Ceny egzaminow.

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Ceny egzaminow.

#1

#1 Post autor: frontier »

Chcialem zwrocic uwage na dodatkowe oplaty jakie trzeba wniesc gdy rejestrujesz egzamin przez osrodek egzaminacyjny. Przykladowo, w Altkomie zaplacisz 710 zl (w Poznaniu), a rejestrujac sie przez www.vue.com za 642-xxx placisz 183 USD.

Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa... nie dotyczaca Cisco wiec nie bijcie za przeklinanie :-) Egzaminy Microsoftu (tfu!) rejestrowane przez www.vue.com kosztuja 97,6 USD w PL, a w UK 103,4 GBP. Ciekawe dlaczego :-)

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#2

#2 Post autor: frontier »

Sam sobie odpowiedzialem, tak mysle.
M$ ma rozne ceny w roznych krajach, np. w Bangladeshu 50usd za egzamin.
Cisco stosuje chyba wszedzie 150usd + ewentualny tax...

pozdro

fro

Awatar użytkownika
robo
wannabe
wannabe
Posty: 242
Rejestracja: 25 gru 2004, 12:52
Lokalizacja: Katowice

#3

#3 Post autor: robo »

Kupując voucher w Prometricu lub w VUE to wpłaty dokonuje się przez bank czy dopiero przy odbiorze papierka, bo wydaje mi się ze bank pobiera jakąś (czyt. wysoka) prowizje za przesłanie kasy za granice.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#4

#4 Post autor: frontier »

eee? nie rozumiem pytania? o ile to pytanie bylo?

Awatar użytkownika
robo
wannabe
wannabe
Posty: 242
Rejestracja: 25 gru 2004, 12:52
Lokalizacja: Katowice

#5

#5 Post autor: robo »

Hehe, poniekąd dałem zakręcone pytanie ;)

Chodziło mi o to, czy lepiej kupić sobie voucher i iść zdawać exam w np altkomie czy lepiej jak altkom wszystkie formalności załatwi. W jednym z postów czytałem, że może się okazać, że akurat w danym dniu może nie być wolnego miejsca przy kompie. Co wtedy z voucherem, przepada, czy można zmienić jeszcze datę zdawania?

Mnie osobiście się wydaje że może lepiej zamówić sobie exam bezpośrednio w ośrodku w którym będzie się zdawało i mieć święty spokój.

(spoko, po pierwszym podejściu do egzaminu nie będę już zadawał takich głupich pytań) ;)

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#6

#6 Post autor: frontier »

Nic Ci nie przepada, nie ma mowy. Jak sie zarejestrujesz np. przez www.vue.com, nie ma sily aby Cie nie przyjeli na egzamin. Placisz karta, ile dokladnie zostanie Ci odessane z konta - zapytaj w Twoim banku.

Zawsze wyjdzie taniej rejestracja przez Neta.



pozdro

fro

ODPOWIEDZ