Cisco Forum 2010

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#181

#181 Post autor: peper »

lbromirs pisze:Jako osoba odpowiedzialna za całe Forum mogę tylko powiedzieć że nie, nie było problememów z WLANem - nawet byliśmy nieco zaskoczeni, bo w Piekiełku pokazywałem na żywo właśnie ipv6.cf2010.pl i ipv6.google.com. Nie mogę niestety komentować co było winne, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej.
Jako partner Cisco chętnie wdrożymy Wam działające rozwiązanie za rok, oparte o produkty Cisco jeżeli będziecie chcieli lub innego vendora. Oczywiście za odpowiednią opłatą :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#182

#182 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Nie mogę niestety komentować co było winne, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej.
ok, pozostaje nam jedynie snuć domysły... trochę szkoda, bo byłaby to być może cenna lekcja także dla uczestników forum...
lbromirs pisze:Ze stroną z ankietą faktycznie był problem, ale udało się go poprawić (ach te ACLki) po południu w piątek.
acl-ki to jedno, a wywracający się czy przeciążony serwer to inna sprawa :(
krisiasty pisze:Z innych rzeczy które nie działały: infokioski - drugiego i trzeciego dnia żaden już chyba nie działał tak jak powinien :(
lbromirs pisze:Pierwsze słysze - a co robiły "nie działając"?
po zbliżeniu identyfikatora brak reakcji. testowane w czwartek i piątek na przynajmniej dwóch kioskach przez kilka różnych osób... afair po zbliżeniu powinna się wyświetlić informacja o następnej sesji, itp.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#183

#183 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:
lbromirs pisze:Nie mogę niestety komentować co było winne, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej.
ok, pozostaje nam jedynie snuć domysły... trochę szkoda, bo byłaby to być może cenna lekcja także dla uczestników forum...
Na następnym Forum będzie godzinna-półtoragodzinna sesja "jak zrobić konferencję" na której własnie chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami jeśli chodzi o konferencje takie jak PLNOG, CONFidence, Forum i Expo. Na pewno opowiemy baaardzo dużo i ze szczegółami. Taka sesja miała być już na tym Forum, ale z uwagi na ilość chętnych i gości musieliśmy z niej zrezygnować.
krisiasty pisze:
lbromirs pisze:Ze stroną z ankietą faktycznie był problem, ale udało się go poprawić (ach te ACLki) po południu w piątek.
acl-ki to jedno, a wywracający się czy przeciążony serwer to inna sprawa :(
Ach, to. Tak, z tym też staramy się walczyć co roku. Przepraszamy.
krisiasty pisze:po zbliżeniu identyfikatora brak reakcji. testowane w czwartek i piątek na przynajmniej dwóch kioskach przez kilka różnych osób... afair po zbliżeniu powinna się wyświetlić informacja o następnej sesji, itp.
OK, dzięki za uwagi.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#184

#184 Post autor: lbromirs »

peper pisze:
lbromirs pisze:Jako osoba odpowiedzialna za całe Forum mogę tylko powiedzieć że nie, nie było problememów z WLANem - nawet byliśmy nieco zaskoczeni, bo w Piekiełku pokazywałem na żywo właśnie ipv6.cf2010.pl i ipv6.google.com. Nie mogę niestety komentować co było winne, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej.
Jako partner Cisco chętnie wdrożymy Wam działające rozwiązanie za rok, oparte o produkty Cisco jeżeli będziecie chcieli lub innego vendora. Oczywiście za odpowiednią opłatą :P
Ależ... :P To co można było to my sami sobie skonfigurowaliśmy. Coś tam jeszcze pamiętamy z tych różnych kontrolerów, routerów, ASów, przełączników i w ogóle :P

Dość na ten temat. Wrócimy do tematu na pół roku przed następnym Forum. Teraz już myślimy o tym jak uniknąć problemów na Expo.

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#185

#185 Post autor: mikrobi »

peper pisze:
gubit pisze: - Q/A - bardzo, ale to bardzo mi się to podobało. Jeden tylko (mały) minus - tak jak napisał Piotrek - za zimno dla mnie było. Na żadnej sali przez całą konferencję nie było dla mnie zimno, tylko tutaj. Ale to mały problem - byłem od samego początku do samego końca i bardzo mi się podobało.
Chłodno bylo wszędzie, ale na Q/A było zimno. Poza tym projektory strasznie szumiały, jak i te cuda rzucające logo CF2010 w salkach - to można było sobie darować :)
Panowie, czego jak czego, ale tego co miła pani przed salą Q&A nalewała było bez ograniczeń - tak więc mi tam zimno nie było :-)

Co do sesji: dla mikrobiego zdecydowanie najlepsze były sesje troubleshootingowe, czyli Klausa i Grześka. O technologiach można sobie wygooglać ziliony prezentacji, a takie rzeczy jak koledzy przedstawiali to prawdziwe perełki. Narbika pierwszy raz na oczy widziałem, ale prawdę o nim powiadają - ani razu nie ziewnąłem 8-)

Ponadto bardzo dobra była sesja o MPLS VPN gangreny - spodziewałem się jakiejś sztampy, a była autorska i naprawdę bardzo ciekawa sesja (choć podejrzewam, że większość publiki odpadła po kwadransie). Piotrek, następnym razem przed wejściem walnij setkę i będzie tak fajnie jak u Narbika :-)

I jeszcze o technikaliach:
- Q&A równoległe z CisCupem: bardzo dobry pomysł. Na CisCup chodziłem zawsze po kiełbaski i winko, a nie żeby się uświnić... Szkoda tylko że Ojciec Dyrektor dał nogę z Q&A jak pytania przybrały na sile 8-)
- Rejestracja hotelowa: dramat. To w XXI wieku nie da się przesłać do hotelu wszystkich informacji włącznie z poprawnymi danymi firmy?
- Pierwszego wieczoru catering i wyszynk skończył się zanim zdążyłem zgłodnieć :-P
- Bardzo chciałbym aby można było uzupełnić ankietę już po zakończeniu konferencji, wtedy jest więcej czasu na rozpisanie się. No chyba że uznajemy że ccie.pl jest takim właśnie miejscem :-)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#186

#186 Post autor: lbromirs »

mikrobi pisze:- Q&A równoległe z CisCupem: bardzo dobry pomysł. Na CisCup chodziłem zawsze po kiełbaski i winko, a nie żeby się uświnić... Szkoda tylko że Ojciec Dyrektor dał nogę z Q&A jak pytania przybrały na sile 8-)
Phi. I have not yet begun to fight! :D Niestety musiałem, też żałuję. Oczywiście jak to w korporacji, ostatecznie okazało się że niepotrzebnie, ale mus to mus.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#187

#187 Post autor: lbromirs »

mikrobi pisze:Panowie, czego jak czego, ale tego co miła pani przed salą Q&A nalewała było bez ograniczeń - tak więc mi tam zimno nie było :-)
Miały być trzy, był jeden, ale obyło się bez dramatu.
mikrobi pisze:- Rejestracja hotelowa: dramat. To w XXI wieku nie da się przesłać do hotelu wszystkich informacji włącznie z poprawnymi danymi firmy?
Bardzo dzięki za komentarz - w ogóle nie wpadło mi to do głowy. Spróbujemy to zorganizować.
mikrobi pisze:- Bardzo chciałbym aby można było uzupełnić ankietę już po zakończeniu konferencji, wtedy jest więcej czasu na rozpisanie się. No chyba że uznajemy że ccie.pl jest takim właśnie miejscem :-)
Raczej tak. Chyba że następnym razem to mój serwer będzie zbierał wszystko, co cały czas jest kuszącą mnie opcją. Bardzo.

lu998
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:36

#188

#188 Post autor: lu998 »

Hej bedzie można kiedyś obejrzeć te sesje na necie? Ktos w Cisco je nagrywał, w celu póżnijeszej prezentacji?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#189

#189 Post autor: lbromirs »

lu998 pisze:Hej bedzie można kiedyś obejrzeć te sesje na necie? Ktos w Cisco je nagrywał, w celu póżnijeszej prezentacji?
Uczestnicy Forum i sesji webex będą mieli dostępne sesje via webex. Niestety, musimy de facto nagrać je jeszcze raz poza dwoma-trzema, w których dźwięk niestety nie nadaje się do słuchania. Stay tuned.

mpawel
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2007, 13:51

#190

#190 Post autor: mpawel »

Kiedy będą dostępne sesje oznaczone w agendzie jako dostępne przez youtub'a? I czy będą ogólnie dostępne?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#191

#191 Post autor: lbromirs »

mpawel pisze:Kiedy będą dostępne sesje oznaczone w agendzie jako dostępne przez youtub'a? I czy będą ogólnie dostępne?
Ikonka YoUTube oznacza jedynie, że do sesji dostępna jest zajawka w postaci filmu na YT. Sesje będą dostępne tylko dla uczestników (fizycznych i wirtualnych) Forum, każdy otrzyma osobnego maila.

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#192

#192 Post autor: aron »

O ile sie nie myle, to znaczek YT oznacza ze zapowiedz danej sesji jest dostepny na kanale CiscoPoland. Nie jest to absolutnie jednoznaczne z umieszczeniem sesji na YT ;)

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#193

#193 Post autor: aron »

No tak - szef byl szybszy ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#194

#194 Post autor: lbromirs »

aron pisze:No tak - szef byl szybszy ;)
Oj przez przypadek. I znowu będą krążyć legendy... ;P

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#195

#195 Post autor: peper »

lbromirs pisze:
aron pisze:No tak - szef byl szybszy ;)
Oj przez przypadek. I znowu będą krążyć legendy... ;P
Nie powiem kto Ci piwo nosił by się podlizać :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

ODPOWIEDZ