Podział toru światłowodowego

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Wolf80
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2016, 00:24

Podział toru światłowodowego

#1

#1 Post autor: Wolf80 »

Witam,
Proszę o informację jak można zrobić podział jednego włókna światłowodu jednomodowego na kilka torów światłowodowych.
Muszę puścić jednym włóknem dwóch osobnych transmisji danych przy zastosowaniu osobnych konwerterów multimedialnych 1Gb.
Myślałem, że można to zrobić przez splitery optyczne np. PLC 1x8 ale niestety nie.
Długość światłowodu to jakieś 13km.

Pozdrawiam

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Podział toru światłowodowego

#2

#2 Post autor: freel4ncer »

CWDM albo DWDM
Dense Wavelength Division Multiplexing (DWDM) is an optical multiplexing technology used to increase bandwidth over existing fiber networks. DWDM works by combining and transmitting multiple signals simultaneously at different wavelengths on the same fiber.

tmikolajek
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2014, 17:11

Re: Podział toru światłowodowego

#3

#3 Post autor: tmikolajek »

Wolf80 pisze:Witam,
Proszę o informację jak można zrobić podział jednego włókna światłowodu jednomodowego na kilka torów światłowodowych.
Muszę puścić jednym włóknem dwóch osobnych transmisji danych przy zastosowaniu osobnych konwerterów multimedialnych 1Gb.
Myślałem, że można to zrobić przez splitery optyczne np. PLC 1x8 ale niestety nie.
Długość światłowodu to jakieś 13km.

Pozdrawiam
Jeśli chcesz potrzebujesz dwóch nośnych po 1Gbps to polecam pasywny CWDM. Czy będziesz chciał te dwie nośne gdzieś po drodze wyciągać?

Wolf80
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2016, 00:24

Re: Podział toru światłowodowego

#4

#4 Post autor: Wolf80 »

Początek i koniec obu torów światł. są w tych samych miejscach czyli po drodze nic nie będzie wyciągane.

A więc potrzebuję - jeśli się mylę proszę o sprostowanie:
2x CWDM Mux/DeMux
4x CWDM SFP

Nie mogę znaleźć na necie żadnych konwerterów CWDM - istnieją takie?

tmikolajek
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2014, 17:11

Re: Podział toru światłowodowego

#5

#5 Post autor: tmikolajek »

Wolf80 pisze: Nie mogę znaleźć na necie żadnych konwerterów CWDM - istnieją takie?
A co byś chciał konwertować? Miedź na światło CWDM? Nie miała czegoś takiego, ale możesz spytać w http://www.salumanus.com

baroo_cciepl
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:01

Re: Podział toru światłowodowego

#6

#6 Post autor: baroo_cciepl »

Wolf80 pisze:Początek i koniec obu torów światł. są w tych samych miejscach czyli po drodze nic nie będzie wyciągane.

A więc potrzebuję - jeśli się mylę proszę o sprostowanie:
2x CWDM Mux/DeMux
4x CWDM SFP

Nie mogę znaleźć na necie żadnych konwerterów CWDM - istnieją takie?
Dokładnie tak. Konwerterów CWDM raczej nie widziałem. Zazwyczaj stosuje się wkładki, ale zawsze wkładkę możesz wrzucić do konwertera z dziurą SFP.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podział toru światłowodowego

#7

#7 Post autor: toczyskik »

Wolf80 pisze:Początek i koniec obu torów światł. są w tych samych miejscach czyli po drodze nic nie będzie wyciągane.

A więc potrzebuję - jeśli się mylę proszę o sprostowanie:
2x CWDM Mux/DeMux
4x CWDM SFP

Nie mogę znaleźć na necie żadnych konwerterów CWDM - istnieją takie?
Hej,

Jak będziesz kupował CWDM to bierz takiego co ma port Monitor do podłączenia OSA (optical spectrum analyzer). W razie jakiś problemów z linkami nie będziesz musiał rozpinać transmisji na czas pomiarów. Należy też pilnować kierunków w CWDM i nie mieszać ich z RX z TX.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

ODPOWIEDZ