Co po CCNA?

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
angol
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2005, 08:01

Co po CCNA?

#1

#1 Post autor: angol »

Gdzie znajdę materiały na temat kolejnych egzaminów na ścieżce po CCNA - myślę o podchodzeniu do CCNP. Faktycznie są 4 kolejne egzaminy? Nie da się tego "puknąć" w jednym podejściu ;) ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

No możesz "puknąć" w jednym podejściu (podjechaniu) do centrum egzaminacyjnego, i zdaniu Composite + BCRAN + CIT w jeden dzień, egzamin po egzamie ;-)
Wspomniane 3 egzamy to jest wersja minimum jeśli chodzi o CCNP. Osobiście zdawałem wersję z czterema egzamami, BSCI i BCMSN oddzielnie, a nie jako Composite. Wybór należy do Ciebie, jak czujesz się mocny z routingu i switchingu, to może spróbować Composite, jedyne utrudnienie to pomieszanie pytań z dwóch różnych egzamów, ale jesteś gotowy do każdego z nich z osobna to powinno być spoko.

To i tak jest nieźle ponieważ dla CCSP nie ma możliwości skrócenie drogi do certyfikatu i trzeba "pyknąć" 5 egzamów. To samo dotyczy CCVP.
CCDP i CCIP są już lepsze, bo jakaś część egzamów pokrywa się z innymi z poziomu profi.

A swoją drogą, wydaje mi się, że poziom trudności egzaminmów przy przejściu z CCNA na CCxP wzrasta dość mocno. Znama paru gości co to pyknęli CCNA na poziomie bliskim 1000 pkt, a potem padali jak muchy np. przy routingu, bo bazowali na hurraoptymiźmie po zdanym egzamie. Nie brali pod uwagę, że zakres i dogłębność wymaganej wiedzy jest znacząco większy na profi level.

Awatar użytkownika
robo
wannabe
wannabe
Posty: 242
Rejestracja: 25 gru 2004, 12:52
Lokalizacja: Katowice

#3

#3 Post autor: robo »

Poczytaj FAQa do CISCO co jest na tej stronie, chyba ze wolisz wersje w PDFie ;)
tam masz fajnie opisane co jest do czego wymagane itd.

http://lukasz.bromirski.net/projekty/ci ... aq_pl.html

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#4

#4 Post autor: frontier »

angol: najbardziej aktualne informacje oczywiscie na naszej ulubionej stronie startowej www.cisco.com :-) Wklep w wyszukiware np. CCNP :-)


pozdro

fro

ODPOWIEDZ