VMPS na C6500

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

VMPS na C6500

#1

#1 Post autor: pum »

Witam,

Panowie, mam pytanie, czy istnieje IOS na C6500 z sup VS-S720-10G który ma funkcjonalność vmps clienta?
Ewentualnie czy można wykorzystać ios 12.2(33) aby taką funkcjonalność osiągnąć?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: VMPS na C6500

#2

#2 Post autor: lbromirs »

pum pisze:Witam,

Panowie, mam pytanie, czy istnieje IOS na C6500 z sup VS-S720-10G który ma funkcjonalność vmps clienta?
Ewentualnie czy można wykorzystać ios 12.2(33) aby taką funkcjonalność osiągnąć?
AFAIR nie. VMPS to taki feature który umarł w okolicach śmierci CatOSa.

pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

#3

#3 Post autor: pum »

Dziękuję za info. A czy na tym sprzęcie uruchamiając 802.1X będzie działał VLAN Assignment na portach klienckich, przy podłączaniu komputerów klienckich przez ip phona?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

pum pisze:Dziękuję za info. A czy na tym sprzęcie uruchamiając 802.1X będzie działał VLAN Assignment na portach klienckich, przy podłączaniu komputerów klienckich przez ip phona?
Use the Google, Luke. Use the Google.

pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

#5

#5 Post autor: pum »

OK, dzięki :) Wątpliwość moją wywołał dokument o VLAN Assignment na ISR'ach z modułem sw.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#6

#6 Post autor: lbromirs »

pum pisze:OK, dzięki :) Wątpliwość moją wywołał dokument o VLAN Assignment na ISR'ach z modułem sw.
Nie porównuj karty WIC/HWIC z ISRa z Catalystem 6500. Musiałem ugryźć się w rękę dwa razy żeby nie umrzeć z oburzenia :)

pum
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:57
Lokalizacja: Warszawa, PL

#7

#7 Post autor: pum »

:) Za dużo się dzisiaj naczytałem o tym.
To pewnie przez fakt, że w ostatnich 24h miałem dwa razy problem z vmps na sw. Właśnie zupełnie przy okazji :) przełącznik z jakiś powodów przestał przydzielać vlan na porcie. W debugu vqpc leciało:

Creating a 'deny' HAT entry for mac_addr xxxx on interface .....

ewentualnie, że posiada już entry w statusie "deny". W logach serwera vmps widać było, że odpowiada. Czy sw mógł tworzyć takie wpisy w sytuacji kiedy serwer vmps odpowiadał ze zdyt dużą zwłoką?
Oczywiście nie było też mac komputera w mac address table sw :( a vlan na porcie unassigned.

ODPOWIEDZ