2 interfejsy WAN routera 891 lub 892

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

2 interfejsy WAN routera 891 lub 892

#1

#1 Post autor: krisator »

Panie i Panowie,

Proszę o pomoc w ustaleniu szczegółowych faktów nt. platformy ISR 891 (lub 892) w odniesieniu do wykorzystania jednocześnie portów WAN - na pokładzie są 2 interfejsy WAN -> FastEthernet + GigabitEthernet

Pytanie brzmi:
Czy w działaniu produkcyjnym można na tych interfejsach jednocześnie uruchomić funkcjonalności L3 typowe dla portu WAN/LAN - tzn. spiąć 2 różne segmenty sieciowe tym routerkiem i realizować na nim routing, vpn etc.?

Data Sheet oraz Hardware installation guide nie są w tej kwestii jednoznaczne i nie jest to wyjaśnione wprost, natomiast pojawia się info nt. backup interface (jakkolwiek rozumiał to autor dokumentu z Cisco)

K.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#2

#2 Post autor: drake »

Hej,

tak, oba porty mozna wykorzystac do routowania jako WANowe - GE to port Gig0, a FE to FE 8. Port dla LAN przeznaczone sa Fa 0-7.

Pozdruffka :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
CiscoIT
wannabe
wannabe
Posty: 306
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:08
Lokalizacja: Krakow

#3

#3 Post autor: CiscoIT »

Tak, potwierdzam. 2x WAN. Fajna sprawa.
Przy okazji w tej platformie w gratisie bug dotyczacy odczytu po snmp statusu interfejsow WAN Gi0 i Fa8 - wyglada jakby co kilkanascie sekund robily down/up.
Poza tym chodza OK :).

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#4

#4 Post autor: krisator »

A ten bug to chyba związany z konkretna wersja IOS - możesz napisac której wersji unikac?

Thnx,
K.

Awatar użytkownika
CiscoIT
wannabe
wannabe
Posty: 306
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:08
Lokalizacja: Krakow

#5

#5 Post autor: CiscoIT »

Z tego co sprawdzalem jakos z miesiac temu to byl nadal otwarty.
Jutro wrzuce o ktory konkretnie chodzi.

rebus
wannabe
wannabe
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2011, 02:50

#6

#6 Post autor: rebus »

Witam,
Pozwolicie, że się podepnę. Również mam C892
Na porcie WAN GE0 skonfigurowałem VLAN'y i DHCP server dla LAN'u. Na porcie FE8 wyjście na świat. Porty F0 do F7 niewykorzystane.Taka konfiguracja działa. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby tak nie robić?

Może mi ktoś odpowiedzieć czy w pudle z tym routerem powinien być taki adapter zasilania - model LR-888 P/N: 37-1070-01?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 gru 2013, 17:37 przez rebus, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#7

#7 Post autor: Kyniu »

rebus pisze: Może mi ktoś odpowiedzieć czy w pudle z tym routerem powinien być taki adapter zasilania - model LR-888 P/N: 37-1070-01?
Ciężko powiedzieć. Na przykład zawsze do WLC2504 dostawałem kulturalnie kabel na Europę (typu Kasprzak, nie wiem jaki toto ma symbol) i taki adapter z włącznikiem a ostatnio kontroler przyjechał bez adaptera i z kablem na USA. Dodam że sprzęt z oficjalnego kanału dystrybucji, nie jakaś brokerka.

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#8

#8 Post autor: huar »

rebus pisze: Może mi ktoś odpowiedzieć czy w pudle z tym routerem powinien być taki adapter zasilania - model LR-888 P/N: 37-1070-01?

Pozdrawiam
Witam,

nie ma w pudle do tego routera adaptera P/N: 37-1070-01. Przynajmniej ja nigdy nie miałem a przerobiłem bardzo dużo konkretnie 892.

Jest:
router
zasilacz
kabel zasilający
kabel konsolowy
kabel sieciowy zółty
uchwyt by nie wyskoczyło zasilanie z routera
płytka
papierkologia

ODPOWIEDZ