Zabytkowy Cisco 3920 - Token Ring

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
KaszeL
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 02 paź 2006, 14:16

Zabytkowy Cisco 3920 - Token Ring

#1

#1 Post autor: KaszeL »

Witam wszystkich serdecznie.

W ręce trafił mi dość wiekowy już switch Cisco 3920 - Token Ring. Chciałbym się tym nieco pobawić. Problem w tym, że nie znam hasła dostępu i nie wiem jak je zresetować. Switch opala się normalnie, przechodzi cała procedurę auto testów, ale po połączeniu go z urządzeniem z portem TR nie zapala się "link". Być może porty są wyłączone, albo mają przypisane adresy mac? Trudno powiedzieć. Co prawda do połączenia używałem kabli ethernet, ale to chyba nie powinien być problem? Czy ktoś z doświadczeniem w tej technologi mógłby się wypowiedzieć? Z góry dziękuję :)

KriS
wannabe
wannabe
Posty: 386
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:17
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

#2 Post autor: KriS »

Co do hasla to tutaj jest info: http://www.cisco.com/en/US/products/hw/ ... 76e6.shtml
Z tego co pamietam, to kabli uzywalo sie zwyklych, ale jak to podlaczyles? z jednej strony cat a z drugiej?
U mnie kupisz LAB'a Cisco .ılı..ılı.http://www.kris.mm.pl
Kupowało juz wielu forumowiczów - kup i TY :)

KaszeL
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 02 paź 2006, 14:16

#3

#3 Post autor: KaszeL »

Dzięki za pomoc!

Z jednej strony miałem c3920, a z drugiej na razie tylko c2612. Mam jeszcze kilka kart sieciowych TR, które mogę zainstalować w komputerach, ale na razie jeszcze tego nie zrobiłem. Generalnie wystarczyło zresetować hasło a następnie ustawić szybkość poszczególnych portów na auto lub 16Mbps i wszystko działa. Załączam log z konsoli:

Kod: Zaznacz cały

BootStrap Firmware v2.3, Copyright 1996-1998                                            
- Initiating bootstrapping sequence.                                    
- Boot image integrity check...Passed.                                      
- Control transferred to boot process.                                      

Boot Firmware (Phase II) v2.1                             
- Program memory test........Passed.                                    
- Relocating main image to DRAM......................................................................................................................Done.                                                                          
- Main image integrity check...succeeded.                                         
- Control transferred to main process.                                     
- Starting Power On Self Test Diagnostics.                                          
  - Network memory test 32-bits........Passed.                                              
  - Network memory test 16-bits........Passed                                           
  - Network memory test 8-bits........Passed.
  - Port register and memory test.........................Passed.
  - Single port loopback test.........................Passed.
  - All ports linked loopback test.........................Passed.
  - Port MAC test......Passed.                              
- Completed Power On Self Test Diagnostics.                                          

System Software Version 4.1(3), Copyright 1995-2000
System started on Sun. July 13, 2008  15:02

8 Megabytes System memory                         
2 Megabytes Network memory

HANGED: Interface Serial1,
- Initialization startedtrativ                  
- File system initializ                      
- Checking file system integrity
- Coldboot initialization started
- LAN ports detected:
  - RJ-45 Token Ring: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
  - StkPort   : 29
- Initializing Ports: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 29
- Initializing system address table
- System entering stand-alone mode
- System initialization complete
- Starting SNMP v1/v2c bilingual agent task Total MIB objects: 1610
- Enabling port: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 29

Press RETURN key to activate console...

SysReq: Beginning Xmodem download of main image.
SysReq: Waiting for binary file...Failed.
Download failed: Communication failure
Pomimo tego mało przyjemnego komunikatu na końcu, hasło udało się zresetować bez problemu. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

EDIT: Co ciekawe, link łapie mi tylko ja do spięcie urządzeń TR użyję patchcordów FTP cat6. Na zwykłych UTP cat5e nie działa. Czyżby TR wymagał aktywnego ekranu??

ODPOWIEDZ