Problem z Cisco PIX 506

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pionar
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2007, 08:26

Problem z Cisco PIX 506

#1

#1 Post autor: Pionar »

Witam,

mam zestawione łącze VPN przez które przepływa internet na PIXie 506. Wszystko ładnie śmigało aż do dzisiaj, musiałem aż 5 razy resetować urządzenie z powodu masakrycznych opóźnień jakie tworzył. Po 2 restarcie uruchomiłem pinga na wp.pl, czasy były pomiędzy 17-20ms, po jakiś 30 minutach opóźnienia nagle zaczęły sięgać 350 -700 ms, nieraz upłynął limit żądania. Po restarcie wszystko wracało do normy, po ok 30-40 min ten sam błąd. Po 6 restarcie wszystko wróciło do normy. Confinga nie mogę tutaj zrzucić aczkolwiek chciałby się was poradzić co za przyczyna/y/ mogła/y/ wpłynąć na tak raptowny spadek odpowiedzi na ping no i zamulenie całego wyjścia na świat.

Morfi
wannabe
wannabe
Posty: 174
Rejestracja: 26 wrz 2008, 18:17

#2

#2 Post autor: Morfi »

może ISP szwankuje?

Jak dla mnie jest to najbardziej prawdopodobne. Miałem ostatnio podobną sytuację - siedzieliśmy i debugowaliśmy do oporu, jednak jak się okazało łączpol robił "rutynowy przegląd centrali", jednak tepsa nie raczyła klientów o tym poinformować...

johnx
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:47

#3

#3 Post autor: johnx »

zawiruszona siec?
kiedys przypadkowo nieaktywowaolismy blokady na porty 135-137 i procek na routerach nam na 100% powchodzil.
generowany ruch byl praktycznie niezauwazalny jesli chodzi o przepustowośc na wykresach!

ODPOWIEDZ