Problem z pamięciami w urządzeniach sieciowych Cisco

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

Problem z pamięciami w urządzeniach sieciowych Cisco

#1

#1 Post autor: krisator »

Dla osób które jeszcze nie widziały, Cisco wydało oficjalne oświadczenie:
http://www.cisco.com/web/about/doing_bu ... #~overview

Żarcik: zanim zrobisz reboot urządzenia w DC albo rdzeniu swojej sieci, zastanów się 3 razy czy na pewno musisz to zrobić... 8)

Z jednej strony - smutna historia i trudno winić Cisco za dostawcę komponentów.
Z drugiej strony - wiedzieć o tym od 2010r. i powiadomić klientów w 2014r. -> nie ładnie...

Jako że nie będzie mnie w tym roku na Cisco Forum 2014, proszę aby w moim imieniu poruszyć ten temat na sesji Q&A :wink:


K.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z pamięciami w urządzeniach sieciowych Cisco

#2

#2 Post autor: Sofcik »

krisator pisze:Dla osób które jeszcze nie widziały, Cisco wydało oficjalne oświadczenie:
http://www.cisco.com/web/about/doing_bu ... #~overview

Żarcik: zanim zrobisz reboot urządzenia w DC albo rdzeniu swojej sieci, zastanów się 3 razy czy na pewno musisz to zrobić... 8)

Z jednej strony - smutna historia i trudno winić Cisco za dostawcę komponentów.
Z drugiej strony - wiedzieć o tym od 2010r. i powiadomić klientów w 2014r. -> nie ładnie...

Jako że nie będzie mnie w tym roku na Cisco Forum 2014, proszę aby w moim imieniu poruszyć ten temat na sesji Q&A :wink:


K.
Ciekaw jestem czy dlatego w jednej ASA 5510 w naszym środowisku "nagle" pojawiły się problemy dot. RAM i czy dlatego musieliśmy kupić nowe moduły ...

--
Piotrek

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Problem z pamięciami w urządzeniach sieciowych Cisco

#3

#3 Post autor: lbromirs »

Wymieniamy sprzęt tam, gdzie tego typu efekt się pojawi. Klienci, którym zdarzyły się RMA związane z pamięcią byli dokładnie prześwietlani pod kątem problemu i reagowaliśmy.

Dokładnie te same problemy dotyczą całego rynku IT, ale tylko Cisco (znowu!) wprost o tym mówi i nie chowa głowy w piasek. Powinniście się zastanowić raczej, dlaczego inni dostawcy uparcie w tej sprawie milczą. I to nie jest śmieszne.

Co do case'ów - w razie problemów zawsze można pingnąć mnie.

Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

#4

#4 Post autor: maderap »

Problem jest tylko na modułach 6500. Nie spotkałem się jak na razie z tym problemem na innych platformach.
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

#5

#5 Post autor: double.decode »

maderap pisze:Problem jest tylko na modułach 6500. Nie spotkałem się jak na razie z tym problemem na innych platformach.
Modułach, w sensie FWSM, NAM, WiSM czy masz na myśli też Supy? Ja akurat doświadczyłem problemów z 720-10G, więc po przeczytaniu linku Łukasza zastanawiam się czy to był ten problem czy coś innego :)
(Inna sprawa, że w dokumencie nie piszą i 6500 tylko 6000 i routerach 7600). Anyway, ciekawostka.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#6

#6 Post autor: krisiasty »

oficjalny anons o tym chyba nie mówi - o jakie pamięci chodzi? dram / flash / tcam ?

miałem ostatnio dziwny problem z 4900m - kompletny zgon po upgrade rommonu, mimo iż sam upgrade zakończył się poprawnie. muszę zrobić upgrade na drugim identycznym przełączniku i się zastanawiam czy nie ryzykuję powtórki... :/

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#7

#7 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:oficjalny anons o tym chyba nie mówi - o jakie pamięci chodzi? dram / flash / tcam ?
RAM i flash. TCAM to inna bajka.
krisiasty pisze:miałem ostatnio dziwny problem z 4900m - kompletny zgon po upgrade rommonu, mimo iż sam upgrade zakończył się poprawnie. muszę zrobić upgrade na drugim identycznym przełączniku i się zastanawiam czy nie ryzykuję powtórki... :/
Sprawdź notki czy nie są deferred - pamiętam że w 4900M był taki case z jedną z wersji. Na martwego w ten sposób 4900M zawsze możesz zrobić RMA swoją drogą.

Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

#8

#8 Post autor: maderap »

double.decode pisze: Modułach, w sensie FWSM, NAM, WiSM czy masz na myśli też Supy? Ja akurat doświadczyłem problemów z 720-10G, więc po przeczytaniu linku Łukasza zastanawiam się czy to był ten problem czy coś innego :)
(Inna sprawa, że w dokumencie nie piszą i 6500 tylko 6000 i routerach 7600). Anyway, ciekawostka.
SUPy, line karty, ACE, dzisiaj dostałem potwierdzenie o uwalonym ACE właśnie przez problem z pamięcią.
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

Awatar użytkownika
maderap
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2007, 09:05
Lokalizacja: Brno

Re: Problem z pamięciami w urządzeniach sieciowych Cisco

#9

#9 Post autor: maderap »

lbromirs pisze:Wymieniamy sprzęt tam, gdzie tego typu efekt się pojawi. Klienci, którym zdarzyły się RMA związane z pamięcią byli dokładnie prześwietlani pod kątem problemu i reagowaliśmy.

Dokładnie te same problemy dotyczą całego rynku IT, ale tylko Cisco (znowu!) wprost o tym mówi i nie chowa głowy w piasek. Powinniście się zastanowić raczej, dlaczego inni dostawcy uparcie w tej sprawie milczą. I to nie jest śmieszne.

Co do case'ów - w razie problemów zawsze można pingnąć mnie.
Z pewnych źródeł wiem że ta sama firma, która produkuje/produkowała pamięci dla Cisco produkuje też dla innych vendorów więc prawdą jest to co Łukasz pisze, problem może być na każdym sprzęcie wyprodukowanym po roku 2005.
--
Best Regards
Piotr Madera
registered Linux user #357427
Super kolorki w bashu :-)
`echo -e"\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#10

#10 Post autor: krisiasty »

Avaya nie owija w bawełnę tylko mówi wprost, że chodzi o moduły produkowane przez Micron Technology:

http://downloads.avaya.com/css/P8/documents/100176033

"There’s no such thing as coincidence."

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#11

#11 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:Avaya nie owija w bawełnę tylko mówi wprost, że chodzi o moduły produkowane przez Micron Technology:

http://downloads.avaya.com/css/P8/documents/100176033

"There’s no such thing as coincidence."
Trzeba się umieć zachować z klasą:
http://blogs.wsj.com/digits/2014/02/13/ ... mory-flap/

Notka z cytowanego przez Ciebie dokumentu jest dokładnie tym, o czym pisałem wyżej - problem nie dotyczy tylko jednego typu kości, jednego typu pamięci - mimo, że pojedyncze wzmianki można faktycznie w różnych miejscach znaleźć. I tak jak cytuję tutaj, Cisco nie wskazuje producenta, choć sugestie jak widać pojawiają się szeroko - tego nie komentujemy.

ODPOWIEDZ