self-study a companion guide

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

self-study a companion guide

#1

#1 Post autor: peper »

No właśnie, ktoś może zaspokoić moją ciekawość i powiedzieć mi jaka jest różnica między książkami self-study a companion guide? Między self-study a practical jest oczywista.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

Re: self-study a companion guide

#2

#2 Post autor: gaph »

Companion Guides można traktować jako papierowe wydanie Curriculum CNAP.

Są jeszcze Engineering Journals, takie zeszyty ćwiczeń do laboratoriów dla studentów Akademii.

pozdrawiam
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

alva
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 19 maja 2006, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: self-study a companion guide

#3

#3 Post autor: alva »

peper pisze: Między self-study a practical jest oczywista.
A jaka ?
Rozeznaję się właśnie na rynku, bo chciałbym zanabyć literaturę do przygotowania do CCNA i BSCI.

Do CCNA wg forum dobre będzie: "CCNA Official Exam Certification Library (Exam #640-801) (2nd Edition) (Hardcover)"
Co natomiast do BSCI ?

Pozdr

A.
"Czytanie ma przyszłość"

goopy
wannabe
wannabe
Posty: 289
Rejestracja: 16 sie 2005, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: self-study a companion guide

#4

#4 Post autor: goopy »

alva pisze:Co natomiast do BSCI ?
BSCI Exam Certification Guide 3rd edition by Clare Gough - BSCI zdane wiec wystarczy.

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

Re: self-study a companion guide

#5

#5 Post autor: gaph »

alva pisze:
peper pisze: Między self-study a practical jest oczywista.
A jaka ?
W Exam Certification Guides jest dokładnie tyle wiedzy, ile potrzeba na egzamin, a w Self-Study zazwyczaj więcej i szerzej. Exam Cert-Guides są podzielone na małe rozdziały, po każdym dużo pytań i scenariuszy, zazwyczaj jest też płyta CD z enginem testowym do poklikania.
alva pisze:Co natomiast do BSCI ?
Do BSCI jest bardzo dobra książka Self-Study

pozdrawiam
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

alva
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 19 maja 2006, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: alva »

Dzięki za info nt. książek.
Poszukałem trochę ale nie znalazłem co oznacza "Curriculum" ?

A.
"Czytanie ma przyszłość"

alva
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 19 maja 2006, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: self-study a companion guide

#7

#7 Post autor: alva »

gaph pisze:W Exam Certification Guides jest dokładnie tyle wiedzy, ile potrzeba na egzamin, a w Self-Study zazwyczaj więcej i szerzej. Exam Cert-Guides są podzielone na małe rozdziały, po każdym dużo pytań i scenariuszy, zazwyczaj jest też płyta CD z enginem testowym do poklikania.
alva pisze:Co natomiast do BSCI ?
Do BSCI jest bardzo dobra książka Self-Study
Mam w takim razie dwie polecane pozycje:
CCNP BSCI Exam Certification Guide (CCNP Self-Study, 642-801), Third Edition (cena amazon 31$)
i
CCNP Self-Study : Building Scalable Cisco Internetworks (BSCI) (2nd Edition) (CCNP Self-Study) (cena amazon 51$)


Czy obydwie są potrzebne do przygotowań, czy też Cert Guide wystarczy ? (Czy materiał w nich zawarty bardzo się pokrywa?).
Czytając opinie o obydwu na Amazon to Exam Cert Guide wypada słabo natomiast Self-Study dobrze. P tej lekturze skłąniam się do tej drugiej pozycji.
Jeżeli z powodu niedouczenia, miałbym zawalić egzamin za 150$ to już lepiej zdecydowałbym się zakupić dodatkową literaturę z 50$

Oprócz tego znalazłem coś Sybexa: "CCNP: BSCI Study Guide, 2nd Edition (642-801) (Paperback)"
Warte zainteresowania ?

Pomóżcie proszę podjąć decyzję, bo chciałbym zamówić już (lab prawie skompletowany) i zacząć działać, a bez możliwości oglądniecia książki ciężko mi się w ciemno zdecydować.

Pozdr.
A.
"Czytanie ma przyszłość"

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#8

#8 Post autor: digit »

Co do companion guide to nie moge sie wypowiedziec, bo sam dopiero sobie zamowilem, natomiast curriculum jest pojeciem stosowanym w akademii, na podstawie tego prowadzone sa zajecia i jest to wyznacznikiem do zdania certu. Jezeli sie myle to mnie poprawcie, bo do akademii nie chodzilem. Wiec w sumie wydaje mi sie, ze companion guide o ile dobrze napisany bedzie mial bardzo duzy wplyw podczas zdawania egzaminu.

Co do ksiazki do BSCI, to hmm. ciezko mi okreslic obie knigi sa potezne, material sie pokrywa, sposob pisania troche inny, wiec wydaje mi sie, ze trzeba wybrac ta, ktora jest napisana dla Ciebie przystepniej :) (co oczywiscie jest trudne, jezeli ich nie widziales :)). Na pewno znajda sie rzeczy, ktore sa w jednej a nie ma w drugiej, jak zawsze, ale ich istotnosc to juz dopiero by trzeba ocenic po egzaminie :).
Takie jest moje zdanie
pozdrawiam
DIGIT

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

Re: self-study a companion guide

#9

#9 Post autor: drozdov »

alva pisze: Mam w takim razie dwie polecane pozycje:
CCNP BSCI Exam Certification Guide (CCNP Self-Study, 642-801), Third Edition (cena amazon 31$)
i
CCNP Self-Study : Building Scalable Cisco Internetworks (BSCI) (2nd Edition) (CCNP Self-Study) (cena amazon 51$)
Posiadam w swojej domowej biblioteczce obydwie pozycje.
IMHO pierwsza pozycja zawiera większą ilość informacji, a druga pozycja jest napisana łatwiejszym angielskim.
Życze powodzenia.
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

ODPOWIEDZ