Rejestracja SNT - dostęp do tools Cisco

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

Rejestracja SNT - dostęp do tools Cisco

#1

#1 Post autor: radziosz »

Witam

Pytanie do znawców SmartNet-ów.
Kupuję urządzenia Cisco od autoryzowanego dystrybutora, a następnie sprzedaje je na podstawie umowy klientowi końcowemu.
Chciałbym uzyskać dostęp np. do softu ze strony Cisco, do czego muszę mieć zarejestrowany na siebie jakiś SmartNet.
Słyszałem, że mogę zarejestrować serwisy kupione przez klienta końcowego na siebie, ale jakoś nie ufam tej informacji. Czy nie pozbawi to klienta końcowego możliwości korzystania z tych narzędzi Cisco?
Jak to najlepiej rozgryźć?

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#2

#2 Post autor: peper »

Kontrakt może być podpięty do więcej niż jednego profilu na cisco.com
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

#3

#3 Post autor: radziosz »

Dziękuję serdecznie za pomoc.

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

przedłużenie SNT

#4

#4 Post autor: radziosz »

Nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam taki problem z SNT na Controller Cisco 5508
Klient końcowy posiada 2 letni SNT 8x5xNBD na licencję na 25 APK-ów, który kończy się 25 lipca 2012.
Teraz dokupił licencję na kolejne 25 APK-ów i również chce SNT 8x5xNBD na 2 lata.
Problem w tym, że wymogiem jest aby oba SNT kończyły się w jednakowym terminie.
Dodam skromnie, że dystrybucja ma z tym problem.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#5

#5 Post autor: mhuba »

A jaki to ma być termin ?
25 lipca 2012 + 2 lata czy X styczeń 2012 + 2 lata?
AP Cisco mają gwarancję lifetime seria Cisco Aironet 1040, 1140, 1250, 1260 i 3500.
Wydawanie kasy na SMARTnet to taki średni pomysł, przynajmniej moim zdaniem.

Pozdrawiam
mhuba

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

#6

#6 Post autor: radziosz »

Chodzi o to żeby wykupić SNT na 2 lata od np. od 10 lutego 2012 do 10 lutego 2014.
Wiadomo że będzie obejmował 25 nowych apków, ale nie chcę płacić za pelne 2 lata na posiadane już 25 apków, na ktore mam SNT jeszcze przez 6 miesięcy.
Czyli 25 na 2 lata + 25 na np. 18 miesięcy i 3 dni - tak żeby wszystkie 50 kończyly się 10 lutego 2014

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#7

#7 Post autor: mhuba »

A dlaczego nie możesz uruchomić sobie tego SNT od 25 lipca 2012 dla wszystkich 50 AP.

Pozdrawiam
mhuba

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#8

#8 Post autor: mhuba »

Od April 27, 2010 większość punktów dostępowych posiada gwarancję lifetime.
Kupowanie na nie serwisów nie ma wielkiego sensu, jeżeli zależy tobie na szybkiej wymienia możesz zainwestować i zbudować niewielki stock urządzeń 1-2 szt.
Nie wyrzucaj forsy w błoto.

Pozdrawiam
mhuba

trymer
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2011, 11:15
Lokalizacja: Warszawa, PL

Re: Rejestracja SNT - dostęp do tools Cisco

#9

#9 Post autor: trymer »

radziosz pisze:Witam
Słyszałem, że mogę zarejestrować serwisy kupione przez klienta końcowego na siebie, ale jakoś nie ufam tej informacji. Czy nie pozbawi to klienta końcowego możliwości korzystania z tych narzędzi Cisco? Jak to najlepiej rozgryźć?
Kontrakt SmartNet jest kontraktem bezpośrednim między Cisco a klientem końcowym i to on nim zarządza (lub partner w jego imieniu). Jeśli klient końcowy się zgodzi, to możesz podpiąć do swojego profilu CCO numer tego kontraktu, a następnie klient (lub partner) powinien włączyć Ci dostęp do wsparcia technicznego. Generalnie obie rzeczy da się uzyskać otwierając case'a w CSCC.


--
T.

trymer
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2011, 11:15
Lokalizacja: Warszawa, PL

Re: przedłużenie SNT

#10

#10 Post autor: trymer »

radziosz pisze:Nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam taki problem z SNT na Controller Cisco 5508
Klient końcowy posiada 2 letni SNT 8x5xNBD na licencję na 25 APK-ów, który kończy się 25 lipca 2012.
Teraz dokupił licencję na kolejne 25 APK-ów i również chce SNT 8x5xNBD na 2 lata.
Problem w tym, że wymogiem jest aby oba SNT kończyły się w jednakowym terminie.
Dodam skromnie, że dystrybucja ma z tym problem.
Po zamówieniu kontraktu można przesunąć datę jego startu (maksymalnie 90 dni od wysyłki z fabryki) otwierając case'a w cs-support lub SCC, w zależności od tego, czy status zamówienia nie jest "complete", czy jest.
Ewentualnie można zakupić serwis na czas inny niż wielokrotność lat, czyli na przykład na rok i dwa miesiące.


--
T.

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

#11

#11 Post autor: radziosz »

mhuba pisze:A dlaczego nie możesz uruchomić sobie tego SNT od 25 lipca 2012 dla wszystkich 50 AP.

Pozdrawiam
mhuba
Nie mogę uruchomić od 25 lipca bo potrzebuje na wszystkie 50 mieć od za tydzień np.

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

#12

#12 Post autor: radziosz »

mhuba pisze:Od April 27, 2010 większość punktów dostępowych posiada gwarancję lifetime.
Kupowanie na nie serwisów nie ma wielkiego sensu, jeżeli zależy tobie na szybkiej wymienia możesz zainwestować i zbudować niewielki stock urządzeń 1-2 szt.
Nie wyrzucaj forsy w błoto.

Pozdrawiam
mhuba
Nie wszyscy kupują serwisy tylko po to żeby mieć szybką wymianę sprzętu na nowy, bo tym sposobem mogłem kupić na zapas ze 2 szt i miałbym od ręki i byłoby taniej.
Chodzi o dostęp do TAC

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

Re: przedłużenie SNT

#13

#13 Post autor: radziosz »

trymer pisze:
radziosz pisze:Nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam taki problem z SNT na Controller Cisco 5508
Klient końcowy posiada 2 letni SNT 8x5xNBD na licencję na 25 APK-ów, który kończy się 25 lipca 2012.
Teraz dokupił licencję na kolejne 25 APK-ów i również chce SNT 8x5xNBD na 2 lata.
Problem w tym, że wymogiem jest aby oba SNT kończyły się w jednakowym terminie.
Dodam skromnie, że dystrybucja ma z tym problem.
Po zamówieniu kontraktu można przesunąć datę jego startu (maksymalnie 90 dni od wysyłki z fabryki) otwierając case'a w cs-support lub SCC, w zależności od tego, czy status zamówienia nie jest "complete", czy jest.
Ewentualnie można zakupić serwis na czas inny niż wielokrotność lat, czyli na przykład na rok i dwa miesiące.

Czy mógłbyś trochę rozwinąć temat w jaki sposób i z kim się kontaktować w tej sprawie, ponieważ dystrybucja rozkłada ręce. Czekają na odpowiedź od cisco, a ci raczej się nie spieszą z odpowiedzią.

--
T.

trymer
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2011, 11:15
Lokalizacja: Warszawa, PL

Re: przedłużenie SNT

#14

#14 Post autor: trymer »

radziosz pisze:
trymer pisze: Czy mógłbyś trochę rozwinąć temat w jaki sposób i z kim się kontaktować w tej sprawie, ponieważ dystrybucja rozkłada ręce. Czekają na odpowiedź od cisco, a ci raczej się nie spieszą z odpowiedzią.
Upraszczając, jeżeli przesunięcie daty startu serwisu chcesz wykonać zaraz po jego zamówieniu, to wysyłasz mail'a na cs-support-emea@cisco.com (można to zrobić na stronie Cisco: http://tools.cisco.com/csmt/index.jsp) z prośbą o zmianę i podajesz dokładną datę, od której serwis ma startować i na wszelki wypadek, kiedy ma się kończyć. Jak serwis wykupujesz na rok, to na przykład podajesz, że ma wystartować 15 maja 2012 i zakończyć się 14 maja 2013.

Jeżeli przesunięcie daty startu robisz już jakiś czas po zamówieniu (tutaj niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile po zamówieniu, bo jest to kwestia wewnętrznych systemów Cisco), to trzeba otworzyć case'a w Cisco Service Contract Center i w nim poprosić o to samo, co powyżej. Ta metoda może być trudniejsza do przejścia, ale ponoć się daje zrobić.

Jest jeszcze jeden sposób, przynajmniej w teorii, bo nie testowany. Przy zamawianiu serwisu należy w polu "Ordering Processing Notes" wpisać prośbę o zmianę terminu startu serwisu (strona 19 dokumentu, który jest tutaj: http://www.cisco.com/web/ordering/cs_in ... rGuide.pdf).

Mam nadzieję, że to pomoże, choć trochę :)


--
T.

radziosz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 07:06

Re: przedłużenie SNT

#15

#15 Post autor: radziosz »

trymer pisze:
radziosz pisze:
trymer pisze: Czy mógłbyś trochę rozwinąć temat w jaki sposób i z kim się kontaktować w tej sprawie, ponieważ dystrybucja rozkłada ręce. Czekają na odpowiedź od cisco, a ci raczej się nie spieszą z odpowiedzią.
Upraszczając, jeżeli przesunięcie daty startu serwisu chcesz wykonać zaraz po jego zamówieniu, to wysyłasz mail'a na cs-support-emea@cisco.com (można to zrobić na stronie Cisco: http://tools.cisco.com/csmt/index.jsp) z prośbą o zmianę i podajesz dokładną datę, od której serwis ma startować i na wszelki wypadek, kiedy ma się kończyć. Jak serwis wykupujesz na rok, to na przykład podajesz, że ma wystartować 15 maja 2012 i zakończyć się 14 maja 2013.

Jeżeli przesunięcie daty startu robisz już jakiś czas po zamówieniu (tutaj niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile po zamówieniu, bo jest to kwestia wewnętrznych systemów Cisco), to trzeba otworzyć case'a w Cisco Service Contract Center i w nim poprosić o to samo, co powyżej. Ta metoda może być trudniejsza do przejścia, ale ponoć się daje zrobić.

Jest jeszcze jeden sposób, przynajmniej w teorii, bo nie testowany. Przy zamawianiu serwisu należy w polu "Ordering Processing Notes" wpisać prośbę o zmianę terminu startu serwisu (strona 19 dokumentu, który jest tutaj: http://www.cisco.com/web/ordering/cs_in ... rGuide.pdf).

Mam nadzieję, że to pomoże, choć trochę :)


--
T.
To wszystko jest bardzo pomocne i dziękuje za podpowiedzi, ale nie o taka informację mi chodziło.
Postaram się opisać to dokładnie, zgodnie z rzeczywistością.
2-letni SNT8x5xNBD na controller CT5508 na 25 APK-ów kończy się dokładnie 15.10.2012.
Klient dokupił w grudniu 2011 licencję na rozszerzenie o kolejne 25 APK-ów i też chce SNT8x5xNBD na 2 lata.
Żeby to wszystko ogarnąć i uprościć, pasuje wykupić SNT na
25 APK_ów od np. 1.02.2012 do 31.01.2014 i drugi na kolejne
25 APK-ów od 16.10.2012 do 31.01.2014
I właśnie nie wiem jak to ugryźć.
Sorry że tak drążę temat, ale jestem w tym zielony jak trawa na wiosnę.

ODPOWIEDZ