Jak rozgłosić prefixy przydzielone przez ARIN z Europy ?

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
filipwar
CCIE
CCIE
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2007, 21:50

Jak rozgłosić prefixy przydzielone przez ARIN z Europy ?

#1

#1 Post autor: filipwar »

Witam,

Czy ktoś z Forumowiczów/Forumowiczek ma doświadczenie w zarządzaniu adresacją publiczną w globalnym ujęciu ?
Moja sytuacja wygląda następująco, posiadam pulę PI uzyskaną od ARIN, która obecnie rozgłaszana jest w naszym imieniu przez jednego operatora w europie.
Chcemy wdrożyć multihoming, w związku z tym wystąpiłem do ARIN z wnioskiem o przydział numeru AS. Niestety ARIN odmówił na podstawie informacji, jakie podałem
o sąsiadujących operatorach. Jeden z nich jest operatorem działającym tylko w Europie, co ujawniło fakt, że chcę używać tego numeru AS w europie a nie Północnej Ameryce.
Rozważałem opcję uzyskania AS z RIPE, jednak z tego co się orientuję, nie można od nich uzyskać samego numer AS, trzeba również wnioskować o pulę IP.
IP-ków mamy pod dostatkiem a pewnie teraz IPv4 nie dostaniemy tak łatwo z RIPE.
Czy ktoś ma pomysł jaką strategię obrać żeby uzyskać AS i używać go w Europie, w którym będę rozgłaszać prefixy z ARIN ?

Pozdrawiam,
F.

michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

#2

#2 Post autor: michaliwanczuk »

z tego co wiem możesz wnioskować o sam AS od RIPE. Tylko musisz to zrobić przez jednego z operatorów zrobić który jest Lirem.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#3

#3 Post autor: asp »

michaliwanczuk pisze:z tego co wiem możesz wnioskować o sam AS od RIPE.
Też obstawiam tę obcję.
Nie przypominam sobie z praktyki żeby był "warunek" po stronie Ripe brania AS + puli ip; zwłaszcza jesli są wolne zasoby.

ODPOWIEDZ