Cisco/Linksys SGE2000

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
papeusz
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2009, 14:45

Cisco/Linksys SGE2000

#1

#1 Post autor: papeusz »

Witam.

Posiadam spięte w stack urządzenia Linksys SGE2000 na firmwarze 1.0.0.45 i nowo dokupione Cisco SGE2000 (ten sam hardware) z firmwarem 3.0.0.18.
Chcę dopiąć w stack nowe switche, ale dokumentacja mówi, żeby spinać urządzenia z tym samym firmwarem (Mixing the stack of devices running phase 3, phase 2, and/or phase 1
firmware are not supported.)
Tymczasem znalazłem w Release Notes for SFE2000/2000P taki zapis:
"Devices running phase 1 firmware (1.0.x.y) can be upgraded to firmware
version 3.0.0.18 using the Easy Upgrade Utility."

Faktycznie nie mogę podnieść wersji systemu za pomocą narzędzi wbudowanych (przez telnet czy webinterface) - wyrzuca błąd "Incorrect software format". Nie można też pobrać na stronie Cisco firmwaru 2.0.x.x, żeby zrobić to dwuetapowo.

Szukam więc tego narzędzia: Easy Upgrade Utility, o którym mowa w dokumentacji, ale bez skutku. Ktoś może wie co to za produkt i gdzie go można znaleźć?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

smugas
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2012, 23:23

Właśnie upgradowałem firmware z 1.0.0.24 do 3.0.1.0

#2

#2 Post autor: smugas »

Jako że mam dwa SGE 2000, mnóstwo SRW oraz SG300-24P oraz wdrażam telefonie IP z telefonami cisco to postanowiłem zrobić upgrade firmware na wszystkich switchach.

Najtrudniej było z sge2000 ale sprawa okazała się banalna...

Procedura jaką wykonałem:

1. ze strony produktu pobrałem wersję firmware 3.0.0.17 lub 3.0.0.18
(http://www.cisco.com/cisco/software/rel ... eltype=all)
2. Rozpakowałem plik i uruchomiłem Easy Upgrade Utility dołączony do pliku z firmware i wykonałem upgrade do 3.0.0.17
4. Wykonałem upgrade do 3.0.1.0 wykorzystując Web Interface (warto zapoznać się z release notes)

Nie wiem tylko czy aktualizować boot image dołączony do 3.0.0.17 i 3.0.0.18 - nie powinno się tego robić bez wyraźnych zaleceń producenta.

PS - Ważne jest aby zapisywać wstawienia - na wszelki wypadek najpierw do konfiguracji backup a potem z backup do startup bo przy kopiowanie bezpośrednio do strartup pokazuje komunikat: 0 bajtów skopiowano

papeusz
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2009, 14:45

#3

#3 Post autor: papeusz »

Bardzo dziękuję za pomoc.
Dokładnie o to mi chodziło. Jeszcze parę dni temu ściągałem z tego samego źródła (tylko inną wersję) i w paczce był tylko iso plik *.ros

mandan3
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2013, 10:48

Aktualizacja firmware (z wersji 3.0.0.18 do wersji 3.0.2.0):

#4

#4 Post autor: mandan3 »

Aktualizacja firmware (z wersji 3.0.0.18 do wersji 3.0.2.0):


-na komputerze zainstalować „open tftp sever”

-do folderu „opentftpserver” wkleić plik z nowym firmware

-zalogować się na switch przez przeglądarkę www.

-wejść w „admin\file management\firmware upgrade”

-wpisać ustawienia (zazaczone upgrade; file type=software image; supported ip format =version 4; tftp server=ip naszego komputera; source file= nazwa pliku z firmware np. „cisco.ros”).

-Po aktualizacji przejść do Active image, pozycję AFTER RESET zmienić na „image 2”;

-przejść do „copy files” ( source file name = running configuration; destination file name = startup configuration)

-po zatwierdzeniu zrestartować switcha (ręcznie lub przez www: system management\reset)

ODPOWIEDZ