Pytanie o funkcjonalność modułu VS-S720-10G

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
rodiavel
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2007, 11:05

Pytanie o funkcjonalność modułu VS-S720-10G

#1

#1 Post autor: rodiavel »

Witam,
Mam catalysta 6500 z 2-ma modułami supervisora VS-S720-10G. Karty te (każda) posiadają po 2 gniazda 10G.
Czy dobrze rozumiem:
- obecność 2-kart spowodowana jest zabezpieczeniem się przed awarią jednej z nich i aktywna jest tylko jedna a druga jest niejako backupowa w konfiguracji mam [mode sso];
- mamy osobne switche firmy Brocade (z którymi przybył do nas VMWARE) z portami 10G - jeśli teraz zrobię uplink między aktywną kartą supervisora (jej portem 10G) i switchem Brocade (port 10G) to ruch sieciowy z Brocada powinien mi wejść na Catalysta ? Czy też gniazda 10G na karcie Supervisora nie można w ten sposób używać ?

O ile można zlinkować switche o których wyżej piszę to do aktywnego supervisora przy krótkiej odległości wystarczy mi moduł X2-10G-SR ?

pozdrawiam
Irek

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Pytanie o funkcjonalność modułu VS-S720-10G

#2

#2 Post autor: lxs »

Dwie karty supervisora to nic innego jak redundancja na wypadek awarii/upgrade'u aktywnej karty.
Porty na supervisorze to porty jak każde inne.
X2-10G-SR są wspierane. Minimalny dystans to 2m.

3 x TAK :)

rodiavel
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2007, 11:05

Re: Pytanie o funkcjonalność modułu VS-S720-10G

#3

#3 Post autor: rodiavel »

Dzięki za informację :)
Chciałbym spiąć te wkładki X2-10G-SR z wkładkami BROCADE 10GE SR. Czy myślisz, że napotkam problem ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Pytanie o funkcjonalność modułu VS-S720-10G

#4

#4 Post autor: Seba »

Gwarancji to nikt Ci nie da, bo jest wiele elementów na styku rozwiązań różnych producentów, które mogą być pewnym wyzwaniem.

Z perspektywy optyki różnych producentów warto sprawdzić kwestie mocy Rx/Tx, czy nie ma jakiejś rozbieżności.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ