Redundant power systems

Wszystkie rozmowy związane z problemem z hardwarem, supportowanymi funkcjonalnościami, wydajnością urządzeń itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lipos
wannabe
wannabe
Posty: 252
Rejestracja: 06 lis 2007, 05:51

Redundant power systems

#1

#1 Post autor: lipos »

Czy ktos mial z tym jakies doswiadczenie?
Potrzebuje dodatkowego polaczenia dla 4x C3750, C2950 i C2960.
Mysle ze jedynym dostepnym urzadzeniem ktore jest jest wspierane przez cisco jest RPS 2300 i to chyba jest dobry rozwiazaniem.
Jakies alternatywy?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2008, 15:02 przez lipos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

a nie lepiej przełącznik STS - listwa zasilająca podpinana do 2 niezależnych torów zasilania
Przełączenie około 6ms

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: posiu »

garfield pisze:a nie lepiej przełącznik STS - listwa zasilająca podpinana do 2 niezależnych torów zasilania
Przełączenie około 6ms
Ale tutaj raczej chodzi o kwestie zapasowego zasilacza dla samego switcha,bo jak Ci taki zasilacz w switchu padnie to kupa...A tak to przełączy sie na RPS'a...
"...co pan myśli, że jeśli nie podbijam karty w fabryce azbestu, o siódmej, albo drutu, albo nie napierdalam z datownikiem, listy na poczcie do szesnastej to nie jestem w pracy?! Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?! Ja tutaj właśnie pracuję!..."

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: garfield »

A to OK :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Redundant power systems

#5

#5 Post autor: Kyniu »

lipos pisze:Jakies alternatywy?
Z tym że pamiętaj że chociaż możesz go podpiąć do 6-ciu urządzeń to zasilać można w jednym momencie tylko dwa. Więc tak naprawdę przy takim super hiper high availability gdzie nie ma mowy o żadnych kompromisach i nie można optymistycznie liczyć że nie padną naraz trzy albo cztery zasilacze to liczysz jednego RPS'a na dwa switche.

Kyniu

Awatar użytkownika
lipos
wannabe
wannabe
Posty: 252
Rejestracja: 06 lis 2007, 05:51

#6

#6 Post autor: lipos »

Padl mi UPS podpiety do czesc Telco cage a z nim czesc distribution i aggregation layer. Szybko nauczylismy sie ze "takie male a boli".
STS to w tym wypadku dosc dobre rozwiazanie ale po tym problemie raczej RPS zapewni wiecej.

Chodzi mi wlasnie o takie informacje jak:

Z tym że pamiętaj że chociaż możesz go podpiąć do 6-ciu urządzeń to zasilać można w jednym momencie tylko dwa.
Znalazlem to tez na Cisco ale czy jest cos jeszcze o czym musze pamietac?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#7

#7 Post autor: Kyniu »

lipos pisze:Znalazlem to tez na Cisco ale czy jest cos jeszcze o czym musze pamietac?
Wchodzisz na cisco.com, w search wpisujesz "RPS2300 Q&A" i klikasz w pierwszy link

Kyniu

Awatar użytkownika
lipos
wannabe
wannabe
Posty: 252
Rejestracja: 06 lis 2007, 05:51

#8

#8 Post autor: lipos »

chodzi mi raczej on hands-on experience
z internetem radze sobie dobrze ..ale dzieki :)

ODPOWIEDZ