PLNOG komplet materialow

Forum konferencji PLNOG / CONFIdence / DevOpsDays
Wiadomość
Autor
adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

PLNOG komplet materialow

#1

#1 Post autor: adt »

Udalo sie. Na stronie jest komplecik materialow audio/video. Zapraszam do pobierania, mam nadzieje, ze zacheci do udzialu nastepnym razem;-)
http://plnog.pl/spotkanie-2008/materialy/

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

Uwagi i komentarz

#2

#2 Post autor: adt »

Panowie czy można prosić o komentarz? Co Wam sie w materiałach (mam na myśli wartość merytoryczną) podoba, a co nie? Które wystąpienie jest ciekawe, dobre, a które nie bardzo.

Jak pewnie wiecie przygotowujemy się do kolejnej edycji i dobrze byłoby abyśmy uwzględnili opinie środowiska.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

Kilka video obejrzalem i ogolnie jest bardziej niz spoko. Wieczorkiem powininem miec chwilke to wrzuce dokladniejszy opis moich odczuc po obejrzeniu poszczegolnych sesji.
Narazie chyba najciekawiej sluchalo/ogladalo mi sie Lukasza Bromirskiego i Randy Bush'a ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
nas
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2008, 09:30

#4

#4 Post autor: nas »

Opinii na temat wartości merytorycznej nie mam, bo zwyczajnie nie mogę mieć z racji tego, że w sieci dopiero wchodzę i wszystko z ciekawością oglądałem i trudno mi to oceniać.

Ale mam pewną małą uwagę techniczną do materiałów video, a konkretnie dźwięku w nich. Myślę, że fajnie byłoby kolejnym razem podłożyć do video ścieżkę audio nagraną z mikrofonu, bo ta z kamery jest dość niewyraźna. Wiem, że można to sobie obejść, albo jakiś player pozwala wczytać audiotracka z .mp3 i go zsynchronizować, ale może ktoś to zrobi już w momencie produkcji.

I oczywiście dzięki bardzo za udostępnienie tych materiałów, czekam na 2009.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

To ja w kwesti formalnej odnosnie spotkania styczniowego ;)

Jestem pewien, ze to pytanie sie pojawi wczesniej czy pozniej - Czy jest szansa na jakis discount dla forumowiczow?

Kojarzy mi sie, ze ostatnio cos bylo.
Z tego co widze na stronie PLNOG, to sa oddzielne ceny dla studentow, ktore sa WYZSZE niz dla nie-studentow. Zakladam, ze to jakies typo.
Zastanawialem sie jednak co z osobami prywatnymi, ktore juz studentami nie sa, i albo nie pracuja w branzy, albo poprostu firma ich nie wysle.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#6

#6 Post autor: adt »

Seba pisze:To ja w kwesti formalnej odnosnie spotkania styczniowego ;)

Jestem pewien, ze to pytanie sie pojawi wczesniej czy pozniej - Czy jest szansa na jakis discount dla forumowiczow?
Kojarzy mi sie, ze ostatnio cos bylo.
Jasne, przeciez tak bogaty feedback otrzymujemy;-) Ale tak powaznie to po wpisaniu w kod promocyjny ccie.pl bedzie 10% rabatu
Seba pisze:Z tego co widze na stronie PLNOG, to sa oddzielne ceny dla studentow, ktore sa WYZSZE niz dla nie-studentow. Zakladam, ze to jakies typo.
Zastanawialem sie jednak co z osobami prywatnymi, ktore juz studentami nie sa, i albo nie pracuja w branzy, albo poprostu firma ich nie wysle.
Bug w wersji eng jak z Krakowa do Warszawy;-) Juz poprawiam oraz przedluzymy troche rejestracje po najnizszej cenie (w koncu brak agendy etc) - calosc poprawiona bedzie dostepna od 20.00 11.11.2008

Jesli chodzi o uczestnikow prywatnych to calego swiata nie zbawimy i nie przewidywalismy dla nich specjalnych rabatow. Staramy sie, aby koszt udzialu byl jak najnizszy. Zawsze zapraszamy kogos z za granicy co nas sporo kosztuje, a o sponsorow trzeba mocno walczyc - wiekszosc firm nie lubi dotowac 'niemarketingowych' konferencji.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

adt pisze: Jasne, przeciez tak bogaty feedback otrzymujemy;-) Ale tak powaznie to po wpisaniu w kod promocyjny ccie.pl bedzie 10% rabatu
Czujac sie nieco "wywolany" do tablicy, a przy okazji spelniajac moja zapowiedz. Krotkie review/ocena (skala 1-6) kilku prezentacji:

• Randy Bush, IIJ An Introduction, Complexity, Routing Security

Ciekawy temat i ciekawe podejscie do prezentacji tematu. Mysle, ze warto zapraszac gosci z zagranicy, ktorzy najczesciej pokazuja jak to sie robi gdzies tam daleko...
Ocena 4+.

• Robert Raszuk, Juniper 50ms Service Restoration Mechanism

I znowu ciekawe zagadnienie, jakze istotne dla wszystkich dazacych do 5ciu 9tek :) Prezentacja na dobrym poziomie, dosc fajny miks polsko-angielski ;)
Ocena - silne 4+ i czekam na wiecej w temacie.

• Lukasz Bromirski, Cisco Systems Traffic engineering in MPLS networks - available mechanisms and deployment considerations

Tradycyjne juz chyba, ciekawie poprowadzona prezentacja przez Lukasza, w szczegolnosci, ze z dosc interesujacego dla mnie tematu; przyznam, ze obejzalem ja jako pierwsza ;) Mamy tutaj omowienie po trochu o wszystkim zwiazanem z zagadnieniem MPLS TE; mam nadzieje na bardziej szczegolowe omowienie interdomain TE, sieci kratowe (mesh), p2mp, na kolejnych sesjach PLNOG.
Ocena - 5-

• Wojciech Apel, 3S Shocking Experiences Gained While Implementing IPTV Networks in Polish Operators Networks

Tym razem mniej technicznie, ale za to bardzo ciekawie i momentami na wesolo (aha ta Nasza rozbrajajaca rzeczywistosc ;) Ciekawe ujecie tematu, ktory moze byc podstawa do bardzo wielu projektow IT, niekoniecznie zwiazanych z IPTV. Brawa dla prowadzacego za dynamiczna prezentacje. Bylo tez troche tresci marketingowej, ale nie na tyle, zeby razilo. Brawa dla prowadzacego za dynamiczna prezentacje.
Ocena - 5

• Bartlomiej Anszperger, Cisco Systems From Metro Network to Carrier Ethernet Network

Kolejny interesujacy temat, dobry wstep do dalszego drazenia tematu. Bartek chyba nieco zdenerwowany, i zabraklo mi nieco dynamiki w prezentacji, ale i tak oceniam calosc bardzo pozytywnie.
Ocena - silne 4, z tendecja wzrostowa na przyszlosc ;)

• Krzysztof Mazepa, Cisco Systems IOS > XR - IP Fast Convergence

Tresc bardzo ciekawa, ale z racji braku czasu poszczegolne zagadnienia tylko lekko "lizniete". Oczywiscie to nie wina prowadzacego. Mam nadzieje, ze poszczegolne czastki beda omawiane szczegolowiej w przyszlosci. Sposob prezentacji byl ok, ale nie porywajacy.
Ocena - 4.

Uwagi ogolne zwiazane z video:
- tak jak ktos juz wspomnial, dobrze byloby podlozyc do video dzwiek z mikrofonu (chociaz mikrofon z kamery zbierajacy reakcje publicznosci tez niezle dziala),
- mysle, ze byloby otymalnie, gdyby kamera byla ustawiona prostopadle do ekranu, czasami poprostu nie widac co jest na slajdach; oczywiscie rozwiazaniem jest rownoczesne otwarcie PDF, no lae jakby dalo sie mic to w jednym okienku to byloby cool ;)


Ciag dalszy nastapi, bo jeszcze kilka prezentacji czeka na ogladanie ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#8

#8 Post autor: adt »

Seba pisze:
adt pisze: Jasne, przeciez tak bogaty feedback otrzymujemy;-) Ale tak powaznie to po wpisaniu w kod promocyjny ccie.pl bedzie 10% rabatu
Czujac sie nieco "wywolany" do tablicy, a przy okazji spelniajac moja zapowiedz. Krotkie review/ocena (skala 1-6) kilku prezentacji:
Hehe, dzieki. Wlasnie o to mi chodzi. Dla mnie te opinie sa niezwykle intersujace i wazne, dla prelegentow rowniez, czyz nie Lukasz?;-)
Seba pisze: • Randy Bush, IIJ An Introduction, Complexity, Routing Security

Ciekawy temat i ciekawe podejscie do prezentacji tematu. Mysle, ze warto zapraszac gosci z zagranicy, ktorzy najczesciej pokazuja jak to sie robi gdzies tam daleko...
Ocena 4+.

• Robert Raszuk, Juniper 50ms Service Restoration Mechanism

I znowu ciekawe zagadnienie, jakze istotne dla wszystkich dazacych do 5ciu 9tek :) Prezentacja na dobrym poziomie, dosc fajny miks polsko-angielski ;)
Ocena - silne 4+ i czekam na wiecej w temacie.

• Lukasz Bromirski, Cisco Systems Traffic engineering in MPLS networks - available mechanisms and deployment considerations

Tradycyjne juz chyba, ciekawie poprowadzona prezentacja przez Lukasza, w szczegolnosci, ze z dosc interesujacego dla mnie tematu; przyznam, ze obejzalem ja jako pierwsza ;) Mamy tutaj omowienie po trochu o wszystkim zwiazanem z zagadnieniem MPLS TE; mam nadzieje na bardziej szczegolowe omowienie interdomain TE, sieci kratowe (mesh), p2mp, na kolejnych sesjach PLNOG.
Ocena - 5-

• Wojciech Apel, 3S Shocking Experiences Gained While Implementing IPTV Networks in Polish Operators Networks

Tym razem mniej technicznie, ale za to bardzo ciekawie i momentami na wesolo (aha ta Nasza rozbrajajaca rzeczywistosc ;) Ciekawe ujecie tematu, ktory moze byc podstawa do bardzo wielu projektow IT, niekoniecznie zwiazanych z IPTV. Brawa dla prowadzacego za dynamiczna prezentacje. Bylo tez troche tresci marketingowej, ale nie na tyle, zeby razilo. Brawa dla prowadzacego za dynamiczna prezentacje.
Ocena - 5

• Bartlomiej Anszperger, Cisco Systems From Metro Network to Carrier Ethernet Network

Kolejny interesujacy temat, dobry wstep do dalszego drazenia tematu. Bartek chyba nieco zdenerwowany, i zabraklo mi nieco dynamiki w prezentacji, ale i tak oceniam calosc bardzo pozytywnie.
Ocena - silne 4, z tendecja wzrostowa na przyszlosc ;)

• Krzysztof Mazepa, Cisco Systems IOS > XR - IP Fast Convergence

Tresc bardzo ciekawa, ale z racji braku czasu poszczegolne zagadnienia tylko lekko "lizniete". Oczywiscie to nie wina prowadzacego. Mam nadzieje, ze poszczegolne czastki beda omawiane szczegolowiej w przyszlosci. Sposob prezentacji byl ok, ale nie porywajacy.
Ocena - 4.

Uwagi ogolne zwiazane z video:
- tak jak ktos juz wspomnial, dobrze byloby podlozyc do video dzwiek z mikrofonu (chociaz mikrofon z kamery zbierajacy reakcje publicznosci tez niezle dziala),
- mysle, ze byloby otymalnie, gdyby kamera byla ustawiona prostopadle do ekranu, czasami poprostu nie widac co jest na slajdach; oczywiscie rozwiazaniem jest rownoczesne otwarcie PDF, no lae jakby dalo sie mic to w jednym okienku to byloby cool ;)
Dzieki za info. Pewnie gdzies w okolicach swiat nad tym kolejny raz usiadziemy i pomyslimy jak to zrobic lepiej. Tymczasem powod jest prozaiczny - brak czasu (przygotowanie aktualnych, skromnych materialow sporo nas kosztowalo) - w koncu zbliza sie PLNOG 2009. To moze wywolam 'kogos' w sprawie CfP;)
Seba pisze:Ciag dalszy nastapi, bo jeszcze kilka prezentacji czeka na ogladanie ;)

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#9

#9 Post autor: rimowals »

To ja mam pomysl jak to zrobic lepiej... tak po Bozemu ;)

1. Call for papers
2. Agenda na stronie
3. Rejestracja start

Jak mam namowic firme, zeby mnie na to puscili skoro nie znam agendy i nie pokaze szefowi, ze to mi sie przyda (w pracy)? Ewentualnie, jesli sie by nie przydalo to moglbym poprosic o wolne w te dni...lub cos. Tak w ciemno sie zglaszac? Jesli by to bylo za free to why not... nie jest, wiec i podejscie powinno byc powazniejsze.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#10

#10 Post autor: lbromirs »

rimowals pisze:To ja mam pomysl jak to zrobic lepiej... tak po Bozemu ;)

1. Call for papers
2. Agenda na stronie
3. Rejestracja start

Jak mam namowic firme, zeby mnie na to puscili skoro nie znam agendy i nie pokaze szefowi, ze to mi sie przyda (w pracy)? Ewentualnie, jesli sie by nie przydalo to moglbym poprosic o wolne w te dni...lub cos. Tak w ciemno sie zglaszac? Jesli by to bylo za free to why not... nie jest, wiec i podejscie powinno byc powazniejsze.
CfP już był. Agenda właśnie kończy się budować. A wierz lub nie, są ludzie którzy na pierwszego i drugiego PLNOGa zapisali się bez żadnych danych odnośnie agendy :)

Ale tak, rozumiemy i oczywiście staramy się to poprowadzić normalnie. Do pierwszego dnia pierwszej edycji PLNOG zakładaliśmy że będziemy go robić raz na rok :)

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#11

#11 Post autor: adt »

rimowals pisze:To ja mam pomysl jak to zrobic lepiej... tak po Bozemu ;)
1. Call for papers
W chwili obecnej trwa call for papers. Bylo oglaszane na ccie.pl i nie tylko. Powiedzcie gdzie, a wysle z przyjemnoscia;-) Oczywiscie agenda jest w trakcie konstrukcji i niebawem sie pojawi.
rimowals pisze: 2. Agenda na stronie
jw
rimowals pisze: 3. Rejestracja start

Jak mam namowic firme, zeby mnie na to puscili skoro nie znam agendy i nie pokaze szefowi, ze to mi sie przyda (w pracy)? Ewentualnie, jesli sie by nie przydalo to moglbym poprosic o wolne w te dni...lub cos. Tak w ciemno sie zglaszac? Jesli by to bylo za free to why not... nie jest, wiec i podejscie powinno byc powazniejsze.
Ok, jasne. Ta zaleznosc jest zrozumiala. Z drugiej strony powinno byc tak:
1. Agende zapina sie na sam koniec - wowczas mozna prezentowac najbardziej aktualne wystapienia - patrz inne NOG'i
2. Uczestnictwo po najnizszej cenie, bez agendy to kwestia zaufania. Widziales kiedys marketingowa konferencje organizowana przez PROIDEA. Publikujemy materialy bo wiemy, ze maja wartosc merytoryczna.
3. Za free to sa *CON'y ale IMO tam niewiele sie dowiesz;-) i spotkasz mase zbieraczy dlugopisow (mnie to spotkalo).

Ale dzieki za uwagi. Na pewno nie zamierzamy znizac poziomu i postaramy sie szybko zupgradowac wersje systemu do bardziej stabilnej, 'Bozej' wersji;-)

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#12

#12 Post autor: rimowals »

Panowie... dla idei to jechalismy ze znajomymi 300km na meetbsd 2004 w srodku nocy do Krakowa ;) Tylko, ze wtedy to ja konczylem liceum... i moglem sobie pozwolic na takie eskapady :)

Na chwile obecna z agendy to tylko venglin jasno napisal o czym bedzie prawil... a to akurat szefa nie przekona, zeby mnie puscic. Co innego jak bedzie wszystko wypisane...wtedy moge mu to przedstawic wczesniej odpowiednio przygotowujac sobie argumentacje... ;)

Ok, nvm... powodzenia w kazdym razie.

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#13

#13 Post autor: adt »

rimowals pisze: Panowie... dla idei to jechalismy ze znajomymi 300km na meetbsd 2004 w srodku nocy do Krakowa ;) Tylko, ze wtedy to ja konczylem liceum... i moglem sobie pozwolic na takie eskapady :)
He, to byly czasy! Az milo wspomniec. Szkoda, ze tak daleko odfrunelo meetbsd.
rimowals pisze: Na chwile obecna z agendy to tylko venglin jasno napisal o czym bedzie prawil... a to akurat szefa nie przekona, zeby mnie puscic. Co innego jak bedzie wszystko wypisane...wtedy moge mu to przedstawic wczesniej odpowiednio przygotowujac sobie argumentacje... ;)

Ok, nvm... powodzenia w kazdym razie.
Jasne, postaramy sie niebawem wszystko uzupelnic.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#14

#14 Post autor: Seba »

E no bez przesady z ta gotowoscia agendy juz teraz. Przeciez to zostalo 9 tygodni, czyli baaaardzo duzo czasu.
Zreszta CfP konczy sie 20 Nov, wiec moim zdaniem byloby dziwne jakby agenda byla dostepna juz w tym momencie.

Dla mnie sprawwa jest prosta - jak bede w PL w tym czasie (a tak planuje) to sie zapisze, a jak nie bede, to poprostu pozostanie mi ogladanie materialow juz po konferencji.
Nie mam tu dylematow czy manager sie zgodzi czy nie, bo bede prywatnie ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#15

#15 Post autor: rimowals »

ok, ostatnie zdanie w temacie... moze pogadajcie z venglinem, zeby zagadal z lcamtufem... w koncu jego ostatnia glosna publikacja byla tez sieciowa. No, a wtedy to juz mozna walic w ciemno na konferencje bez agend etc :>

ODPOWIEDZ