Cisco Forum 2010

Wiadomość
Autor
gertzu
wannabe
wannabe
Posty: 147
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:43
Lokalizacja: Kraków

#166

#166 Post autor: gertzu »

Mi kilka razy na Firefoxie się zwiesiło ale nie narzekam szczególnie :D

Panie i Panowie z Cisco się napracowali i chwała im za to. Natomiast wątpię aby licencje webex zaczęły rozchodzić się w Polsce jak ciepłe bułeczki :wink:
Pozdrawiam,
Wojciech Gertz

"Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go"
Konfucjusz, ok. 500 r. p.n.e

http://www.linkedin.com/in/wojciechgertz

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#167

#167 Post autor: bugi »

gertzu pisze:Mi kilka razy na Firefoxie się zwiesiło ale nie narzekam szczególnie :D

Panie i Panowie z Cisco się napracowali i chwała im za to. Natomiast wątpię aby licencje webex zaczęły rozchodzić się w Polsce jak ciepłe bułeczki :wink:
mi tylko jedna sesja odbyła się bez zarzutów :D
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#168

#168 Post autor: miboo »

Drobny feedback z tego co widziałem, z czym miałem styczność (oczywiście pokrywające się z oficjalnycm feedback'iem)
Merytorycznie:
- Zagadki Rolnicze cz. II by K. Staniek - fajna sesja pokazująca problem, drogę do rozwiązania i rozwiązanie. Bardzo fajnie poprowadzona. 5/5
- VPN w sieciach WAN - Bardzo dobry poziom. Fajny wstęp Rafała, świetna część o DMVPN Koniec nie trafił w mój gustu, kiedy to Adam przy każdym zdaniu powtarzał, jaki to GET jest super w porównaniu do reszty. Miało być śmiesznie... Super, że Maciek i Rafał to słusznie podsumowali. Ogólnie bardzo dobry poziom i jedna z pierwszych sesji prowadzonych w zespole, która fajnie się udała 5/5
- Sesja BoF pierwszego dnia - fajnie było posłuchać przy piwie opowieści o SPT, OTV i kilku innych związanych z wirtualizacją, od człowieka, który brał czynny udział w wielu rozwiązaniach cisco. Mimo tego, było trochę sztywno 3/5
- OSPF and EIGRP route filtering by Narbik - Unbelievable. Pierwszy raz miałem przyjemność słuchać Narbika. Niesamowita wiedza, niesamowite kruczki z prostych spraw. Sesja cudo. 5/5
- Brzeg sieci Enterprise - Hmmm... Osobiście bardziej wolę sesje Łukasza z serii killer. Ilość slajdów na pewno wszystkich powaliło. Było bardzo merytorycznie, kilka fajnych wskazówek życiowych i technicznych, ale wolę u Łukasza 7000 slajdów na godzinę 4/5
- Wieczorne Q/A - Moim zdaniem, najlepsze godziny całej imprezy. Ogrom informacji, planów, oraz wiedza Łukasza dotycząca wszystkiego powaliła mnie i pewnie wielu innych na kolana. Cudo. Oby więcej tego typu spotkań. Szkoda tylko, że było tak słabo rozgłośnione. 5/5

Inne sprawy:
- Pierwszy wieczór - słabo. Tancerki, brak alkocholu na stołach i brak jedzenia. To chyba największe minusy. 2/5
- Drugi wieczór - Coma. Reszta nieważna. 5/5
- Hotel i jedzenie - bez rewelacji 3/5
- Spotkanie starych i nowych znajomych -> Bezcenne :mrgreen:

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#169

#169 Post autor: peper »

miboo pisze: - OSPF and EIGRP route filtering by Narbik - Unbelievable. Pierwszy raz miałem przyjemność słuchać Narbika. Niesamowita wiedza, niesamowite kruczki z prostych spraw. Sesja cudo. 5/5
True, Narbik w Warszawie otwiera swój ośrodek szkoleniowy ne Europę (spodobała mu się Warszawa) więc będzie więcej szkoleń z jego prowadzeniem
miboo pisze: - Wieczorne Q/A - Moim zdaniem, najlepsze godziny całej imprezy. Ogrom informacji, planów, oraz wiedza Łukasza dotycząca wszystkiego powaliła mnie i pewnie wielu innych na kolana. Cudo. Oby więcej tego typu spotkań. Szkoda tylko, że było tak słabo rozgłośnione. 5/5
Poza tym, że było jeszcze ciemno i zimno bo aż z Aronem poszliśmy się kiełbaskami dogrzać :P Ale ogólnie true.
miboo pisze:- Drugi wieczór - Coma. Reszta nieważna. 5/5
True, brawa dla Łukasza za ściągnięcie zespołu. Chłopaki widać było, że byli zaskoczeni jak się publiczość bawiła.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#170

#170 Post autor: lbromirs »

weis pisze:Prawda, webexy z CF2010 to wielki fail!
Mieliśmy ogromne problemy z 'usługami'. Ani to wina webexa (który i tak sprawił się rewelacyjnie biorąc pod uwagę co się działo, ani prowadzących - włożyliśmy faktycznie dużo pracy żeby wszystko poszło dobrze i wierzcie mi lub nie, ale byliśmy bardzo zaskakiwani tym co się działo. A nie lubimy być zaskakiwani.

Każdy z uczestników płatnych sesji webex otrzyma w przyszłym tygodniu mały prezent od nas, mam nadzieję że to nieco poprawi Wam humor.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#171

#171 Post autor: lbromirs »

miboo pisze:Drobny feedback z tego co widziałem, z czym miałem styczność
Dzięki wielkie za uwagi. Naprawdę wczytujemy się w Wasze komentarze - i w ankietach i te wszędzie gdzie tylko można je znaleźć.
miboo pisze:- Brzeg sieci Enterprise - Hmmm... Osobiście bardziej wolę sesje Łukasza z serii killer. Ilość slajdów na pewno wszystkich powaliło. Było bardzo merytorycznie, kilka fajnych wskazówek życiowych i technicznych, ale wolę u Łukasza 7000 slajdów na godzinę 4/5
Bez Michała wszystko na tej sesji wyglądało inaczej niż miało, choć faktycznie, ilość slajdów pokazywanych była prawie docelowa. Co do 7000 - tylu nie będzie, ale kompetna sesja do ściągnięcia z materiałów ma ich ponad 700, co mam nadzieję jakoś wynagrodzi :P
miboo pisze:- Wieczorne Q/A - Moim zdaniem, najlepsze godziny całej imprezy. Ogrom informacji, planów, oraz wiedza Łukasza dotycząca wszystkiego powaliła mnie i pewnie wielu innych na kolana. Cudo. Oby więcej tego typu spotkań. Szkoda tylko, że było tak słabo rozgłośnione. 5/5
Przepraszam w ogóle za to, że w pewnej chwili zniknąłem, ale wezwały mnie "wyższe obowiązki". Z drugiej strony jestem pewien że już mieliście mnie dosyć :) Ciesze się, że Q&A się podoba, bo sens istnienia tej sesji jest bardzo często poddawany w wątpliwość.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#172

#172 Post autor: lbromirs »

peper pisze:
miboo pisze:- Drugi wieczór - Coma. Reszta nieważna. 5/5
True, brawa dla Łukasza za ściągnięcie zespołu. Chłopaki widać było, że byli zaskoczeni jak się publiczość bawiła.
Nad ściągnięciem chłopaków pracowało troszkę więcej osób - Piotr Chomczyk, Piotr Jabłoński, Marcin Aronowski, Gaweł Mikołajczyk czy Adam Marcinkowski. Ja tylko uparcie ganiałem ich na 'zebrania w sprawie' :)

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#173

#173 Post autor: krisator »

kwestia nie dzialajacych Webex'ow bardzo mnie zaskoczyla - nie wiem dlaczego w ogole zapadla decyzja aby puscic to przez WLAN -> a jezeli juz to dlaczego nie przez N-ke... bylo w salach tyle laptopow / komorek etc. ze mnie w ogole nie zdziwily problemy z Webex'em przez WLAN jak domniemywam B/G...

jednak miedz to miedz... 8)

Ogolnie poziom calej imprezy i event'ow wyzszy niz ubiegloroczne Forum, stad mam nadzieje ze w przyszlym roku bedzie jeszcze lepiej 8)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#174

#174 Post autor: lbromirs »

krisator pisze:kwestia nie dzialajacych Webex'ow bardzo mnie zaskoczyla - nie wiem dlaczego w ogole zapadla decyzja aby puscic to przez WLAN -> a jezeli juz to dlaczego nie przez N-ke... bylo w salach tyle laptopow / komorek etc. ze mnie w ogole nie zdziwily problemy z Webex'em przez WLAN jak domniemywam B/G...

jednak miedz to miedz... 8)
Problemem nie była absolutnie sieć bezprzewodowa. Na następnym Forum skupimy się nad tym, żeby nie powtórzyć tych samych błędów.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#175

#175 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Problemem nie była absolutnie sieć bezprzewodowa. Na następnym Forum skupimy się nad tym, żeby nie powtórzyć tych samych błędów.
A to ciekawe, bo najpierw tłumaczyliście się (= organizatorzy) właśnie problemami z siecią bezprzewodową. Skoro więc WLAN nie był winny, Webex także nie, ani prowadzący, to co - łącza do Internetu?

A co do samego dostepu do Internetu, to również należy się nagana... z ssid ipv6 ani razu nie udało mi się dostać gdziekolwiek indziej niż do ipv6.cf2010.pl (na którym zresztą mimo szumnych zapowiedzi było ledwie kilka pierwszych prezentacji i fragmenty filmików z flipa, później już nic się nie zmieniało). z kolei ssid ipv4 był tak przycięty (policing do 128kbps) że prawie żadnej strony nie dało się otworzyć, włącznie ze stroną forum na której trzeba było wypełniać ankiety...

Z innych rzeczy które nie działały: infokioski - drugiego i trzeciego dnia żaden już chyba nie działał tak jak powinien :(

Ale żeby nie było że to jedna wielka klapa, to merytorycznie było całkiem dobrze, więc ogólnie imprezę uważam za bardzo udaną.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#176

#176 Post autor: peper »

krisiasty pisze: A co do samego dostepu do Internetu, to również należy się nagana... z ssid ipv6 ani razu nie udało mi się dostać gdziekolwiek indziej niż do ipv6.cf2010.pl (na którym zresztą mimo szumnych zapowiedzi było ledwie kilka pierwszych prezentacji i fragmenty filmików z flipa, później już nic się nie zmieniało). z kolei ssid ipv4 był tak przycięty (policing do 128kbps) że prawie żadnej strony nie dało się otworzyć, włącznie ze stroną forum na której trzeba było wypełniać ankiety...
Dlatego już od pewnego czasu w ogóle nie rozstaję się ze swoim iPlusem, który był dla mnie ratunkiem :)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#177

#177 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:
lbromirs pisze:Problemem nie była absolutnie sieć bezprzewodowa. Na następnym Forum skupimy się nad tym, żeby nie powtórzyć tych samych błędów.
A to ciekawe, bo najpierw tłumaczyliście się (= organizatorzy) właśnie problemami z siecią bezprzewodową. Skoro więc WLAN nie był winny, Webex także nie, ani prowadzący, to co - łącza do Internetu?
Jako osoba odpowiedzialna za całe Forum mogę tylko powiedzieć że nie, nie było problememów z WLANem - nawet byliśmy nieco zaskoczeni, bo w Piekiełku pokazywałem na żywo właśnie ipv6.cf2010.pl i ipv6.google.com. Nie mogę niestety komentować co było winne, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej.
krisiasty pisze:A co do samego dostepu do Internetu, to również należy się nagana... z ssid ipv6 ani razu nie udało mi się dostać gdziekolwiek indziej niż do ipv6.cf2010.pl (na którym zresztą mimo szumnych zapowiedzi było ledwie kilka pierwszych prezentacji i fragmenty filmików z flipa, później już nic się nie zmieniało). z kolei ssid ipv4 był tak przycięty (policing do 128kbps) że prawie żadnej strony nie dało się otworzyć, włącznie ze stroną forum na której trzeba było wypełniać ankiety...
Ze stroną z ankietą faktycznie był problem, ale udało się go poprawić (ach te ACLki) po południu w piątek.
krisiasty pisze:Z innych rzeczy które nie działały: infokioski - drugiego i trzeciego dnia żaden już chyba nie działał tak jak powinien :(
Pierwsze słysze - a co robiły "nie działając"?
krisiasty pisze:Ale żeby nie było że to jedna wielka klapa, to merytorycznie było całkiem dobrze, więc ogólnie imprezę uważam za bardzo udaną.
Ciesze się bardzo :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#178

#178 Post autor: lbromirs »

peper pisze:
krisiasty pisze: A co do samego dostepu do Internetu, to również należy się nagana... z ssid ipv6 ani razu nie udało mi się dostać gdziekolwiek indziej niż do ipv6.cf2010.pl (na którym zresztą mimo szumnych zapowiedzi było ledwie kilka pierwszych prezentacji i fragmenty filmików z flipa, później już nic się nie zmieniało). z kolei ssid ipv4 był tak przycięty (policing do 128kbps) że prawie żadnej strony nie dało się otworzyć, włącznie ze stroną forum na której trzeba było wypełniać ankiety...
Dlatego już od pewnego czasu w ogóle nie rozstaję się ze swoim iPlusem, który był dla mnie ratunkiem :)
Prawie nam udało się tym razem postawić własną stację. Prawie. Ale następnym razem... ;P

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#179

#179 Post autor: gubit »

Miboo - widzę, że chodziliśmy na te same wykłady :) No prawie :)
Dla mnie wykłady bardzo fajne, bardzo dobre, zawierające bardzo dużo informacji praktycznych to:

- VPN w sieciach WAN - Maciek, Rafał, Adam - super
- OSPF i EIGRP - Narbik - super. I bardzo dobrze miboo napisałeś - że nie tylko niesamowite kruczki, ale niesamowite kruczki z prostych spraw.
- Brzeg sieci Enterprise - Łukasz - super.
- Bezpieczeństwo stacji końcowych... - Adam i Przemek - super.
- Q/A - bardzo, ale to bardzo mi się to podobało. Jeden tylko (mały) minus - tak jak napisał Piotrek - za zimno dla mnie było. Na żadnej sali przez całą konferencję nie było dla mnie zimno, tylko tutaj. Ale to mały problem - byłem od samego początku do samego końca i bardzo mi się podobało.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#180

#180 Post autor: peper »

gubit pisze: - Q/A - bardzo, ale to bardzo mi się to podobało. Jeden tylko (mały) minus - tak jak napisał Piotrek - za zimno dla mnie było. Na żadnej sali przez całą konferencję nie było dla mnie zimno, tylko tutaj. Ale to mały problem - byłem od samego początku do samego końca i bardzo mi się podobało.
Chłodno bylo wszędzie, ale na Q/A było zimno. Poza tym projektory strasznie szumiały, jak i te cuda rzucające logo CF2010 w salkach - to można było sobie darować :)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

ODPOWIEDZ