interfejs v.35 - zegary

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
gonzo4334
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2008, 12:10

interfejs v.35 - zegary

#1

#1 Post autor: gonzo4334 »

Witam !

Czy pomiedzy routerami cisco mozliwe sa polaczenia DTE-DTE lub DCE-DCE ?
Jesli tak, to czy ktos wie jak wtedy wyglada sprawa zegarowania ?? Chodzi mi o to ktory zegar "zegaruje" linie TXD - transmit clock czy external transmit clock ??

Wiem, ze pytanie jest ciezkie... Moze chociaz ktos wie gdzie mozna znalesc jakies informacje na ten temet ??

ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

Re: interfejs v.35 - zegary

#2

#2 Post autor: ouidad »

gonzo4334 pisze:Wiem, ze pytanie jest ciezkie... Moze chociaz ktos wie gdzie mozna znalesc jakies informacje na ten temet ??
pytanie jest dziwne - a nie ciezkie !
do interfejsow fizycznych - czyli seriali podlaczasz odpowiednie kable DTE lub DCE i w zaleznosci od konfigurujesz tego seriala - jak ma byc DCe to clock rate ...
i jak spojrzysz na kable do bedziesz wiedzial, ze dte z dte oraz dce z dce nie polaczysz ze soba.

zobaczylbys najpierw w googlach lub na cisco.com

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: interfejs v.35 - zegary

#3

#3 Post autor: frontier »

gonzo4334 pisze:Wiem, ze pytanie jest ciezkie... Moze chociaz ktos wie gdzie mozna znalesc jakies informacje na ten temet ??
Obrazek
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: interfejs v.35 - zegary

#4

#4 Post autor: gangrena »

gonzo4334 pisze:Czy pomiedzy routerami cisco mozliwe sa polaczenia DTE-DTE lub DCE-DCE ?
Jesli tak, to czy ktos wie jak wtedy wyglada sprawa zegarowania ?? Chodzi mi o to ktory zegar "zegaruje" linie TXD - transmit clock czy external transmit clock ??
Konfiguracja DTE-DTE jest mozliwa, o ile korzysta sie z modemow, ktore podaja clock z linii. Polaczenia stricte DCE-DCE nie da sie zrobic. Nawet jezeli obydwie strony sa master, to i tak ktoras musi byc bardziej masterowa, niz druga, czyli taki master blaster ;)

ODPOWIEDZ