PLNOG 7

Forum konferencji PLNOG / CONFIdence / DevOpsDays
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#31

#31 Post autor: lbromirs »

miodziarz1 pisze:Generalnie chyba należy wydłużyć czas sesji.
Dobrze, że wszyscy o tym piszecie, bo ostatnio rada mnie zakrzyczała :) Na następnym PLNOGu zrobimy część sesji dłuższych.

miodziarz1
wannabe
wannabe
Posty: 245
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:58

#32

#32 Post autor: miodziarz1 »

jak mały add-on :) skąd ciscowi ludzie mieli czaderskie czarne koszuleczki cisco i badgesy ?? :) pomyślcie na przyszłość. Geek komputerowy chętnie założy coś tej firmy. fajnie by było mieć

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#33

#33 Post autor: gangrena »

ltr pisze:Zaskoczeniem było dla mnie b. mała frekwencja na sesji BGP Add-Paths - temat bardzo ciekawy i przyszłościowy. Podejrzewam, że zainteresowanie tematem nastąpi dopiero za pare lat...
Add-Path jest przedstawiane przez Cisco już od ponad roku. Temat również omawiany na warsztatach z zaawansowanych technik BGP w ramach PLNOG. Na urządzeniach C. funkcjonalność Add-Path jest obecnie wspierana na XR od wersji 4.0.0 (A9k, CRS). Na mniejszych urządzeniach Add-Path także ma się pojawić. Póki co są dostępne inne metody zapewnienia drugiej ścieżki np. poprzez użycie RD, Best-External, czy diverse BGP RR. Pierwsza z nich jest możliwa praktycznie na każdym routerze wspierającym MPLS L3VPN, środkowa niszowa, zaś ostatnia jest na ASR1k od RLS 3.4S. :)

ltr
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:57

#34

#34 Post autor: ltr »

gangrena pisze:
ltr pisze:Zaskoczeniem było dla mnie b. mała frekwencja na sesji BGP Add-Paths - temat bardzo ciekawy i przyszłościowy. Podejrzewam, że zainteresowanie tematem nastąpi dopiero za pare lat...
Add-Path jest przedstawiane przez Cisco już od ponad roku. Temat również omawiany na warsztatach z zaawansowanych technik BGP w ramach PLNOG. Na urządzeniach C. funkcjonalność Add-Path jest obecnie wspierana na XR od wersji 4.0.0 (A9k, CRS). Na mniejszych urządzeniach Add-Path także ma się pojawić. Póki co są dostępne inne metody zapewnienia drugiej ścieżki np. poprzez użycie RD, Best-External, czy diverse BGP RR. Pierwsza z nich jest możliwa praktycznie na każdym routerze wspierającym MPLS L3VPN, środkowa niszowa, zaś ostatnia jest na ASR1k od RLS 3.4S. :)
Dobrze wiedzieć. Prezentujący twierdził, chyba że czegoś nie dosłyszałem, że jeszcze brak jest implementacji.

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#35

#35 Post autor: gangrena »

ltr pisze:Dobrze wiedzieć. Prezentujący twierdził, chyba że czegoś nie dosłyszałem, że jeszcze brak jest implementacji.
Czasem ciężko o aktualne informacje. Sprawdzimy na nagraniu video. Jeżeli tak twierdził, to wyślę mu erratę. Przyda mu się na następne sesje. :)

mrd
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 08 sie 2010, 11:44

#36

#36 Post autor: mrd »

To był mój drugi PLNOG (1szy ostatnio w warszawie). Pierwszy dzień całkiem spoko, historia internetu- fajnie było posłuchać jak to się rodziło. Panel o Cloudzie, akurat mnie jakoś nie urzekł, mniej technicznie, bardziej marketingowo. Sesje Cisco, Juniper, jak zwykle coś można ugryźć dla siebie...
Niestety telefon firmowy w Krakowie miał zasięg więc drugi dzień przepadł całkiem :/
Ale Euronog zrekompensował to troche :) sesja Ivana czy Grega poprostu wypas (tx miboo )
Z pewnością kolejnej edycji nie opuszczę!
Pozdr,

ODPOWIEDZ