Router 1720 - lab

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

Router 1720 - lab

#1

#1 Post autor: Lechu_ »

Hej

Mam pytanie. Kupiłem router 1720 z licytacji i on ma wbudowany port 10/100 i potrzebowałbym jeszcze jeden. kart rozszerzeń jest trochę mało, a jak coś znalazłem to jest droższe od routera. :shock:

Czy wszystkie karty będą pasować do tego routera czy trzeba szukać części z innej epoki ??

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Router 1720 - lab

#2

#2 Post autor: lbromirs »

Lechu_ pisze:Hej

Mam pytanie. Kupiłem router 1720 z licytacji i on ma wbudowany port 10/100 i potrzebowałbym jeszcze jeden. kart rozszerzeń jest trochę mało, a jak coś znalazłem to jest droższe od routera. :shock:

Czy wszystkie karty będą pasować do tego routera czy trzeba szukać części z innej epoki ??
WIC-1ENET. Zarówno router jak i ta karta to sprzęt z innej epoki.

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

Re: Router 1720 - lab

#3

#3 Post autor: Lechu_ »

lbromirs pisze:
Lechu_ pisze:Hej

Mam pytanie. Kupiłem router 1720 z licytacji i on ma wbudowany port 10/100 i potrzebowałbym jeszcze jeden. kart rozszerzeń jest trochę mało, a jak coś znalazłem to jest droższe od routera. :shock:

Czy wszystkie karty będą pasować do tego routera czy trzeba szukać części z innej epoki ??
WIC-1ENET. Zarówno router jak i ta karta to sprzęt z innej epoki.

Będzie za słaby ??
Nie ma raczej możliwości by tam wsadzić jakiś Fast Ethernet.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Router 1720 - lab

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Lechu_ pisze:
lbromirs pisze:
Lechu_ pisze:Hej

Mam pytanie. Kupiłem router 1720 z licytacji i on ma wbudowany port 10/100 i potrzebowałbym jeszcze jeden. kart rozszerzeń jest trochę mało, a jak coś znalazłem to jest droższe od routera. :shock:

Czy wszystkie karty będą pasować do tego routera czy trzeba szukać części z innej epoki ??
WIC-1ENET. Zarówno router jak i ta karta to sprzęt z innej epoki.

Będzie za słaby ??
Nie ma raczej możliwości by tam wsadzić jakiś Fast Ethernet.
1720 nie jest w stanie obsłużyć przepustowości FE. Do labu prędkość nie jest najistotniejsza. Inaczej nikt nie używałby dynamipsa ;P

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

Re: Router 1720 - lab

#5

#5 Post autor: Lechu_ »

lbromirs pisze:
Lechu_ pisze:
lbromirs pisze: WIC-1ENET. Zarówno router jak i ta karta to sprzęt z innej epoki.

Będzie za słaby ??
Nie ma raczej możliwości by tam wsadzić jakiś Fast Ethernet.
1720 nie jest w stanie obsłużyć przepustowości FE. Do labu prędkość nie jest najistotniejsza. Inaczej nikt nie używałby dynamipsa ;P
Dynamips to w sumie GNS ? :P

Myślałem, by jeszcze jakiś pożytek był z tego routera :P

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Router 1720 - lab

#6

#6 Post autor: lbromirs »

Lechu_ pisze:Myślałem, by jeszcze jakiś pożytek był z tego routera :P
Realnie rzecz biorąc, jest to sprzęt archiwalny, ale możesz sobie na nim poćwiczyć rzeczy sprzętowe - np. odzyskiwanie hasła.

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

#7

#7 Post autor: Lechu_ »

To muszę wywalić z 500 by się czegoś nauczyć ?? DO ccna jest on za słaby ?? jakieś vpny tablice routingu to na nim nie zrobie ?

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#8

#8 Post autor: lxs »

CCIE DC jest uważany za 1M $ lab. Czy CCIE DC wydają takie pieniądze, żeby się przygotować do niego? Nie sądzę.
Złom, który młodzi ludzie tak chętnie kompletują do CCNA/CCNP/you-name-it da się zastąpić darmowym PT i GNSem. Sam przerabiałem taki scenariusz i mam trochę złomu w domu (młody, głupi byłem).
Jeżeli jednak się upierasz na labie to takie moje przemyślenia:
- Routery kosztują 200-300 zł maks. To jest pikuś. Musisz je jeszcze czymś połączyć. Potrzebujesz wkładek WIC-2T (100 zł sztuka) plus kable szeregowe (od 50 zł/ szt).
- Nie chce się tego odpalać. Siedzenie obok buczącej szafy, pilnowanie tego zabiera 70% czasu labowania. I żre mnóstwo prądu.
- Żeby zrobić zarządzalnego racka potrzeba access routera z ośmiorniczkami lub dedykowany pod to switch. Koszt zwiększa się i to znacznie.
Brnięcie w to nie ma sensu. Masz książki, to je czytaj i rób gotowe laby z PT. Jeśli już masz jakieś pudło, to też dobrze. Poćwicz sobie jak się zachowuje CLI, powgrywaj sobie IOSa, itp.

ODPOWIEDZ