ASR1002-X z licencją 5G i karta z portem 10G

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
michalw
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 27 gru 2013, 10:00

ASR1002-X z licencją 5G i karta z portem 10G

#1

#1 Post autor: michalw »

Cześć

Niestety nie udało mi się dokopać w necie do konkretnych odpowiedzi więc może ktoś mi podpowie czy mając ASR 1002-X w wersji IOS XE 03.08.01.S z podstawową licencją 5G będę w stanie odpalić i używać modułu z jednym portem 10G? Czy IOS automatycznie ograniczy mi przepustowość na całym routerze gdy osiągnę 5G ruchu sumarycznego na karcie routującej?

Pozdrawiam,
Michał

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Licencja na porty 10G jest tylko w ASR1001X, i tylko do opcji poniżej 20G. W ASR1002X żadna licencja nie jest potrzebna i możesz ładować odpowiednie SPA, natomiast bandwidth całego systemu będzie nadal ograniczony do 5G.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

michalw
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 27 gru 2013, 10:00

#3

#3 Post autor: michalw »

Ok, bardziej mi zależy na samej informacji czy w ogóle uda mi się uruchomić port 10G na licencji z 5G, ale z tego co napisałeś wnioskuję że nie powinno być problemu. To i tak będzie tylko rozwiązanie tymczasowe bo zapotrzebowanie na przepustowość stale rośnie i w następnym kroku bedziemy musieli się zastanawiać nad upgradem licencji czy to do 10G, czy do 20G w zależności od kosztów. To się zobaczy :)

Seba, dzięki za wskazówki.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Potwierdzam, że uruchomić się da.
Jedno co mogę zalecić to aktualizacja oprogramowania, bo 3.8 to już wydanie dość historyczne. Aktualnie jesteśmy na poziomie 3.16.

ASR1k Release Notes
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

michalw
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 27 gru 2013, 10:00

#5

#5 Post autor: michalw »

Dzięki. Dołożenie SPA z 10G będzie dobrym momentem na upgrade softu podczas jednego okienka serwisowego.

ODPOWIEDZ