Konwersja AP to LAP wymaga smartnetu?

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

Konwersja AP to LAP wymaga smartnetu?

#1

#1 Post autor: jinx_20 »

Witajcie,

mam nówkę WLC serii 2500 wraz ze smartnetem. Na stanie mam też kilka starszych AP1242 w wersji standalone, które chciałbym skonwertować do wersji lightweight. APki były kupowane kilka lat temu oficjalnym kanałem Cisco, ale bez smartnetu.

Pytanie:
Czy mogę legalnie skonwertować te APki do LAP? Czy może wymaga to w pierwszej kolejności wykupienia smartnetów na te AP?

Z góry dzięki.
Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#2

#2 Post autor: jinx_20 »

Nie wierzę, że obecni tutaj chłopaki z Cisco Polska nie wiedzą takich rzeczy :)
Pozdrawiam,
jinx

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#3

#3 Post autor: vrankom »

jinx_20 pisze:Nie wierzę, że obecni tutaj chłopaki z Cisco Polska nie wiedzą takich rzeczy :)
wydaje mi sie ze musisz miec smarta na apki zeby moc zrobic konwersje

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Bez kontraktu nie sciagniesz software, a bez software nie zrobisz migracji = smartnet by sie przydal.
jinx_20 pisze:Nie wierzę, że obecni tutaj chłopaki z Cisco Polska nie wiedzą takich rzeczy :)
Oj tam, oj tam. Osoby z Cisco tu sa jednak bardziej prywatnie niz biznesowo, no i nie gwarantujemy, jak zreszta zaden z uczestnikow forum, SLA odpowiedzi i bycia na forum 24/7. Ja dla przykladu widze ten watek pierwszy raz.

Pamietaj, ze zawsze masz opcje oficjalne, aby zapytac partnera bedac klientem koncowym albo Partner SE w Cisco lub dystrybucji jesli jestes partnerem :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#5

#5 Post autor: jinx_20 »

Informacja z samej góry - NIE potrzeba SmartNetu.

Pozdr.
Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

jinx_20 pisze:Informacja z samej góry - NIE potrzeba SmartNetu.
No jak z gory to nie polemizuje, tylko jedna watpliwosc - a jak sciagniesz software bez kontraktu serwisowego, aby zrobic konwersje? Ostatnio jak sprawdzalem to sie nie dawalo.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

#7

#7 Post autor: jinx_20 »

Seba pisze:
jinx_20 pisze:Informacja z samej góry - NIE potrzeba SmartNetu.
No jak z gory to nie polemizuje, tylko jedna watpliwosc - a jak sciagniesz software bez kontraktu serwisowego, aby zrobic konwersje? Ostatnio jak sprawdzalem to sie nie dawalo.
c1240-rcvk9w8-tar.123-7.JX9.tar wydaje się być dostępny dla każdego. W przypadku potrzeby innego obrazu inżynier z TAC okazuje się pomocny i publikuje stosowny soft na Twoje konto CCoID.

W moim przypadku jest SmartNet na WLC. Nie wiem jak to wygląda, gdy nie masz żadnego aktywnego kontraktu serwisowego.

Pozdr.
Gabriel
Pozdrawiam,
jinx

ODPOWIEDZ