CCIP czy CCSP, co dalej pod katem CCIE RS za 4 lata ?

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

CCIP czy CCSP, co dalej pod katem CCIE RS za 4 lata ?

#1

#1 Post autor: Paulus »

Za jakies 2 tygodnie podejde do CITa, w zwiazku z czym mam pytanie: co dalej ? Za 3 lata bedzie written RS na recertyfe, napewno nie wczesniej bo nie ma sensu. Moze i bym zrobil writtena za 3-4 miesiace ale z moim doswiadczeniem nie ma najmniejszego sensu podchodzic do laba wczesniej niz za 4 lata.

Mam problem w wyborem drugiej sciezki pro, a ksiazki juz zamawiac trzeba. W zwiazku z czym takie pytania:
1. Czy kazdy CCIE written recertyfikuje wszystkie Pro ? (np .czy written RS recertyfikuje SP,IP ?). Nie wiem czemu ale nie moge jakos znalezc tej informacji na stronkach cisco. Zawsze jest "pass any ccie written exam", wiec rozumiem ze tak.
2. Jakie egzaminy poza NP najbardziej przydadza sie do CCIE RS. Moje typy w odpowiedniej kolejnosci to: QoS, BGP ale tez przydadza sie SNRS, SND. Na korzysc pierwszej sciezki przemawia dodatkowo niezwykle ciekawy egzamin MPLS, tylko 3 egzaminy do CCIP. Ale PIXy, VPNy i IPSy tez sa ciekawe.

W praktyce bedzie pewnie tak ze wybiore to czego wymaga pracodawca i na co pozwoli dostep do sprzetu. Jak nie bedzie dostepu do sprzetu to CCDP.

Nie wiem czy dzial Pomocy dotyczy tylko problemow technicznych, jezeli tak to prosze skasowac posta, ewentualnie przeniesc do innego dzialu.

top1
CCIE
CCIE
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2005, 09:44
Lokalizacja: Ruda Slaska

#2

#2 Post autor: top1 »

Nie jest czasem tak, ze BSCI jest wazny rok ?
Jezeli tak - to z CCIP musisz sie wyrobic w tym czasie...

Mam podobny problem - za 2-3 tyg. podchodze do CITa, jednak ja chyba CCIP wybiore...

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

Jak pod CCIE R/S, jako element docelowy, to lepiej CCIP, QoS i BGP bardzo przydatne. Do CCIP zostaje MPLS tylko.
Ścieżka security, to może z zakresu security routerów się przyda, czyli teraz to chyba będzie "Securing Networks with Cisco Routers and Switches (SNRS)". Ale jest jeszcze kilka (4) egzamów, żeby osiągnąć CCSP.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#4

#4 Post autor: manius »

jakikolwiek ccie written recertyfikuje ci :
1. wszystkie CCIE ktore posiadasz
2. wszystkie profy z obojetnie ktorej sciezki

byloby bez sensu zreszta zebys pol zycia spedzil na uzyskaniu certow i nastepne pol na recertyfikacji :)
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

lassak
wannabe
wannabe
Posty: 263
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

#5 Post autor: lassak »

To ja mam jeszcze pytanie :) Czyli CCIE także trzeba recertyfikować po 3 latach ??

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

lassak pisze:To ja mam jeszcze pytanie :) Czyli CCIE także trzeba recertyfikować po 3 latach ??
Niestety co dwa :wink:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ