Problem z supervisor

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

Problem z supervisor

#1

#1 Post autor: mardi4 »

Witam.
Posiadam switch Catalyst 6506. W module 5 mam główny supervisor a w module 6 zapasowy.
Chciałem je zamienić miejscami, tzn moduł 6 główny a moduł 5 zapasowy. Można to zrobić jakoś za pomocą komend programowo? Czy po prostu trzeba wyjąć te moduły i zamienić miejscami?

Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

#2

#2 Post autor: dud|i »

spróbuj:

Kod: Zaznacz cały

cat#redundancy force-switchover
listen, think, solve ..

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#3

#3 Post autor: aron »

nie bardzo wiem co chcesz osiagnac ale jak zresetujesz active sup to ten drugi zostanie active i tak juz zostanie.

Rzuc okiem tutaj. Akurat tam jest opisana procedura upgrade ale sa tam komendy do sprawdzania stanu synchronizacji SUP i ich przelaczania.

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#4

#4 Post autor: mardi4 »

Mianowicie chodzi mi o to, że wyskakuje mi czasem błąd:

HA_CONFIG_SYNC-3-GENERAL

PFREDUN-3-STANDBY_OUT_OF_SYNC

Active and Standby are out of sync.

-Traceback= 42AE1044z 42F05BE0z 4083C860z 40842DA0z 42F11CA4z 40853BD0z 420DAFD4z
41C080C0z 41C080A4z.


Na stronie Cisco pisze:
Symptom: The following error message is observed after applying the write mem command on the active supervisor:
Then the stand-by reloads.

Więc chciałbym aby główny supervisor stał się zapasowym i odwrotnie. Chyba, że wiecie jak można rozwiązać ten problem. Posiadam Catalyst 6506 IOS 15.1(1)SY

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#5

#5 Post autor: mardi4 »

Panowie i Panie tak jak już pisałem wcześniej, w module 5 mam główny supervisor a w 6 zapasowy. Jak mogę najprościej zrobić aby zamienili się miejscami? Tzn 6 główny a 5 zapasowy. Jaka komendą? Bo niestety ten sprzęt jest ciągle w użyciu w sieci i nie mogę sobie pozwolić na dłuższy czas jego niedostępności. Jest jakaś szansa aby mi się to udało?

arthuro

#6

#6 Post autor: arthuro »

Podrzuć co pokazuje ci komenda show redundancy states i show redundancy history na przełączniku.
Jak bardzo krytyczny jest ten przełącznik dla twojej sieci ?
Możesz sobie pozwolić na jakieś okno serwisowe ?
Chcesz rozwiązać problem czy komuś numery seryjne w slotach się nie zgadzają ?

Artur

ODPOWIEDZ