2811 + shdsl

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
spox
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:10
Lokalizacja: Poznań

2811 + shdsl

#1

#1 Post autor: spox »

Witam.
Czy ktoś z obecnych tutaj miał już do czynienia z łączem BP 4 4000 SHDSL świadczonym przez TPSA ? Za jakiś czas moja firma zmienia miejsce lokalizacji i niestety tp nie jest w stanie podpiąć mi FR'a ponieważ jest "brak półki" :)
Udało mi się uzyskać pozytywny wywiad na SHDSL'a aczkolwiek na infolinii mało kto może mi cokolwiek powiedzieć na temat sprzętu który dostarczają wraz z zakończeniem łącza. Wg ich ulotki jest to Buisness LiveBox 500 i wygląda tak :
Obrazek

Teraz pytanie dla wtajemniczonych, czy muszę dokupować do 2811 karte WIC-1SHDSL-V3 i pominąć ten ich badziew ? czy mogę mieć tylko HWIC-4ESW - 4xFE i wpiąć się w port ethernet up-link w tym livebox'ie ?
Nigdzie nie mogę się doszukać czy to ich urządzenie może pracować tylko jako modem... na infolinii odsyłają mnie co chwilą pod inny numer.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

horac

#2

#2 Post autor: horac »

wydaje mi sie ze opcja nr 1 ktora przedstawiles czyli pominiecie liveboxa bedzie ok, te rozne typy xDSL sa uzaleznione od sposobu modulacji i demodulacji sygnalu. Zestawienie 2811 do tego modemu to dodakowa enkapsulacja po ethernecie w trakcie odbioru czy wysylu pakietu i tez bedzie to dzialalo, tylko wydaje mi sie ze optymalniej jest miec bezposrednio w routerze na karcie ktora wymieniles w 2811 modulacje i demodulacje bez zbednej podrozy pakietu przez dodatkowy link miedzy modemem a cisco 2811.

spox
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:10
Lokalizacja: Poznań

#3

#3 Post autor: spox »

no dla mnie by to była najlepsza opcja z pominięciem ich modemu aczkolwiek nikt w TP nie potrafi mi odpowiedzieć czy dostane dane konfiguracyjne modemu, w przypadku "DSL dla biznesu" czy jakoś tak nie ma opcji pominięcia ich modemu ...
Dlatego pytam czy ktoś może już korzystał z ich oferty, nie chce wydawać kilka k na kartę która później będę mógł postawić na biurku :)
Dzisiaj spróbuje zadzwonić znowu i się czegoś dowiedzieć :)

bogut
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2007, 08:42

#4

#4 Post autor: bogut »

niestety modemu nie da sie pominac, pozostaje spiac livebox i router ethernetem

spox
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:10
Lokalizacja: Poznań

#5

#5 Post autor: spox »

dzieki wielkie za info, po 5 dniach dzwonienia do polpaka i tpsa nikt nadal nie potrafi mi odpowiedziec na to pytanie :) czasami sie zastanawiam jak to wszystko tam funkcjonuje :)
w takim razie pozostaje mi czekac i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

pozdrawiam

bogut
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2007, 08:42

#6

#6 Post autor: bogut »

toż pisze że potrzebny jest livebox, a nikt nie wie bo usługa jest niszowa i firma nie bardzo sama wie co ma z tym robic :d

ODPOWIEDZ