Pytanie o certyfikaty CISCO i wybory...

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Ramirez
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2006, 21:18

#46

#46 Post autor: Ramirez »

A mi nie przeszkadza taki off-topic przynajmniej mnie nakierowujecie z czego sie ciesze.

Tak wiec majac swoj LAB mozna ominac akademie drogie i podejsc do egzaminu tych certyfikatow co wymieniles...ok kolejny wniosek...a moze lepiej skorzystac z akademii zeby na bierzaco profesionalisci naprowadzili wlasciwie - bo samemu na poczatku ciezko wylapac potrzebnych kwestii.

Wogole to Wy CCIE dlaczego jeszcze w polsce siedzicie? Uwiazani rodzinnie moze niektorzy sa ale nie wszyscy..to pewnie poczatek wasz i gromadzicie praktyke zeby miec wpis do CV w rubryce: doswiadczenie zawodowe?

Awatar użytkownika
bpiotrek
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

#47

#47 Post autor: bpiotrek »

Moze dwie uwagi w temacie nauki, ktore sie przewijaja, a ktore mogles pominac:

- odradzam ksiazki o Cisco po polsku (w wiekszosci a szczegolnie MIKOM). Dwa powody: zazwyczaj fatalne tlumaczenie i korekta oraz egzaminy + "zywa" terminologia jest po angielsku. Warto sie przyzwyczajac. Wielu z was mowi "trasownik" ?:)

- akademia - trzeba dobrze trafic. Sa instruktorzy fachowcy, siedzacy w sieciach. Do takich IMHO warto isc na akademie, bo oprocz informacji z kursu dadza cos "z zycia" bo sieci nie zawsze wygladaja tak jak jest napisane w curriculum Cisco:)
Ale, niestety, sa tez instruktorzy ktorzy maja CCNA i siedza tylko w akademi. Nie maja kontaktu zawodowego z sieciami itp. Wtedy nie widze roznicy miedzy intruktorem,
a ksiazka.

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#48

#48 Post autor: pjeter »

Ramirez pisze:Wogole to Wy CCIE dlaczego jeszcze w polsce siedzicie? Uwiazani rodzinnie moze niektorzy sa ale nie wszyscy..to pewnie poczatek wasz i gromadzicie praktyke zeby miec wpis do CV w rubryce: doswiadczenie zawodowe?
Jak sie ma dobra prace, w moim np. przypadku w srodowisku miedzynarodowym, to sie
specjalnie nie spieszy. Co nie zmienia faktu, ze jest wiele kraji, ktore sa o wiele bardziej
przyjazne dla swoich obywateli. Wczesniej czy pozniej trzeba bedzie sie przeniesc.
Zbieranie doswiadczenia itp rzeczy nie sa czynnikiem w tym wypadku.
(Z 5 letnim doswiadczeniem wszedzie przyjmuja z otwartymi rekami)
Jak sie dobrze zarabia (jak na polskie warunki) to rosnie strach przed destabilizacja
(mase pytan czy jednak sie uda, czy bedzie lepiej itp...)

Moge sie wypowiadac za siebie - mnie tu nic nie trzyma i do roku, dwoch na pewno wyjade.

PJ
Ostatnio zmieniony 04 lut 2006, 00:33 przez pjeter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#49

#49 Post autor: marcins »

bpiotrek pisze: Ale, niestety, sa tez instruktorzy ktorzy maja CCNA i siedza tylko w akademi. Nie maja kontaktu zawodowego z sieciami itp. Wtedy nie widze roznicy miedzy intruktorem,
a ksiazka.
maja albo niemaja ;)

Ramirez
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2006, 21:18

#50

#50 Post autor: Ramirez »

bpiotrek juz zakupilem ksiazke wyd. mikom I i II rok nauki. Wydanie 2005 wiec moze lepiej sie postarali znajac opinie takie jak Ty wypowiadasz...a wiesz nic mi nie pozostaje narazie jak ksiazki PL bo jeszcze na tyle nie znam ANG zeby z materialow w obcym korzystac. Hm.

pjeter ok rozumiem. A wogole 5 lat doswiadczenia i przyjmuja z otwartymi...super :)

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#51

#51 Post autor: peper »

Nie korzystaj z polskich tlumaczen, robisz szkode tylko sobie. A angielski w podrecznikach cisco nie jest taki trudny
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
bpiotrek
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

#52

#52 Post autor: bpiotrek »

marcins pisze:
bpiotrek pisze: Ale, niestety, sa tez instruktorzy ktorzy maja CCNA i siedza tylko w akademi.
maja albo niemaja ;)
To juz ekstrema :P
Sensu takiej akademi nie widze.
Chyba ze bylby naprawde nizly - tylko dlaczego
certa nie zdal?!

Awatar użytkownika
bpiotrek
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

#53

#53 Post autor: bpiotrek »

Ramirez pisze: wiesz nic mi nie pozostaje narazie jak ksiazki PL bo jeszcze na tyle nie znam ANG zeby z materialow w obcym korzystac. Hm.
Peper ma racje, ze angielski z kursow, materialow jak i wszelakich manualow
komputerowych zazwyczaj jest prosty.

Ale inna sprawa - koniecznie podciagnij sie z jezyka. IMHO angielski
to dla informatyka (kimkolwiek by nie byl) podstawa.
Test na cert tez bedziesz mial tylko po angielsku (ok, ew. po japonsku AFAIR ;)
Google tez wiecej wartosciowych informacji maja nie po polsku.

W kazdym razie ja jestem tak przyzwyczajony, ze wole czytac takie teksty po angielsku. Do polskiego curriculum nawet nie zajrzalem. Jak widzialem w polskich testach na akademi niektore pytania nie sa za szczesliwie przetlumaczone i jak koledzy zadaja pytania to najczesciej musze sobie wyobrazic jak to brzmi po angielsku.

Ramirez
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2006, 21:18

#54

#54 Post autor: Ramirez »

Nie no to juz przed pojsciem do akademii i placeniem im to powinno sie sprawdzac jakie kwalifikacje maja ci wykladowcy. A najlepiej isc do takiej ktora zostala uznana np. ta w Rzeszowie ktora zostala uznana za najlepsza w Europie Afryce i gdzies tam jeszcze.

A co do ksiazek to fatalnie ze tak negatywnie oceniacie bo ja mialbym strate roku na szkolenie angielskiego zeby dobrze rozumiec materialy CISCO po angielsku.

Ale czy tez sobie "narobie szkody" przygotowujac sie do CCNA z materialow PL? Przeciez tam jest tak ogolna wiedza ze chyba na tym etapie mozna jeszcze korzystac z tych materialow naszych?

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#55

#55 Post autor: peper »

Co ci po wiedzy, ktora jest zle przetlumaczona i mozesz zle zrozumiec temat. Co ci po terminologi polskiej jak wszedzie znajdziesz angielska? Co ci po polskiej terminologii jak examy wszystkie sa po angielsku i japonsku tylko ?

Sprobuj najpierw poczytac ksiazki CiscoPress a potem twierdz, ze twoj angielski wymaga doszlifowania. Pozatym czytajac ze zrozumieniem po angielsko moze wolniej ci czytanie bedzie szlo ale jezyk angielski sobie tez troche podszkolisz przynajmniej od strony czytania
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Ramirez
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2006, 21:18

#56

#56 Post autor: Ramirez »

No dobrze dzieki za porady! Zrobie jak mowisz i oblukam CiscoPress.

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#57

#57 Post autor: Borek »

polecam CCNA Certification Library Odom'a + słownik angielskiego + ołóweczek ;-)
mi zaczyna pomagac po oblanym examie :/

zis
CCIE
CCIE
Posty: 214
Rejestracja: 14 lis 2005, 21:56
Lokalizacja: Wawa

#58

#58 Post autor: zis »

pjeter pisze:
Moge sie wypowiadac za siebie - mnie tu nic nie trzyma i do roku, dwoch na pewno wyjade.

PJ
A mi tu dobrze :twisted: A jak sie cos popierniczy to zawsze mozna wyjechac :mrgreen: Dobrze miec taki zawor bezpieczenstwa.
ZIS samo ZLO

Awatar użytkownika
roomas
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 12 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: warszawka

#59

#59 Post autor: roomas »

Borek pisze:polecam CCNA Certification Library Odom'a + słownik angielskiego + ołóweczek ;-)
do: Ramirez
no wlasnie, ja tez polecam to wszystkim poczatkujacym cisco-maniakom

ja tez tak zaczynam i musze wam wszystkim powiedziec, ze z kazdym rozdzialem jest coraz lepiej :mrgreen:
chociaz czasami musze czytac po kilka razy zdanie aby COS ( :!: ) zrozumiec :wink:

a tak BTW to sie ten watek rozkrecil :D


pozdrawiam i zycze Tobie i sobie wytrwalosci

roomas

Ramirez
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2006, 21:18

#60

#60 Post autor: Ramirez »

A czyz MOJE tlumaczenie z kulawym jezykiem i slownikiem + olowkiem nie bedzie gorszym tlumaczeniem niz te ktore dokonalo kilku tlumaczy profesionalnych? :D Chyba jeszcze wiekszej szkody bym sobie narobil.

No bo krytykujemy wydanie PL jakby pisali go ulicznicy a przy tak ogolnej wiedzy jeszcze to roznice w sensie zdania bo chyba taki blad moze zrobic kilku tlumaczy profesionalnych mozna wylapac jako tako. Przeciez nie jest sie maszyna i i tak czlowiek wylapuje sens taki...subtelny... :shock:

ODPOWIEDZ