POWIADAMIANIE PRZEZ SMS

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

POWIADAMIANIE PRZEZ SMS

#1

#1 Post autor: kktm »

Szukam produktu, do wysyłania SMS, jakaś dedykowana skrzynka (np bramka gsm), gdzie wkladam karte sim i urzadzenie wysyla mi sms. SMS bedzie wyslany po otrzymaniu okreslonego zdarzenia. Komunikacja z serwerem rs-232, najlepiej ethernet.

Szukam gotowego produktu, nie samoróbki- czy możecie coś polecić?
"Trust no one"

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#2

#2 Post autor: vrankom »

A czemu nie samorobka ?
Ja mam np. podlaczony telefon po bluetooth po LANie (za pomoca UBox'a), sms'y wysyla gnokii (pod windowsem) ktory uruchamiany jest za pomoca kolektora ktory sprawdza specjalna skrzynke pocztowa oraz baze danych (DB2/mySQL/ oraz MSSQL)
calosc zawiodla raz (program byl nie dopracowany) kiedy dostal SMSa o dlugosci przekraczajacej 160znakow... calosc dziala juz od 4 miesiecy


Swego czasu testowalem bramki SMS/aplikacje dostepne na rynku ale specyfika systemu sprawila ze napisalem sobie sam kolektor do wysylania.

V.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: miboo »

Kumpel pracujący w białostockiej firmie na B, projektuje i składa takie zabawki. Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale spojrzeć nie zaszkodzi CellBOX

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

#4 Post autor: glowas »

Popatrz na produkty tej firmy:

http://ropam.com.pl/

Nie wiem czy Ci to będzie pomocne, bo to elementy powiadomienia do alarmów, ale możliwości ma sporo, może uda Ci się to zaadaptować dla swoich potrzeb.
Marcin

okoo
wannabe
wannabe
Posty: 397
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:17

#5

#5 Post autor: okoo »

Orange ma w ofercie gotowe urzadzenia do telemetrii, przewaznie takie urzadzenia gadaja przez rs

azer
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 23 mar 2008, 14:08

#6

#6 Post autor: azer »

Polkomtel udostępnia biznesową aplikację Multiinfo, służąca do zarządzania wysyłką SMS. Jest bardzo rozbudowana, przez miesiąc można darmowo testować, potem dość wysoki abonament miesięczny z możliwością uzyskania rabatu. Niestety brak możliwości dokonfigurowania pod siebie.

My w firmie wykozystujemy darmowy gammu z podłączonym telefonem Nokia przez RS. Input consolowy więc łatwo zaprogramować co się chce. U nas wysyła dziesiątki czasami powyżej setki, smsów codziennie i działa niezawodnie.

ODPOWIEDZ