Przeniesienie licencji PRIME

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Przeniesienie licencji PRIME

#1

#1 Post autor: art »

Hej ho.

W zeszłym roku kupiliśmy licencję na Prime wraz z supportem na 12 miesięcy. Support minął ale na koniec okresu gdzieś w 11 miesiącu, zrobiłem upgrade Prime z wersji 2.1 do wersji 3.1 i myślałem że wszystko jest OK :)
No ale okazało się że nie jest :-D źle odczytuje statystki zużycia procesora, pamięci itp.

Zastanawiam się nad przeinstalowaniem Prime od nowa ale z użyciem wersji 3.1. Czy mogę coś takiego zrobić ? Czy licencja z 2.1 będzie pasować do wersji 3.1 ? Czy mogę ewentualnie poprosić o takie przeniesienie licencji ?
Czy też pozostaje mi: zainstalować wersję 2.1, wrzucić licencję, zrobić upgrade do wersji 3.1 jeszcze raz ?


pozdrawiam,

art
Ups I switched again =)

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Przeniesienie licencji PRIME

#2

#2 Post autor: Seba »

Nie pamiętam czy wprost można użyć licencje z 2.x na 3.x, bo u moich klientów zawsze były to migracje, natomiast wydaje mi się, że tak. Przy migracji z 2.x na 3.x, nie trzeba było stosować żadnych kombinacji, "samo" się migrowało.
W kontekście przeniesienia zawsze możesz zapytać na licensing@cisco.com, natomiast jak wspomniałem nie wydaje mi się, aby jakieś dodatkowe wsparcie było wymagane.

Szkoda, że nie zauważyłeś problemów wcześniej, bo mógłbyś po prostu założyć case i uzyskać legalny dostęp do poprawek/aktualizacji, jeśli ich zastosowanie byłoby rozwiązaniem problemu. A teraz to trochę zgadywanie. Pytanie wyciągające, skoro chcesz ten system używać, to dlaczego nie pójść drogą oficjalnego wsparcia i wykupienia serwisu. Z ważnym serwisem można zrobić wszystko w kontekście przenoszenia, migracji do najnowszych wersji, etc.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Przeniesienie licencji PRIME

#3

#3 Post autor: art »

Być może kupimy w przyszłym roku. Ciekawa sprawa, usunąłem urządzenie z prime, dodałem na nowo i zaczął poprawnie zbierać statystyki :)
Wcześniej miałem, w sumie nadal mam, WCS'a i śmiga OK. Po Prime spodziewałem się WOW, po czym rozczarowanie: interfejs fajny ładny, odświeżony za to wykresy pod spodem rodem z excela 2003 :D, działa bardzo, bardzo muląco w porównaniu do WCS'a. Wydaje mi się, że jedynym ratunkiem byłoby postawienie tego na dyskach SSD, może wtedy by jakoś zaczął działać. Ktoś pewnie pomyśli, że stoi to na jakimś paściu, hmm, serwer co prawda nie najnowszy ale:
2xXeon jakiś tam starszy
8x dyski 10 000obr/min RAID5
32GB pamięci

Stoi tam tylko: Firepower oraz PRIME

I taki offtop: zarządzanie VMWare to tragedia :D kto przypisuje maszynom wirtualnym, procesory o taktowaniu 1Mhz i pamięć liczoną w KB ?oO
Ups I switched again =)

ODPOWIEDZ