problem z zarejestrowaniem instruktora w akademii POMOCY!

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
crusty
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 05 sty 2006, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

problem z zarejestrowaniem instruktora w akademii POMOCY!

#1

#1 Post autor: crusty »

witam,

mam problem z zarejestrowaniem instruktora w akademii. Sprawa wyglada tak. Studentowi, który ukończył CCNA chcę zmienić rolę na instruktora i wysłać go na tzw. fast track. Czy ktos z Was spotkał się już z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki, proszę o porady!

z góry dziękuję za wskazówki
pozdrawiam

jacekn
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2003, 21:48

#2

#2 Post autor: jacekn »

Hej,

Nie wiem wprawdzie jak to zrobić ale na rozne problemy z academy connection polecam live chat z help deskiem, dziala swietnie.

Pozdrawiam,
Jacek

crusty
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 05 sty 2006, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: crusty »

a mógłbym prosić o namiary na ten chat?:)

jacekn
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2003, 21:48

#4

#4 Post autor: jacekn »

Hej,

Logujesz sie, w gornym rogu Help, Program support in English, Live Chat in English.

Pozdrawiam,
Jacek

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

Re: problem z zarejestrowaniem instruktora w akademii POMOCY

#5

#5 Post autor: krzysiek »

crusty pisze: mam problem z zarejestrowaniem instruktora w akademii. Sprawa wyglada tak. Studentowi, który ukończył CCNA chcę zmienić rolę na instruktora i wysłać go na tzw. fast track. Czy ktos z Was spotkał się już z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki, proszę o porady!
musisz zrobic oddzielne konto. rola studenta i instruktora jest rozlaczna z punktu widzenia systemu Academy Connection. w mojej akademii - 3 bylych studentow zostalo instruktorami i maja oddzielne konta. unikalny tez musi byc e-mail - nie moga byc dwa konta z tym samym adresem.

Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

#6

#6 Post autor: sebu »

no i trzeba 2x CCNA zrobic :D ale to wychodzi akurat na dobre :P
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

crusty
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 05 sty 2006, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: crusty »

no tak, ale w momencie, gdy zrobie oddzielną rolę, to certyfikaty z konta studenckiego nie będą widoczne na koncie instruktora, instruktor powinien miec de facto te certyfikaty skojarzone z wlasnym kontem, zeby byla jasnosc co do jego uprawnień i zakresu komptetencji. Czy to w ten sposób nie działa? Wielokrotnie kontaktowalem sie z Rzeszowem, jednak nie potrafili rozwiązać mojego problemu, mam nadzieje, że Wasze wskazówki go rozwiążą.
Serdecznie dziękuję za pomoc
pozdrawiam

ps. Sebu, mam nadzieje ze żartowałeś...

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: krzysiek »

na koncie studenckim nie ma dodatkowej roli, tak jak jest to na instruktorskim (sa 4 role). certyfikat Cisco jest zwiazany z osoba, a nie z kontem. jesli student ma certyfikat - tym bardziej bedzie mozna przepuscic tego studenta jako instruktora przez Fasttracka lub instruktorski kurs i "pokazac" przy wystepowaniu po CCAI ten/albo wyzszy certyfikat - czyli jak kandyduje do CCNA - moze byc CCNP albo CCIE written. sposob o ktorym mowisz nie dziala - w ITU-ITC sprawe badalismy sprawe 2 lata temu.
na pytanie: "I would like to add a new instructor to my Academy. This user already exists as a student, but he passed CCNA course. Is it possible to merge a new instructor account with existing student (Alumni) account?" otrzymalismy nastepujaca odpowiedz z helpu Academy Connection: "Please note that Student accounts cannot be merged with Instructor accounts and vice versa. Thus you will need to add a new Instructor account for this user with a new and unique email address. Any Instructor Training that this user undergoes must be done under the Instructor account." nie sadze zeby cos od tego czasu sie zmienilo...

Awatar użytkownika
mcl
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: Lodz / Poland

#9

#9 Post autor: mcl »

dokladnie jest tak jak napisali przedmowcy, aby byc instruktorem nalezy zalozyc nowe konto z innym adresem e-mail (rozne od podanego na koncie jako student). Potem nalezy zrobic orientation course oraz zaliczyc 1 semestr. Od tego czasu mozna prowadzic grupe ale tylko 1 semestr. Oczywiscie kolejne zdane na nowym koncie semestry uprawniaja do prowadzenia kolejnych semestrow :D po pol roku prowadzenia kursu dostaje sie CCAI

crusty
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 05 sty 2006, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: crusty »

mcl pisze:dokladnie jest tak jak napisali przedmowcy, aby byc instruktorem nalezy zalozyc nowe konto z innym adresem e-mail (rozne od podanego na koncie jako student). Potem nalezy zrobic orientation course oraz zaliczyc 1 semestr. Od tego czasu mozna prowadzic grupe ale tylko 1 semestr. Oczywiscie kolejne zdane na nowym koncie semestry uprawniaja do prowadzenia kolejnych semestrow :D po pol roku prowadzenia kursu dostaje sie CCAI

nie rozumiem co to znaczy zaliczyć 1 semestr. Czy taki instruktor po zdaniu orientation musi zdawac kolejne egzaminy? czy musi np. razem ze studentami zdawac kolejne semestry?wypowiedz mcl'a wzbudzila wiele watpliwosci i kilka rzeczy pozostaje dla mnie nadal niejasnych.

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#11

#11 Post autor: krzysiek »

musi zdac instruktorski 1 semestr CCNA + orientacje, zeby moc byc zarajestrowany jako instruktor 1 semstru studenckiego CCNA.

Awatar użytkownika
mcl
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: Lodz / Poland

#12

#12 Post autor: mcl »

dokladnie, mam nadzieje ze sie wyjasnilo wszystko :)

crusty
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 05 sty 2006, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

#13

#13 Post autor: crusty »

bardzo dziekuje za pomoc, wkoncu trafilem na kompetentnych ludzi:)

ODPOWIEDZ