Szkolenia na sprzęcie Cisco i nie tylko.

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
drim09
wannabe
wannabe
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:38

Szkolenia na sprzęcie Cisco i nie tylko.

#1

#1 Post autor: drim09 »

Witam,
pytanie moje dotyczy takie sytuacji, mam sobie firmę i prowadzę małe wdrożenia sieciowe, posiadam jakąś tam wiedzę i chciałbym się nią podzielić z innymi organizując kursy z podstaw działania sieci komputerowych itp. Chciałbym również przeprowadzić takie szkolenie na żywym sprzęcie i teraz moja pytanie:
Jak wygląda sprawa z licencjami na takie urządzenia ( Cisco Juniper D-Link ), czy mogę po prostu zakupić sprzęt i działać, czy trzeba mi jakiś licencji, czy może jest to w ogóle nie wykonalne jeśli się nie jest np. akademia Cisco.
Taki kurs byłby kursem autorskim ale z użyciem sprzętu różnych vendorów ?
Dziękuje za info.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

#2 Post autor: dorvin »

Sprzęt możesz sobie kupić zawsze i robić z nim praktycznie co chcesz. W kontekście Twojego pytania nie ma problemu, żebyś prowadził na nim szkolenia. Proponowałbym jednak porozmawiać z opiekunem handlowym, czy nie dostałbyś sprzętu taniej, niż normalnie. Wiem, że tego typu programy funkcjonują dla partnerów. Akademii nie musisz przy tym zakładać, szczególnie, że kurs ma być autorski.

okoo
wannabe
wannabe
Posty: 397
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:17

#3

#3 Post autor: okoo »

Jezelei chodzi o cisco, to zawsze mozesz kupic sprzet w NFR (not for resale), problem z labem jest taki ze, zeby pocwiczyc dobrze to trzeba miec wyposione IOSy - znaczy sie bogate feature sety, a to jest niestety bardzo kosztowne.
Ale jak zrobisz selecta to masz 70 % off od GPL

ODPOWIEDZ