Odpowiedni patchcord wielomodowy

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
belliash
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 26 sty 2011, 09:58

Odpowiedni patchcord wielomodowy

#1

#1 Post autor: belliash »

Witam,

Czy ktos z bardziej doswiadczonych uzytkownikow jest w stanie mi powiedziec czy ponizszy przewod bedzie nadawal sie do polaczenia 2 przelacznikow uzywajac modulow WS-G5484 (1000Base-SX 850nm)? Modul ma 2 gniazda na zlacza SC. Nie jestem pewien jak ma to dzialac, ale wydaje mi sie ze 1 DL i 1 UL? Tylko wtedy przewody powinny miec "przeplot" czy jest cos jak autonegocjacja? Blby wdzieczny za wyjasnienia oraz opinie o tym przewodzie:

http://www.dipol.com.pl/patchcord_wielo ... _L3111.htm

Z gory dziekuje i pozdrawiam!

cooli85
wannabe
wannabe
Posty: 53
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

#2 Post autor: cooli85 »

z jednej strony patchcorda zamieniasz TX z RX i zadziała.
To "coś" co trzyma pojedyncze złączki SC jest rozbieralne i wtedy możesz skrzyżować włókna.

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: Odpowiedni patchcord wielomodowy

#3

#3 Post autor: double.decode »

belliash pisze:Witam,

Czy ktos z bardziej doswiadczonych uzytkownikow jest w stanie mi powiedziec czy ponizszy przewod bedzie nadawal sie do polaczenia 2 przelacznikow uzywajac modulow WS-G5484 (1000Base-SX 850nm)? Modul ma 2 gniazda na zlacza SC. Nie jestem pewien jak ma to dzialac, ale wydaje mi sie ze 1 DL i 1 UL? Tylko wtedy przewody powinny miec "przeplot" czy jest cos jak autonegocjacja? Blby wdzieczny za wyjasnienia oraz opinie o tym przewodzie:

http://www.dipol.com.pl/patchcord_wielo ... _L3111.htm

Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Będzie działać, chociaż lepiej kup kabel 50/125 a nie 62.5/125. W pojedynczym wypadku to nie ma znaczenia, ale jeśli będziesz kiedyś chciał użyć tego patchcordu w produkcji, to większa szansa że będziesz miał światłowody 50/125 niż wykorzystywane dawniej OM1/62.5.

belliash
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 26 sty 2011, 09:58

Re: Odpowiedni patchcord wielomodowy

#4

#4 Post autor: belliash »

double.decode pisze:
belliash pisze:Witam,

Czy ktos z bardziej doswiadczonych uzytkownikow jest w stanie mi powiedziec czy ponizszy przewod bedzie nadawal sie do polaczenia 2 przelacznikow uzywajac modulow WS-G5484 (1000Base-SX 850nm)? Modul ma 2 gniazda na zlacza SC. Nie jestem pewien jak ma to dzialac, ale wydaje mi sie ze 1 DL i 1 UL? Tylko wtedy przewody powinny miec "przeplot" czy jest cos jak autonegocjacja? Blby wdzieczny za wyjasnienia oraz opinie o tym przewodzie:

http://www.dipol.com.pl/patchcord_wielo ... _L3111.htm

Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Będzie działać, chociaż lepiej kup kabel 50/125 a nie 62.5/125. W pojedynczym wypadku to nie ma znaczenia, ale jeśli będziesz kiedyś chciał użyć tego patchcordu w produkcji, to większa szansa że będziesz miał światłowody 50/125 niż wykorzystywane dawniej OM1/62.5.
To tylko dla mojego uzytku. Poza tym tylko takie sa dostepne, a szukac innych i doplacac do czegos czego nie wykorzystam i ew pokrywac dodatkowo przesylke sie zwyczajnie nie oplaca w tym przypadku ;) Aczkolwiek gdybym potrzebowal czegos w przyszlosci na produkcji, to bede mial to na uwadze i dziekuje za informacje.

ODPOWIEDZ