EHWIC-3G-HSPA+7 na 1921 - problem z T-Mobile

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
gandziamen
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:32

#16

#16 Post autor: gandziamen »

Ja już próbowałem chyba wszystkich softów do mojego modemu (tj. T1_0_3_2, T1_0_4_3D i T1_0_4_3C) Ty w EHWIC-3G-HSPA-U masz Sierre MC8795V, ja w EHWIC-3G-HSPA+7 mam Sierre MC8705.

Tabelka kompatybilności z linku który podałeś już od dłuższego czasu nie była aktualizowana (przynajmniej jeśli chodzi o Europę) i są tylko informacje o HWIC`ach które są już oficjalnie EoS: http://www.cisco.com/en/US/prod/collate ... 04401.html

Swoją drogą ciekawe, że soft K2_07_35AP opisany jako 8790_k2_0_7_35.tar pasuje do EHWIC-3G-HSPA-U. W życiu bym nie pomyślał przeglądając download CISCO, że to jest dobry soft pod MC8795V. Raczej pod MC8790 z HWIC-3G-HSPA.

Soft 8775_h2-0_8_19 powinien raczej pasować pod model HWIC-3G-GSM w którym jest Sierra MC8775 (EoS June 21, 2010).

M1siek, stosujesz te softy tak zamiennie między różnymi kartami/modemami? Nie pomyliłeś się?

Ogólnie dokumentacja do tych kart 3G jest jakaś niemrawa, czy to tylko moje zdanie?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#17

#17 Post autor: Seba »

Otwórz zgłoszenie w TAC, być może jest problem ze sprzętem.
Ja osobiście tego nie testowałem, ale kilka osób z grona znajomych robiło testy z tą kartą i SIM od różnych operatorów, w tym TMobile, wszystkie zakończone sukcesem.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
M1siek
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 01 lut 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#18

#18 Post autor: M1siek »

gandziamen pisze:
M1siek, stosujesz te softy tak zamiennie między różnymi kartami/modemami? Nie pomyliłeś się?

Ogólnie dokumentacja do tych kart 3G jest jakaś niemrawa, czy to tylko moje zdanie?
Mam różnie Ci powiem, też wbudowane modemy w 881G oraz EHWIC-3G-HSPA+7, więc jest rozstrzał, nieopacznie w poście wcześniej napisałem tylko o EHWIC-3G-HSPA-U. Softami nie żagluję między nimi, a zresztą raz próbowałem to wywalił informacje że soft nieodpowiedni i nie można wgrać, więc Cisco czuwa co by ni uwalić sprzętu złym firmware.

Co do dokumentacji, zgadza się jest kiepska...
Dobrego Inżyniera ogranicza tylko wyobraźnia.

W drodze do CCIE... :)
LinkedIn

gandziamen
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:32

#19

#19 Post autor: gandziamen »

No więc temat zamykam w ten sposób, że wymieniłem model EHWIC-3G-HSPA+7 na HWIC-3G-HSPA-G i działa bez problemu. Nie miałem już czasu na zakładanie TAC i przerzucanie piłeczki, gdyż klientowi zależało na czasie. HWIC-3G-HSPA-G wcześniej parę razy miałem i ten model jeszcze mnie nie zawiódł.

Jednak jeśli ktoś będzie miał jakieś ciekawe/podobne doświadczenia z tą kartą to może się dopisać :D - ja rozwiązania nie znalazłem - tylko obejście.

ODPOWIEDZ