cisco 2610 - brak komunikacji z routerem ://

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

cisco 2610 - brak komunikacji z routerem ://

#1

#1 Post autor: krabu »

Witam, mam mały problemik, kupiłem routerek cisco 2610, zrobiłem update iosa, okazalo sie ze pamieci mam za mało wiec chcac przerzucic sie na iosa mniej obszernego przez konsolke po xmodemie wrzuciłem mu iosa odpowiedniego, w połowie przegrywania moj kom cos zwisł, musiałem go reebotowac, na ciskacza juz nie popatrzyłem, na drugi dzien chcac sie z routerkiem skomunikowac na konsole wyrzucami mi smieci poważne w stylu:
Đ•°oş%Ů…ýßó°7¸DěçpDěÂm¨ĄěóĐ•°o˙A'±oş ű@¶š ú`öamš:\ýç•"» „˙ ˝VEÜç5}šĐ%ísč
eŘ€ŰsQ÷ eŘš •°q{TťçŔöo˙amšÍ•"»‰Â˙ČťPńŕ
coż z tym począ teraz? Widze też że kontrolka ACT przy konsolowym porcie się swieci ciągle ... jesli ktos wie jak postawic ten routerk na nogi poprosze o podpowiedz ...

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

To, ze softu nie wrzuciles przez zwis kompa to jedna rzecz i nie spodziewamy sie, ze poprawny IOS znajduje sie na flash. Do ROMMON powinien wejsc bez problemu, a krzaczki moga swiadczyc o tym, ze parametry polaczenia po konsoli na Twoim terminalu nie zgadzaja sie z ustawieniami na routerze.
Default routerowy to 9600 8N1. Jak to nie zadziala, to sprawdz inne predkosci.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

#3

#3 Post autor: krabu »

Racja racja, po xmodemie przegrywałem przeciez po 115200 ... zawias, dzieki za pomoc wszystko ładnie idzie !

ODPOWIEDZ