PLNOG 14 - Wasze uwagi i spostrzeżenia

Forum konferencji PLNOG / CONFIdence / DevOpsDays
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

PLNOG 14 - Wasze uwagi i spostrzeżenia

#1

#1 Post autor: lbromirs »

Drodzy Forumowicze,

PLNOG #14 zakończony - działo się dużo, choć zawsze można próbować następnym razem zrobić jeszcze więcej :)

Napiszcie proszę co się podobało a co nie. Jak oceniacie prezentacje, prezenterów, dyskusje i część niekonferencyjną a bardziej społecznościową.

PLNOG #15 już za chwilę.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

marudzenia czas zacząć...

#2

#2 Post autor: krisiasty »

jakoś tak się złożyło że to był mój pierwszy plnog więc nie mam porównania do wcześniejszych edycji. generalnie mam dość pozytywne odczucia, ale...
- po co w ankietach pytanie o dochód osobisty? to jakaś forma prowokacji? czy badanie jak nisko cenimy sobie swoją prywatność (w tym przypadku dwie koszulki)?
- dlaczego pomiędzy częścią sesji nie było nawet 5 minut przerwy żeby spokojnie można było przejść do innej sali? to nie zdałoby egzaminu nawet gdyby wszysc prelegenci trzymali się ściśle wyznaczonych ram czasowych, a tak niestety nie było...
- na plus: lokalizacja, szczególnie dla przyjezdnych
- bufet i obiad też zadowalający
- na darmowe piwo się nie skusiłem, bo ani nie przepadam, ani nie ułatwia ono koncentracji przez cały dzień wykładów... wieczorem niestety musiałem wracać do pracy, stąd również brak obecności na wieczornym evencie... :(

merytorycznie:
- specjalnie dla ciebie Łukasz zamieniłem Cisco Forum na PLNOG, bo tam już nie chcesz z jakiegoś powodu prowadzić sesji, hehe... oczywiście żartuję, ale tak jak ty wychowałeś się na "ręcznej konfiguracji bgp" tak całe pokolenie inżynierów wychowało się na twoich wykładach i prezentacjach i mimo upływu czasu wciąż jest to jedna z głównych atrakcji wszelkich konferencji na których można cię spotkać... i jak zwykle się nie zawiodłem
- równie dobra prezentacja kolegi Piotra z tac-a dot. troubleshootingu platform z ios-xe - bardzo konkretnie, mnóstwo cennych informacji które przydadzą się w pracy...
- sesje kolegów z Allegro (openstack) i e24cloud - ciekawe tematy, ale można było chyba trochę lepiej poprowadzić
- overlay networking by Artur Gmaj: fajny temat, ale za mało rozwinięty, dużo czasu poszło na wstęp i zabrakło na konkrety
- ochrona przed ddos by Marek Janik @huawei: ciekawa prezentacja, bez zbędnego marketingu, trochę ciekawych trików i niepotrzebna dyskusja na koniec wymuszona przez jednego z pracowników orange który najwyraźniej próbował "sprzedać" usługi swojej firmy
- Borys Łącki z LogicalTrust pokazał całą masę bardzo fajnych i przydatnych darmowych narzędzi - bardzo cenna prezentacja dla każdego admina i inżyniera
- kilka innych też niezłych, ale nie na tyle żebym był w stanie się wprost do nich teraz odnieść w szczegółach

- było też kilka sesji które mnie zawiodły, w tym także prowadzonych przez pracowników Cisco... widać nie każdy inżynier jest dobrym prelegentem... potencjalnie niezły temat ale prezentacja do kitu.
- niektórym partnerom konferencji zupełnie zabrakło pomysłu - ani nie potrafili przedstawić porządnie swojej firmy, ani oferty, ani żadnej konkretnej technologii czy chociażby case-study... kilka słabych żartów które zostały po prostu zignorowane i skwitowane milczeniem publiczności - tyle pamiętam z jednego z wykładów...

czy warto? pewnie raz na jakiś czas na pewno, ale co pół roku chyba jednak nie...

jayjay
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 18 lip 2008, 12:57
Lokalizacja: CK, KRK

#3

#3 Post autor: jayjay »

Na minus:
-internet od Extreme'a - ekstemalnie słabo to działało pierwszego dnia, vpn'a mi zrywało non stop, ogólnie muliło
-aplikacja Eventory - nie każdy ma telefon wspierający tą aplikację. Mój złom ze starym Androidem nie obsługuje tego. Czy powinienem nie dostać koszulki bo mam stary telefon?;) Może jeszcze konto na fejsbuku mam założyć? ;)
-brak wystarczającej ilości miejsc siedzących może podczas obiadu da się przetrwać, ale podczas kliku godzin imprezy jest zwyczajnie męczący
-bardzo mało zagranicznych gości, a jak już byli to raczej nuda. Szkoda, że prezentacja człowieka z TATA się nie odbyła

Na plus wszystko inne, jak zawsze organizacja super, uczestnicy wiadomo;) piwo w trakcie konferencji i wybór alkoholu na imprezie na duży plus. Trochę za dużo jak dla mnie znowu prezentacji z SDNa ale rozumiem, że podobno są ludzie których to interesuje. Najlepsze prezentacje dla mnie:
-Rafał Wiosna z TVP o streamingu z MŚ
-Marek Janik z Huawei pokazał, że vendor tez może mieć ciekawe, nie marketingowe prezentacje
-Adam Obszyński jak zawsze w formie
-Orange ze Spirentem - bardzo fajne case study

ogólnie good job i see you w Krakowie

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Dziękujemy, wszystko notujemy i prosimy o więcej. Skoncentrujcie się na tym co poprawiać - w organizacji, w prezentacjach/etc. Tu możemy się najbardziej wykazać.

Awatar użytkownika
kubekk
wannabe
wannabe
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:50

#5

#5 Post autor: kubekk »

Czekamy na więcej :)

Tymczasem podsumowywujemy sobie ankiety i wyciągamy wniosku na Kraków i przyszłoroczną Warszawę :)
* Spójrz na swoje posty - one są jak zwykły banan. Spójrz na posty kubekk'a - to jest Chiquita.
* Patrz, mój post jest Sprite, Twój jest pragnienie.
* Twój post - prawie post kubekk'a. Prawie robi różnice.
...

TmaX
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2006, 18:03
Lokalizacja: Cork, IRL
Kontakt:

PLNOG 2014

#6

#6 Post autor: TmaX »

Dzien Dobry,

Byl to moj pierwszy i chyba NIE ostatni PLNOG, przyjechalem z "Zielonej Wyspy" zeby poznac ludzi ktorzy zdaje sie maja spory wplyw na "sieciowosc" RP. Nie moge porownywac tej edycji z poprzednimi wiec skoncentruje sie na 14tce:

Filarami PLNOGA dla mnie bylo 5 prezentacji, w kolejnosci wystepowania:
1. Artur Gmaj z Comp S.A ktory mowil o Overlay Networkingu
2. Seba Pasternacki ze "slowem przestrogi" w temacie WiFi
3. Lukasz B. - czlowiek-legenda, ktorego mialem przyjemnosc pierwszy raz spotkac osobiscie
4. Piotrek Kupisiewicz ze SWIETNA, bardzo techniczna prezentacja o IOS-XS
5. Piotrek Wojciechowski i jego prelekcja (dla mnie fantastyczna) n/t Firewalli w dzisiejszych DC

Dla tych 5 prezentacji warto bylo przyleciec z wysp...

Rozczarowaly mnie prezentacje Marka M. i Przemka B. z Cisco - delikatnie mowiac panowie znali temat chyba tylko ze slajdow.

Jak juz ktos wczesniej wspominal, polaczenie internetowe bylo kiepsciutkie, jesli takie mialoby byc w przyszlosci, to lepiej zeby go w ogole nie bylo - i nie mam tu na mysli zestawiania VPNa do biura bo to przeciez konferencja i czas zeby odpoczac, ale uzywajac smartfona tez mialem trudnosci...

Aplikacja mobilna - to chyba nieporozumienie, przy nastepnej edycji zadna nagroda nie skusi mnie do jej instalacji.

Fajnie byloby jeszcze, gdyby te "rzeczowe" prezentacje, jak Piotrka Wojciechowskiego bylby przeniesione na dzien 1. (zeby moc chlonac je w pelni, niezmaconym wieczornym eventem umyslem)
>>>Nie rób CCIE. Zejdź do bunkra, nakryj się kocem i czekaj na koniec. W końcu nadejdzie.<<<
Lukasz B.

Sylwia Wojtas
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2015, 13:17

#7

#7 Post autor: Sylwia Wojtas »

@TmaX - co konkretnie nie podobało Ci się w aplikacji?

ODPOWIEDZ