gdzie lepiej podpiać access point

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
lukaszm_zdw
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 09 mar 2008, 21:31

gdzie lepiej podpiać access point

#1

#1 Post autor: lukaszm_zdw »

Witam. chciałbym zapytać access point z antenkami lepiej podłączyć bezpośrednio do routera czy do switcha?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Najlepiej to podlaczyc AP do pradu (czy to do gniazdka w scianie, czy przez PoE), a reszta to zalezy od tego jak wyglada Twoja siec.
Jezeli siec zawiera switch, to najczesciej podlacza sie AP do switcha, bo w sumie rola switcha to poniekad "dostarczenie" portow dostepowych. Jezeli siec sklada sie tylko z routera i AP, to wtedy nie ma co inwestowac w switch i podlaczasz AP bezpoesrednio do routera.

Jak powyzsze nie rozwiazuje Twojego dylematu, to opisz dokladnie swoja infrastrukture, gdzie ten AP bedzie podlaczony, a napewno znajdzie sie odpowiednie rozwiazanie :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

lukaszm_zdw
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 09 mar 2008, 21:31

#3

#3 Post autor: lukaszm_zdw »

ok, podłączyłem go do switcha, problem w tym ze AP działa gdy posiada adres routera do którego jest podłączony switch
ponizej zamieszczam link do pliku z packet trace 5
http://hostuje.net/file.php?id=f7c799e3 ... a428f354e6
Ostatnio zmieniony 06 lis 2010, 17:56 przez lukaszm_zdw, łącznie zmieniany 1 raz.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

lukaszm_zdw pisze:ok, podłączyłem go do switcha, problem w tym ze AP działa gdy posiada adres routera do którego jest podłączony switch
A jak zmienisz IP to nie dziala? W jaki sposob weryfikujesz czy to dziala lub nie?
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

lukaszm_zdw
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 09 mar 2008, 21:31

#5

#5 Post autor: lukaszm_zdw »

no właśnie problem w tym że nie dziala. Na serwerku zamieściłem plik do packet tracera z tym schematem. Link jest wyżej jakbyś mógł zerknąć

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#6

#6 Post autor: bugi »

lukaszm_zdw pisze:no właśnie problem w tym że nie dziala. Na serwerku zamieściłem plik do packet tracera z tym schematem. Link jest wyżej jakbyś mógł zerknąć
Witaj,
Nie działa z prostego powodu, zobacz w jakiej puli jest lan a jak zdefiniowałeś pule dhcp ? Po drugie musisz skonfigurować wan.

pozdrawiam
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

ODPOWIEDZ