testy Nexusa 5k

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

testy Nexusa 5k

#1

#1 Post autor: sebu »

http://www.networkworld.com/community/node/57999

moze wywiaze sie jakas ciekawa dyskusja :)
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Bo zle testowali i nie umieli skonfigurowac ;) Tak zazwyczaj tlumaczyli takie niekorzystne testy rozni producenci...
A na powazniej przejrzy sie testy, to mozna podyskutowac :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#3

#3 Post autor: lbromirs »

Seba pisze:Bo zle testowali i nie umieli skonfigurowac ;) Tak zazwyczaj tlumaczyli takie niekorzystne testy rozni producenci...
A na powazniej przejrzy sie testy, to mozna podyskutowac :)
Przeczytałem artykuł, znam ograniczenia testowanych urządzeń, zarówno naszych i jak i testowanej konkurencji i co gorsza, widziałem wyniki testów na żywo pudełek w testach. Jak oni osiągnęli takie wyniki - nie mam pojęcia i pewnie nigdy się tego nie dowiemy.

Koledzy z pewnej firmy całkiem niedaleko naszego warszawskiego biura już robili testy paru pudełek wymienionych w testach tak BTW i też uśmiali się z artykułu.

Niestety, jest coraz gorzej z rzetelnością. Ciśnie się na usta 'za czyje $$$ zrobiony był ten test', ale odpowiedź byłaby zbyt oczywista w tej sytuacji. A nie każdy ma miernik ruchu pod biurkiem, więc waga takich artykułów rośnie...

bartekr
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:21
Lokalizacja: Londyn

#4

#4 Post autor: bartekr »

Eeee tam, zle testy czytacie - polecam "Cisco Nexus 5000 vs Arista 7100 Lab Test Report" z kwietnia tego roku [1].

W raportach Miercom'a cisco zawsze kosi konkurencje ;)

[1] http://www.miercom.com/?url=reports/&v=16

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#5

#5 Post autor: lbromirs »

bartekr pisze:Eeee tam, zle testy czytacie - polecam "Cisco Nexus 5000 vs Arista 7100 Lab Test Report" z kwietnia tego roku [1].

W raportach Miercom'a cisco zawsze kosi konkurencje ;)

[1] http://www.miercom.com/?url=reports/&v=16
Akurat w Miercomie od razu widać kto wyłożył $$$ na stół żeby zrobić test. Nie bijmy martwego konia. Geniuszem bezmyślności i braku jakichkolwiek hamulców na razie i tak pozostaje Tolly. Natomiast co do samych testów, dostępne są i konfigi i wersje sprzętowe/etc. Oczywiście zawsze pozostaje kwestia 'ale można było ten test zrobić tak a tak' i wtedy wychodzi misterność planu testującego.

Inna sprawa, że jak to kogoś naprawdę interesuje, może położyć oba pudełka na stół i zrobić sobie porównanie, z którym testem/artykułem zgadza się większość osiąganych wyników na żywo. Polecam.

Ale można też oczywiście uprawiać flame'a, z braku sprzętu czy też wiedzy/doświadczenia. I wtedy tak czy inaczej jest ciekawiej :P

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#6

#6 Post autor: gubit »

lbromirs pisze: Niestety, jest coraz gorzej z rzetelnością. Ciśnie się na usta 'za czyje $$$ zrobiony był ten test', ale odpowiedź byłaby zbyt oczywista w tej sytuacji.
Łukasz - ale są dwie strony medalu... mi w ciągu kilku ostatnich lat Klienci nieraz "zarzucali" to samo w stosunku do Cisco. Dokładnie to o czym piszesz - za czyje $$$ był robiony ten test - oczywiście pytali retorycznie bo sugerowali, że Cisco. Pamiętam już kilka takich zarzutów - np. gdy porównywałem/oferowałem Cisco (PIX/ASA/FWSM) vs. CheckPoint vs. Juniper/Netscreen.
Tego się (chyba) niestety nie uniknie. Czy rzetelność testu/rankingu jest dobra czy nie to Klient i tak może to podważać i może się z tego śmiać.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#7

#7 Post autor: lbromirs »

gubit pisze:
lbromirs pisze: Niestety, jest coraz gorzej z rzetelnością. Ciśnie się na usta 'za czyje $$$ zrobiony był ten test', ale odpowiedź byłaby zbyt oczywista w tej sytuacji.
Łukasz - ale są dwie strony medalu... mi w ciągu kilku ostatnich lat Klienci nieraz "zarzucali" to samo w stosunku do Cisco. Dokładnie to o czym piszesz - za czyje $$$ był robiony ten test - oczywiście pytali retorycznie bo sugerowali, że Cisco. Pamiętam już kilka takich zarzutów - np. gdy porównywałem/oferowałem Cisco (PIX/ASA/FWSM) vs. CheckPoint vs. Juniper/Netscreen.
Tego się (chyba) niestety nie uniknie. Czy rzetelność testu/rankingu jest dobra czy nie to Klient i tak może to podważać i może się z tego śmiać.
Mówiłem o tym na PLNOGu - nie ma niezależnych firm testujących, bo z czego niby miałyby się utrzymywać. To smutne, ale ja jeszcze nie widziałem testu do którego nie możnaby się przyczepić i nie zadać paru trudnych pytań. Fakt jednak jest taki, że są firmy robiące 'engineering' testu, a są firmy poprawiające po prostu niewygodne słupki.

Stąd coraz częściej powtarzam - jak chcesz schodzić na poziomy bitów, bajtów, replikacji multicastów i QoSa to niestety czeka Cię przygoda z dobrym miernikiem. Niestety, do tego też trzeba mieć ogromną wiedzę.

Testy 'niezależne' robi (ale też nie zawsze) np. EANTC, ale publikują tylko fragmentaryczne zestawienia informacji, w szczególności gdy testy dotyczą tzw. interoperability.

Nie oszukujmy się - kazdy ma jakieś luki, jestem zwolennikiem ich dogłębnego omawiania bo to moim zdaniem odpowiedzialna polityka informacyjna producenta sprzętu.

A świat jaki jest widać :)

ODPOWIEDZ