Jaki router do L2TPv3

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Zyrtec
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2014, 16:42

Jaki router do L2TPv3

#1

#1 Post autor: Zyrtec »

Witam,

potrzebuję zestawić tunele między główną lokalizacją gdzie mam vlany a lokalizacjami klientów, i poprzez te tunele przesłać vlany do klientów przez internet.

Obecnie robię to przy pomocy mikrotików i tunelu EOIP.

Jakie najtańsze i najmniejsze cisco mogę kupić, które spełni rolę CE z obsługą L2TPv3?
Jakie trochę lepsze jako PE ?

Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Jakie wymagania wydajnościowe i skalowalności (ilość tuneli z zapasem na przyszłość)?
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Zyrtec
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2014, 16:42

#3

#3 Post autor: Zyrtec »

obecnie mam ok 100 tuneli, w każdym średnio 5/5 Mb/s ruchu, są po 60Mb/s ale i po 1Mb/s.
Ale nie muszę wszystkiego na razie na cisco przenosić. Chcę postawić cisco obok mikrotika i podpinać pod cisco na razie tylko nowych klientów, protestować i ewentualnie później przepiąć.

Głównie chodzi o klienta, żeby on dostał coś taniego, co obsłuży jeden tunel. Bo wiadomo koszt routera CE mnożymy razy liczbę klientów...

Jako PE coś po prostu lepszego od tego co dostanie klient, co by obsłużyło bez problemu co najmniej 40 tuneli i vlanów.

Te routery będą wykorzystywane tylko w tym celu, do tuneli i vlanów.

ODPOWIEDZ