GNS3, VirtualBox - brak pinga, gdzie jest bug?

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

GNS3, VirtualBox - brak pinga, gdzie jest bug?

#1

#1 Post autor: r3solved »

Cześć wszystkim,
od pewnego czasu zacząłem bawić się z GNS3, niestety mam problem z pingiem pomiędzy dwoma hostami. A teraz od początku...
- na VirtualBox zainstalowałem sztuk dwie Windowsa XP (karty sieciowe ustawione w NAT)
- na GNS3 router 3640 skonfigurowałem jako Switch dodając NM-16ESW slots
- w GNS3 skonfigurowałem VirtualBox guest (Edit-> Preferences-> VirtualBox-> VirtualBox Guest).
- dwa Hosty podpiąłem pod Router 3640 (czyt. switch) skonfigurowałem adresację dla hostów (192.168.1.10/24 oraz 192.168.1.11/24) jednakże nic nie PINGA, nie mam pojęcia co może być nie tak. Będę wdzięczny na wszelkie sugestie, pomoce

PS.
Gdy spiąłem dwa hosty ze sobą, także PINGA brak.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: GNS3, VirtualBox - brak pinga, gdzie jest bug?

#2

#2 Post autor: lbromirs »

Nie znam VirtualBoxa aż tak, ale skoro skonfigurowałeś hostom NAT, raczej się nie popingają - powinien być raczej bridge.

Po drugie, taki troubleshooting warto zacząć od warstwy 2 - co mówi ARP oraz tablica MACów na 3640? Widzisz MACi Windowsów czy swojego hosta VirtualBoxowego?

Podstawy. I metodycznie.

r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

Re: GNS3, VirtualBox - brak pinga, gdzie jest bug?

#3

#3 Post autor: r3solved »

lbromirs pisze:Nie znam VirtualBoxa aż tak, ale skoro skonfigurowałeś hostom NAT, raczej się nie popingają - powinien być raczej bridge.

Po drugie, taki troubleshooting warto zacząć od warstwy 2 - co mówi ARP oraz tablica MACów na 3640? Widzisz MACi Windowsów czy swojego hosta VirtualBoxowego?

Podstawy. I metodycznie.
Jeżeli chodzi o pierwszą część to próbowałem różnych konfiguracji, jednakże wg. mnie to nie konfiguracja w VirtualBox nie ma raczej znaczenia ponieważ na potrzeby GNS3 dodawana jest druga karta sieciowa, która konfigurowalna jest już spod Windowsa (wirtualny host).

Tym razem podłączyłem hosta pod router 3640 i skonfigurowałem jego interfejs, co najlepsze host pinguje router ale odwrotnie już nie

ARP:
Protocol Address Age (min) Hardware Addr Type Interface
Internet 192.168.1.10 - cc03.14ec.0000 ARPA Ethernet0/0
Internet 192.168.1.5 3 0800.2772.a54a ARPA Ethernet0/0

Tablica MAC-ow
pusta

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: GNS3, VirtualBox - brak pinga, gdzie jest bug?

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Wyłącz firewalla w XPkach.

r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

#5

#5 Post autor: r3solved »

PING przeleciał, tyle kombinowania z kartami sieciowymi, konfiguracją etc. możesz krótko wyjaśnić co jeszcze standardowo blokuje Firewall Windowsa (jakie porty, protokoły)?

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#6

#6 Post autor: drake »

r3solved pisze:...możesz krótko wyjaśnić co jeszcze standardowo blokuje Firewall Windowsa (jakie porty, protokoły)?Dziękuję :)
Ludzie umiaru nie znaja ;)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ODPOWIEDZ