Komputronik ceny

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
presario
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2010, 21:38

Komputronik ceny

#1

#1 Post autor: presario »

Hej,

Ostatnio wysłałem do kilku firm zapytanie z prośbą o wycenę przełączników Cisco. Kolejny raz powtarza się sytuacja, że komputronik posiada najniższe ceny Cisco na rynku ( średnio -15% ). Skąd może wynikać taka różnica ? Czyżby sprzedawali regenerowane przełączniki ? Kupował ktoś u nich i może się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam

kacper
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 04 wrz 2012, 13:20

#2

#2 Post autor: kacper »

Kiedyś słyszałem teorię, że oficjalni partnerzy mają wyższe ceny niż firmy na np. na ceneo z powodu, że firmy z ceneo kupują sprzęt przeznaczony na np. rynek brytyjski i stąd mają niższe ceny. Ile w tym prawdy? Nie wiem

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Marek607 »

Naszukałem się, ale znalazłem - Łukasz z CISCO kiedys ładnie to opisał:

http://www.ccie.pl/viewtopic.php?t=17704

Nie wiem czy to nie ten sam przypadek, więc nie chce nikogo osądzać.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Komputronik ceny

#4

#4 Post autor: lbromirs »

presario pisze:Hej,

Ostatnio wysłałem do kilku firm zapytanie z prośbą o wycenę przełączników Cisco. Kolejny raz powtarza się sytuacja, że komputronik posiada najniższe ceny Cisco na rynku ( średnio -15% ). Skąd może wynikać taka różnica ? Czyżby sprzedawali regenerowane przełączniki ? Kupował ktoś u nich i może się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam
A konkretnie jakie to były przełączniki? Small Business? To możliwe. Komputronik sprzedaje ogromne ilości naszego sprzętu w swoim sklepie, jest naszym Autoryzowanym Partnerem.

Jeśli posiadasz podejrzenie, że nabyty przez Ciebie sprzęt jest podrobiony, został zarejestrowany na innego użytkownika końcowego/etc skontaktuj się z naszym działem Brand Protection, lub wprost z Rafałem Sarniukiem, który w Cisco Polska odpowiada za kanał dystrybucyjny.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Komputronik ceny

#5

#5 Post autor: Kyniu »

presario pisze:Kolejny raz powtarza się sytuacja, że komputronik posiada najniższe ceny Cisco na rynku ( średnio -15% ). Skąd może wynikać taka różnica ?
Partner zatrudnia inżynierów, na których pensje muszą zarobić między innymi marżą na produktach. Komputronik to kategoria "przepychacz pudełek". Kiedy to zauważysz? Jak się okaże, że potrzebujesz inżyniera żeby Ci rozwiał wątpliwości, pomógł dobrać sprzęt pod wymagania, etc.

Komputronik to mix - są dystrybutorem (zobacz https://www.ktr.pl/) i reselerem (sklep on-line i sklepy stacjonarne). Dzięki temu robią duże obroty, mogą odpuścić marże i iść po bandzie, bo zarobią na tym, że maja termin płatności 180 dni i obrócą kasą (tak praktycznie działa branża spożywcza - klient wpłaca gotówkę, ta idzie w inwestycje, np. obligacje 13-to tygodniowe, dostawca dostaje kasę po 180 dniach).

I tak dalej, i tak dalej.

presario
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2010, 21:38

#6

#6 Post autor: presario »

Dzięki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości.
A konkretnie jakie to były przełączniki? Small Business?
Interesuje mnie Catalyst 4500-x. Aktualnie jedna sztuka pod hosty VMware i serwer backupu - tylko L2 . Jak się sprawdzi pomyśle o kolejnej.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#7

#7 Post autor: lbromirs »

presario pisze:Dzięki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości.
A konkretnie jakie to były przełączniki? Small Business?
Interesuje mnie Catalyst 4500-x. Aktualnie jedna sztuka pod hosty VMware i serwer backupu - tylko L2 . Jak się sprawdzi pomyśle o kolejnej.
No to dziwne, ale jest dużo prawdy w tym co napisał Kyniu. Partnerzy z reguły zatrudniają zespoły inżynierów, wsparcia, utrzymania i dużo więcej "backoffice'u".

Komputronik z tego co pamiętam nie ma obecnie wsparcia technicznego dla czegokolwiek poza linią Small Business.

ODPOWIEDZ