Używane cisco

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
2821
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 19 gru 2010, 13:10

Używane cisco

#1

#1 Post autor: 2821 »

witam, dawno mnie tu nie było a przyszło mi zmienić miejsce pracy i niestety mój pracodawca ma nieuporządkowana siec w pracy , biorę spraw w swoje ręce i zamierzam co zrobić z tym tematem, poprzednio bawiłem się na nowym 2821 teraz pozostaje tylko zakup używanego i w dodatku na własny koszt. wiec moje pytanie jest następujące. ma ktoś doświadczenie z zakupem używanych routerów np http://allegro.pl/cisco-router-2801-vic ... 11083.html
firmę mam małą około 50 hostów, jak to jest z zakupem cisco bez gwarancji. pochodzi to czy zaraz zacznie się sypać bo sprzedawane już kilka razy naprawiane ?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#2

#2 Post autor: saiqard »

są firmy, które na używany sprzęt dają nawet 3 lata gwarancji. Co prawda nie realizowanej u Cisco, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Używane cisco

#3

#3 Post autor: lbromirs »

2821 pisze:witam, dawno mnie tu nie było a przyszło mi zmienić miejsce pracy i niestety mój pracodawca ma nieuporządkowana siec w pracy , biorę spraw w swoje ręce i zamierzam co zrobić z tym tematem, poprzednio bawiłem się na nowym 2821 teraz pozostaje tylko zakup używanego i w dodatku na własny koszt. wiec moje pytanie jest następujące. ma ktoś doświadczenie z zakupem używanych routerów np http://allegro.pl/cisco-router-2801-vic ... 11083.html
firmę mam małą około 50 hostów, jak to jest z zakupem cisco bez gwarancji. pochodzi to czy zaraz zacznie się sypać bo sprzedawane już kilka razy naprawiane ?
A czemu nie chcesz spróbować kupić jednak czegoś nowego? Autoryzowani Partnerzy oprócz sprzętu i serwisu mogą Ci zaoferować finansowanie sprzętu - zapytaj o Cisco EasyLease. W trakcie trwania leasingu możesz sobie wymieniać sprzęt na nowszy.

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#4

#4 Post autor: kurđ »

No ja zrozumiałem, że on chce prywatnie z własnej kieszeni za to zapłacić. Jeszcze tego by brakowało by pracodawcy sponsorował nowy sprzęt.
MfG
Kurđ

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#5

#5 Post autor: Wolf »

kurđ pisze:No ja zrozumiałem, że on chce prywatnie z własnej kieszeni za to zapłacić. Jeszcze tego by brakowało by pracodawcy sponsorował nowy sprzęt.
Zawsze może zmienić zdanie... :mrgreen: Pracodawca mając przedstawiony zakup jako kwota którą musi wydać jednorazowo może całkiem inaczej zareagować na opcję innej formy zapłaty, np. lease lub łącze do internetu od operatora, z routerem w pakiecie.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używane cisco

#6

#6 Post autor: Sofcik »

lbromirs pisze:
A czemu nie chcesz spróbować kupić jednak czegoś nowego? Autoryzowani Partnerzy oprócz sprzętu i serwisu mogą Ci zaoferować finansowanie sprzętu - zapytaj o Cisco EasyLease. W trakcie trwania leasingu możesz sobie wymieniać sprzęt na nowszy.
A czy wszyscy partnerzy w Polsce mogą zaproponować Cisco EasyLease? I jaki sprzęt jest dostępny w tym programie?

--
Piotrek

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Używane cisco

#7

#7 Post autor: lbromirs »

Sofcik pisze:
lbromirs pisze:
A czemu nie chcesz spróbować kupić jednak czegoś nowego? Autoryzowani Partnerzy oprócz sprzętu i serwisu mogą Ci zaoferować finansowanie sprzętu - zapytaj o Cisco EasyLease. W trakcie trwania leasingu możesz sobie wymieniać sprzęt na nowszy.
A czy wszyscy partnerzy w Polsce mogą zaproponować Cisco EasyLease?
Autoryzowani Partnerzy - tak, wszyscy.

Sofcik pisze:I jaki sprzęt jest dostępny w tym programie?
Dowolny. Od 891 po NCSa. Przez wszelkiego rodzaju ASRy, Catalysty, Nexusy, CallManagery itp. itd.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używane cisco

#8

#8 Post autor: Sofcik »

lbromirs pisze:
Sofcik pisze:
lbromirs pisze:
A czemu nie chcesz spróbować kupić jednak czegoś nowego? Autoryzowani Partnerzy oprócz sprzętu i serwisu mogą Ci zaoferować finansowanie sprzętu - zapytaj o Cisco EasyLease. W trakcie trwania leasingu możesz sobie wymieniać sprzęt na nowszy.
A czy wszyscy partnerzy w Polsce mogą zaproponować Cisco EasyLease?
Autoryzowani Partnerzy - tak, wszyscy.

Sofcik pisze:I jaki sprzęt jest dostępny w tym programie?
Dowolny. Od 891 po NCSa. Przez wszelkiego rodzaju ASRy, Catalysty, Nexusy, CallManagery itp. itd.
Hmmmm ... to muszę naszego partnera podpytać. Może zamiast kupowania taniej dla firmy będzie wziąć to w leasing...

--
Piotrek

2821
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 19 gru 2010, 13:10

#9

#9 Post autor: 2821 »

nie mój pracodawca... naprawde... ale prywatnie wydam 500 skonfiguruje ładnie, bedzie hulać jak nie dostane zwrotu to zabiore :) i przestanie hulać zastanawia mnie czy 2801 wystarczy bo panowie/pani małe mam doświadczenie potrzebuj coś aby 80Mb podzielić na dwa łącza np 20Mb i 60Mb 60Mb będe ja zarządzał a 20M ktos inny i nie chce zeby wchodził na moje 60M z tych 60 przydało by sie podzielić na 2xLAN albo nawet 3xLAN taki routerek wymaga 6xFE (nie musi byc GE) a ten na allegro co wysłałem linka ma 2xFE chyba bede musiał jeszcze dodatkowy moduł dokupić ?
albo od razu coś takiego allegro

no i jeszcze jdnio pytanie bo dopiero tym tematem sie teraz zainteresowałem... czy uzywane sprzety zawsze sa takie tanie ? np.
link bo dla zabawy to ja w domu postawie taką sieć TPsy

CISCOFun
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

#10 Post autor: CISCOFun »

w sumie to ja tez ostatnio brałem 3x2811 do laba wlasnie od AWENA i było nawet taniej tyle ze bez kart rozszerzen

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11

#11 Post autor: dorvin »

2821 pisze: no i jeszcze jdnio pytanie bo dopiero tym tematem sie teraz zainteresowałem... czy uzywane sprzety zawsze sa takie tanie ?
Używany sprzęt jest tani, bo do niedawna nie wolno było przekazać licencji, czyli kupowałeś pudełko bez oprogramowania, a soft musiałeś sobie kombinować nielegalnymi źródłami. Obecnie polityka Cisco trochę się w tym zakresie zmieniła (hasło: license exceptions), ale większość taniego sprzętu się na wyjątki nie łapie. Z kontraktami serwisowymi i TAC też często jest problem. Jak sobie kupisz licencję na soft i zrobisz inspekcję sprzętu, to wcale już tak tanio nie wychodzi. Dodatkowo możesz się natknąć na podróbki albo urządzenia naprawiane domowymi metodami z np. przebiciami na zasilaczu lub kroplami cyny na płycie głównej. No i na koniec tzw. new open box (opisywany przez handlarzy jako sprzęt demo lub zastępczy pod serwis) to najczęściej używka ze śmietnika z toną szpachli, odmalowana i często z przebitymi numerami seryjnymi. :)

2821
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 19 gru 2010, 13:10

#12

#12 Post autor: 2821 »

w sumie optuje za uzywke za 300 zl 2811 to jak za darmoche, zastanawia mnie tylko podzial wan i lan np 5 ip zew. nie zrobie tego na kazdym sofcie ? chodzi mi tu o pbr (juz dawno nie robilem i nie jestem do konca w temacie) w kryzysowej sytuacji musialbym dzialac na acl ? i jakos sobie z tym radzic. i jak wasze doswiadczenie taki 2811 poradzi sobie spoko z siecia 100 hostow, dhcp, 2xwan i 4xlan ?

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#13

#13 Post autor: lukaszbw »

2811 czy 2821 nie dadzą sobie rady z 80Mbps jak na tym chcesz przycinać przepustowość i jeszcze pewnie robić NAT.

Przy takich wymaganiach lepiej już mierzyć w ASA5505 czy 5510, nawet przy minimalnych licencjach masz wszystko co potrzeba (w 5510 głównie na VPN i bajery są potrzebne licencje). Do tego od razu masz stateful firewall bez kombinacji z CBAC. 5510 do 300Mbps ci dobije i masz 2xGE 2xFE na dzień dobry.

A jak chcesz za 300-500zł zrobić to już lepiej jakiś mikrotik albo ubiquiti.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

ODPOWIEDZ