Cisco 861 jak zacząć z nim współpracę?

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
8bit
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:44

#16

#16 Post autor: 8bit »

elvismichal pisze:Serwer http na nim postawiłeś?
chyba nie...
zaraz poszukam jak to zrobić.

Generalnie nie robię nic dla szpanu.
Chcę po prostu nauczyć się administrować siecią.

W tej chwili mam dostęp do tego rutera i dwóch switchy - 24 i 48.

Mam Odoma ale 2-jkę.

Chcę złapać bakcyla, "ugryźć" cisco.
Jak mi coś wyjdzie, to uwierzę bardziej w siebie i dalej będę ten temat drążył, po to by jeśli ewentualnie stracę pracę, umieć administrować siecią w ewentualnej nowej...

JulietCharlie
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 06 lut 2012, 01:31

#17

#17 Post autor: JulietCharlie »

To imho nie powinienes zaczynac od nauki SDMa.
Ja wiem tylko tyle ze SDM jest, raz skonfigurowalem, zobaczylem mniejwiecej co mozna ustawic gdzie kliknac, i wylaczylem.

Z doswiadczenia zawodowego powiem tak, ze w ostatnich latach skonfigurowalem pewnie kilka tysiecy routerow i switchow (tak, niezly zapierdziel u mnie w firmie jest) - i ani razu dla celow zawodowych nie bylo instalacji albo konfiguracji SDMa.
Po co wiec lapac bakcyla cisco zaczynajac od czegos czego sie w siecach generalnie nie uzywa.

Ale niech mnie ktos poprawi... jesli sie myle.
Imho powinienes zaczac od nauki CCNA.

Ale wracam do tematu:
zresetowałem go i próbuję połączyć się przez SDM ale jak wpisuje standardowe dane
To znaczy ze Ci sie laduje strona www tylko autentyfikacja nie dziala? Czy tez Ci sie strona wogole nie laduje?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 04:05 przez JulietCharlie, łącznie zmieniany 1 raz.
Shoot for the moon.
Even if you miss it you will land among the stars.

r.kondracki
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2013, 18:08

#18

#18 Post autor: r.kondracki »

8bit pisze:zresetowałem go i próbuję połączyć się przez SDM ale jak wpisuje standardowe dane:
IP: 10.0.0.1
login: cisco
hasło: cisco
to nie działa.

Może ktoś mi podpowiedzieć co zrobić?
Mam nadzieję, że przeczytałem dokładnie (mimo pory) wszystkie posty z tego wątku i mam takie pytanie... Dlaczego 10.0.0.1? Ustawiałeś taki adres dla int Vlan1?

Dla tego modelu RTR polecam Cisco Configuration Professional. Jednak staraj się jak najmniej tego używać, a swój czas poświęć na "console".

Moja rada odnośnie nauki sieci w oparciu o Cisco - zacznij od teorii (CCNA I), warstwa po warstwie :) oczywiście lab, testy etc. jak najbardziej wskazane :)
Pozdrawiam,
R.Kondracki

r.kondracki
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2013, 18:08

#19

#19 Post autor: r.kondracki »

Pozdrawiam,
R.Kondracki

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

#20

#20 Post autor: gryglas »

EDIT MOD gryglas

@8bit - pousuwałem wszystkie przyznane przez Ciebie punkty.
Przyznaj je jeszcze raz ale zgodnie z regulaminem, który obowiązuje na forum.

Kod: Zaznacz cały

1) Punkty mogą być przydzielane tylko raz danej osobie w danym wątku. Wyjątkiem są bardzo skomplikowane problemy gdzie widać, że osoba pomagająca musiała włożyć dużo zachodu by pomóc - wtedy dozwolone są punkty 'Helped' za dwa posty.

2) Punktowane mogą być jedynie wątki techniczne. Dozwolone jest punktowanie rozbudowanych i głęboce przemyślanych wypowiedzi w wątkach, gdzie pytający ma wątpliwości co do wyznaczania sobie celów życiowych czy zawodowych (np. tematyka pracy dyplomowej, zmiana ścieżki kariery, zmiana pracy itp.)

3) Punkty nie mogą być przyznawane za:
  - Posty przytaczające głównie linki do stron
  - Posty odnoszące się do innych sekcji forum
  - Posty odsyłające do funkcji SEARCH
  - Wątki które już przewijały się niejednokrotnie przez forum
  - Posty niezwiązane z tematyką Cisco, Juniper oraz merytorycznych aspektów sieci (pomoc w sprawie konfiguracji D-Linka się nie liczy) 
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

8bit
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:44

#21

#21 Post autor: 8bit »

Jutro odpiszę Wam i przyznam punkty.
Nie chcę byle jak odpisać a dzisiaj mam mały zachrzan w pracy, więc nawet nie zajrzałem do mojego rutera.
Proszę o cierpliwość i dziękuje za profesjonalne podejście do sprawy.
Pzdr

8bit
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:44

#22

#22 Post autor: 8bit »

Myślałem, że SDM mi pomoże...jeśli wzrokowo coś załapie to potem pójdzie...
Ale ok, przerzuciłem się na konsolę, bo zrozumiałem, że nie ma co graficznie się uczyć obsługi tylko z linii poleceń.

r.kondracki chyba mnie zrozumiał...dlaczego 10.0.0.1 - bo taki adres domyślny znalazłem w necie, myślałem, że po resecie routera taki się ustawi domyślnie, ale widzę, że mam braki duże...więc mam nadzieję, że link który podaje r.kondracki mi pomoże...

r.kondracki a lab, to masz na myśli PT?

JulietCharlie
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 06 lut 2012, 01:31

#23

#23 Post autor: JulietCharlie »

Tak, lab to moze byc PT, ale bardziej namawial bym do instalacji GNSa.
w PT mozesz wiecej przetestowac roznych urzadzen CISCO, zwlaszcza switche, ale to tylko symulator. GNS to emulator wiec odpalasz prawdziwy IOS. Uruchamiasz jakiegos IOSa 12.4. PT ma sporo bledow, wiec zrezygnowalem z uzywania tego, ale do CCNA w zupelnosci wystarczy.

Jeden prawdziwy CISCO router juz masz, wiec imho bdb. Troche glupio wyglada jesli ktos konfiguruje urzadzenia a sprzetu CISCO nigdy na oczy nie widzial. :wink:
Shoot for the moon.
Even if you miss it you will land among the stars.

8bit
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:44

#24

#24 Post autor: 8bit »

spróbuje z tym GNS-em...kiedyś już próbowałem coś z nim robić, ale nie do końca rozumiem, co to jest ten obraz image...

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#25

#25 Post autor: Keadwen »

Ogarnij sobie kurs gns3 z cbtnuggets. Łatwo dostępny w zatoce piratów lub na stronie cbtnuggets.com.

ODPOWIEDZ