WebGui + VPN

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Alex93
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2012, 10:06

WebGui + VPN

#1

#1 Post autor: Alex93 »

Witam wszystkich.

Moja przygoda z Cisco dopiero się zaczyna, więc proszę o wyrozumiałość :)

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zdalnego dostania się do WebGui routera/kontrolera/czegokolwiek jeśli jest się połączony z siecią przez VPN?

Jeśli tak to co należy zrobić?

Pozdrawiam.
____________
Cisco beginner

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: WebGui + VPN

#2

#2 Post autor: double.decode »

Alex93 pisze:Witam wszystkich.

Moja przygoda z Cisco dopiero się zaczyna, więc proszę o wyrozumiałość :)

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zdalnego dostania się do WebGui routera/kontrolera/czegokolwiek jeśli jest się połączony z siecią przez VPN?

Jeśli tak to co należy zrobić?

Pozdrawiam.
Oczywiście.
WebGUI tj. SDM/CCP, ASDM (ASA), WLC - wszystko zależy od urządzenia i konfiguracji.


k

Alex93
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2012, 10:06

#3

#3 Post autor: Alex93 »

Chciałbym się dostać do WebGui wireless kontrolera 2504, oczywiście mogę to zrobić w sieci LAN, ale chciałbym wiedzieć jak dostać się do niego zdalnie, gdy jestem połączony VPNem. Byłbym wdzięczny za wskazówki :)
____________
Cisco beginner

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Alex93 pisze:Chciałbym się dostać do WebGui wireless kontrolera 2504, oczywiście mogę to zrobić w sieci LAN, ale chciałbym wiedzieć jak dostać się do niego zdalnie, gdy jestem połączony VPNem. Byłbym wdzięczny za wskazówki :)
Dostajesz sie tak samo, jedynie musi byc zachowana komunikacja IP, czyli ruch musi przechodzic przez tunel VPN, obie strony musza wiedziec o swoich podsieciach (routing), nie moze byc zablokowany przez access-liste (na firewall, ale nie tylko). Jesli te warunki zostana spelnione, to powinno dzialac.

Jesli nie dziala, to poprostu ktorys z powyzszych warunkow nie jest spelniony. Aby to ocenic, nalezaloby byc znac topologie sieci, i konfiguracje poszczegolnych urzadzen bioracych udzial w komunikacji.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ