Wybór routera ADSL do domu

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Traper
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2014, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Wybór routera ADSL do domu

#1

#1 Post autor: Traper »

Cześć, to mój pierwszy post :)

Niedawno zainteresowałem się tematem sieci komputerowych. Mam w domu na dosyć starym komputerze rodzaj prywatnej chmury do której mogę zrzucać zdjęcia z wakacji wprost z komórki. Na tym serwerze działa debian. Oprócz tego w sieci jest jeszcze kamera IP a na tym serwerze oprogramowanie motion które nagrywa materiał w wypadku wykrycia ruchu.

Połączenie z internetem zapewnia TP-LINK W8960N. Mam z nim problemy ciągle. Przede wszystkim jest badziewnie słaba konfiguracja. Chyba nie muszę na tym forum podawać przykładów dlaczego ten chiński sprzęt może wkurzyć co bardziej zaawansowanych użytkowników :) ale z najprostszych rzeczy to m.in tablica rozdanych adresów dhcp wyświetla co chce. Do tego regularnie w internecie pojawiają się newsy o backdoorach typu ukryte trzecie hasło "dupadupadupa_nazwisko_szefa_działu_czegośtam_w_tplink" ;)
Więc chciałbym żeby ta maszyna będąca na styku sieci LAN i WAN była nieco lepsza. Stary TP-LINK może zostać przełącznikiem.

Wybrałem kilka sprzętów cisco z aukcji i proszę Was o ocenę który jest lepszy.
Mam nadzieje że nie łamie regulaminu dając linki do aukcji. W związku z tym że rychło linki zgasną dodaje nazwe sprzętu i cene. Propozycje:

CISCO 1721
139 PLN
Modułowa konstrukcja.
zamontowana karta WIC 1ADSL-IDG

CISCO 827H
210 PLN

Cisco 876-K9
Jest dziwny zwrot w aukcji "ADSL over ISDN" czy to będzie działało z Neostradowym łączem na polskiej wsi :) ?
225 PLN

Cisco 837
360 PLN

Jeżeli jakaś inna pozycja której nie podałem jest atrakcyjna proszę pisać. Co do kryteriów wyboru sprzętu to chciałbym koniecznie bez wiatraków ;) i żeby działał z polską neostradą ADSL...

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#2

#2 Post autor: frontier »

Kup sobie 877/877W z rozsadna iloscia Flasha i RAMu (48/192). Najtaniej bedzie pewnie z UK, jak masz kogos znajomego to moze Ci przewiezc (przesylka wychodzi dosc drogo).

1721 i 837 to dosc stare sa i nie warto w nie inwestowac.

ADSL over ISDN to masz tutaj w tabelce... Click
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

#3 Post autor: itmind »

Popieram przedmówcę. Miałem przed dłuższy czas 877W w domu i sprawował się świetnie.
Widzę, że jest na allegro dostępny za sensowne pieniądze:
http://allegro.pl/router-cisco-800-877- ... 65119.html

ODPOWIEDZ