PLNOG8 - opinie

Forum konferencji PLNOG / CONFIdence / DevOpsDays
Wiadomość
Autor
adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

PLNOG8 - opinie

#1

#1 Post autor: adt »

No to jak juz sie impreza zakonczyla to nadszedl czas na opinie. Co Wam sie podobalo, a co nie? Ktore wyklady/prelegenci sa godne polecenia?
Wszystkie uwagi mile widziane:)

ba10
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 21 wrz 2007, 13:34

#2

#2 Post autor: ba10 »

Tak krótko i na temat :)
1 dzień
Współpraca ISP z administracją publiczną – panel dyskusyjny z gościem honorowym Anną Streżyńską - miła dyskusja, pierwszy raz miałem okazje zobaczyć i posłuchać, bardzo dypolmatyczne wypowiedzi ok :)
802.1x w praktyce - ok
Spanning Tree to samo zło, czyli protekcja ringu w sieciach Ethernetowych na przykładzie Leon
Marcin Kuczera - bardzo fajna sesja , podobała mi się.
Jak zaoferować usługi zintegrowanego bezpieczeństwa dla klientów korporacyjnych i indywidualnych
Robert Dąbrowski - cóż nie podobało mi się za ogólna , za dużo marketingu
Zabezpieczenie infrastruktury Cloud – od hypervisora do krawędzi Gaweł Mikołajczyk - bardzo fajnie i dobrze poprowadzona sesja , ok.
2 dzień
Ochrona usług IP za pomocą mechanizmu IP Anycast Łukasz Bromirski - fajna przyjemna sesja, uświadomiła mi kilka rzeczy o anycastach
Rozwiązywanie problemów sieciowych za pomocą sniffera Paweł Białasiewicz - fajna sesja , konkretne studium przypadków
Hosting i backup danych w środowisku operatorskim Paweł Pytalkowski - no cóż znów marketing, takie sobie.
Budowa Data Center – co tak naprawdę ma znaczenie Ivan Pepelnjak - nie byłem poprzedniego dnai na sesji, ale nadrobiłem to w 2 dzień, bardzo mi się podobało :)
Bezpieczne i wysoce skalowalne Data Center - Piotr Szolkowski - ok sesja bez szału.
Przypadki z życia multicastów Piotr Wojciechowski - dobra sesja, ( choć myślałem, że będzie bardziej zaawansowana ) chciało się więcej zwłaszcza, że z powodu, że na początku były problemy techniczne to koniec musiał być "przyśpieszony".
Budowa pasywnej sieci optycznej na blokowiskach – przykłady realizacji Marcin Kuczera - znów fajna sesja :)
Zabezpieczenie routerów Juniper przed światem zewnętrznym Jacek Skowyra - sesja ok, ale szkoda że jakaś bardziej nie żywiołowa , chociaż pewnie nic dziwnego bo ostatnia.

To tyle o sesjach jakich byłem.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#3

#3 Post autor: peper »

Jak potrzeba bardziej zaawansowanej sesji o multicastach, czy to troubleshooting czy omówienie jakiś mechanizmów to dajcie znać, nie ma problemu ty taką zrobić. Ta z premedytacją była podstawowa i zajawkowa, i z poźniejszych rozmów wiem, że potrzebna
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

beukot
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:57

#4

#4 Post autor: beukot »

Rozwiązywanie problemów sieciowych za pomocą sniffera - przyjemny wykład,
z przykładami, niekiedy pokazujący kierunek poszukiwań w miejscach pozornie nie
związanych z problemem.
Przypadki z życia multicastów - chyba najlepiej merytorycznie przygotowany wykład poprowadzony bardzo
kompetentnie. Stanowczo za krótki (mimo że to podstawy podstaw).
Liczba słuchaczy była bardzo wysoka.
Router brzegowy z wydolnością 3 Gb ruchu za 5 tys. zł - lekka kompromitacja prowadzących ;)
Reszta bez szału.
Podzielam nadzieję Piotra Wojciechowskiego na rozpoczęcie cyklu wykładów o multicastach.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#5

#5 Post autor: weis »

Kiedy będzie można się spodziewać chociaż samych prezentacji z konferencji?
Fire, aim, ready!

Awatar użytkownika
kubekk
wannabe
wannabe
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:50

#6

#6 Post autor: kubekk »

Wszystkie prezentacje pojawią jutro, a w gratisie umieścimy kilka filmów z prelekcji :)

Jakieś sugestie co najpierw?
* Spójrz na swoje posty - one są jak zwykły banan. Spójrz na posty kubekk'a - to jest Chiquita.
* Patrz, mój post jest Sprite, Twój jest pragnienie.
* Twój post - prawie post kubekk'a. Prawie robi różnice.
...

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#7

#7 Post autor: weis »

Według mnie należny najpierw udostępnić sesje:
1. Ivana Pepelnjaka
2. Data Center Grupy Allegro – wyboista droga L2 do autostrady L3
3. Ochrona usług IP za pomocą mechanizmu IP Anycast
To tak na początek.
Fire, aim, ready!

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#8

#8 Post autor: weis »

A tak w ogóle to moglibyście dalej zamieszczać mp3 z wykładów. Nie każdy chce od razu oglądać wideo. A ja lubię sobie wrzucić wykłady z PLNOG na odtwarzacz mp3 i sobie ich w spokoju posłuchać. Aby to teraz zrobić muszę ściągać video i wycinać obraz.
Fire, aim, ready!

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Kyniu »

kubekk pisze:Wszystkie prezentacje pojawią jutro, a w gratisie umieścimy kilka filmów z prelekcji :)
Ja nic nie widzę ;( Ale może są pod jakimś tajnym linkiem.

ba10
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 21 wrz 2007, 13:34

#10

#10 Post autor: ba10 »

Kyniu pisze:
kubekk pisze:Wszystkie prezentacje pojawią jutro, a w gratisie umieścimy kilka filmów z prelekcji :)
Ja nic nie widzę ;( Ale może są pod jakimś tajnym linkiem.
Oczywiście że tak, znajdują się pod linkiem http://plnog.pl/spotkanie-8-marzec/mate ... 012-krakow , a pewnie szukałeś materiałów z 8 spotkanina w Warszawie, a tu Kraków ;) :)

Awatar użytkownika
kubekk
wannabe
wannabe
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:50

#11

#11 Post autor: kubekk »

Oczywiście mój błąd :) Już myślę o kolejnej edycji, która odbędzie się w Krakowie :)

Na stronie PLNOG już znajdują się poprawne linki w aktualnościach i menu u góry.

Link do materiałów: http://plnog.pl/spotkanie-8-marzec/materialy
* Spójrz na swoje posty - one są jak zwykły banan. Spójrz na posty kubekk'a - to jest Chiquita.
* Patrz, mój post jest Sprite, Twój jest pragnienie.
* Twój post - prawie post kubekk'a. Prawie robi różnice.
...

ODPOWIEDZ