3550 i ich wentylatory

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

3550 i ich wentylatory

#1

#1 Post autor: tomon »

Cześć,

Mam pytanie, które nasunęlo mi się dzisiaj po tym jak otworzyłem switch 3550 SMI
Prosze, spojrzcię na zamieszczone zdjęcie,

Jest na nim wentylator który jako jadyny znajduje sie w środku świcha ( troche hałasuje przy tym ). Dotej pory myślałem że wentylatory znajdują się nad wrażliwymi układami jesli chodzi o temperaturę a ten tutaj zaintalowany nie dość że gdzieś na boku , to jeszcze obudowany ze wszsytkich stron a powietrze wyrzuca tak jak skazuje strzałka.

Czy to jest wydajne chłodzenie ?
W jaki sposób ten wentylator ma wyciągać ciepłe powietrze z wnętrza switcha skoro wokół niego jest plastik ?



Obrazek

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: Wolf »

Proponuję zapalić fajkę, dmuchnąć dymem i zobaczysz jak wciąga powietrze ;)

A tak na poważnie, myślę że sztab ludzi siedział nad tym żeby to chłodzenie było tak wydajne jak trzeba, ani bardziej, ani mniej. Pozatym tych switchy pracuje/pracowało na rynku (zaryzykuję) dziesiątki jeśli nie setki tysięcy. Raczej nie padały jak muchy, przynajmniej nie te z którymi miałem do czynienia.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: 3550 i ich wentylatory

#3

#3 Post autor: lbromirs »

tomon pisze:Czy to jest wydajne chłodzenie ?
Nie. To oczywiste. Na całym świecie sprzedaliśmy parę milionów 3550 i wszystkie padły. Ten Twój jest ostatni działający. Nie zepsuj tego.
tomon pisze:W jaki sposób ten wentylator ma wyciągać ciepłe powietrze z wnętrza switcha skoro wokół niego jest plastik ?
Magia. Tylko Cisco tak potrafi.

Kiedyś w ramach eventów dla Partnerów prowadziłem różne sesje o budowie urządzeń sieciowych, kwestii odprowadzania ciepła i obsługi ruchu, ale nie ma tego nigdzie nagranego. Jak takie tematy Cie interesują, gdzieś u mnie na stronie była lista książek do których warto zajrzeć.

tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

#4

#4 Post autor: tomon »

a to mi się oberwało :p

Może nietrafnie sformułowałem pytanie , ale zastanawiałem się jak ten cooler wyciąga powietrze jeśli z góry jest jeszcze obudowa ?

Test z fajką powinien wiele wyjaśnić .

ODPOWIEDZ