Cisco Forum 2010

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Cisco Forum 2010

#16

#16 Post autor: mikrobi »

lbromirs pisze:Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy przygotowania do Cisco Forum 2010.
To jeszcze przypomnę się z tym co zawsze przy piwie przypominam: oznaczanie sesji gwiazdkami. Jedna - każdy posłucha bez znudzenia (czyli wszystkie Twoje sesje 8-), dwie - sesja wymagająca pewnego backgroundu lub przynajmniej skupienia, no i trzy - coś na czym ja bym się nie nudził 8-)

Ponadto oczywiście codziennie jedna sesja Q&A / dyskusja, koniecznie przy piwie i koniecznie tak aby nie kolidowały z innymi sesjami, czyli gdzieś pod koniec dnia. I najlepiej chyba "na każdy temat", bo w tej skali sesje profilowane mogą się nie sprawdzić.

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#17

#17 Post autor: mikrobi »

lbromirs pisze:
peper pisze:Ojej, to w duże skoroszyty na notowanie pytań, na które brakło jakoś odpowiedzi zostaniecie wyposażeni :P
Np. dlaczego z 1841 "zniknęła" obsługa CUCME? Wiesz, odpowiedzieć mogę już teraz, po co marnować drzewa ;P
No nie.. ty to pamiętliwy jesteś jak co najmniej słoń :-)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Forum 2010

#18

#18 Post autor: lbromirs »

mikrobi pisze:
lbromirs pisze:Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy przygotowania do Cisco Forum 2010.
To jeszcze przypomnę się z tym co zawsze przy piwie przypominam: oznaczanie sesji gwiazdkami. Jedna - każdy posłucha bez znudzenia (czyli wszystkie Twoje sesje 8-), dwie - sesja wymagająca pewnego backgroundu lub przynajmniej skupienia, no i trzy - coś na czym ja bym się nie nudził 8-)
Jedna-trzy gwiazdki dla stopniujących poziom startowy przekazu oraz trupia czaszka - sesje na których zamiast slajdu z agendą jest pierwszy zrzut z CLI który leci przez kolejne 5 slajdów. Tak może być? Bo tak roboczo już jest.
mikrobi pisze:Ponadto oczywiście codziennie jedna sesja Q&A / dyskusja, koniecznie przy piwie i koniecznie tak aby nie kolidowały z innymi sesjami, czyli gdzieś pod koniec dnia. I najlepiej chyba "na każdy temat", bo w tej skali sesje profilowane mogą się nie sprawdzić.
Każdego dnia Q&A się nie uda, prawdopodobnie tylko czwartek, może w środę również. Profilowane w sensie nazw nowych architektur? Raczej tak, bo inaczej trudno będzie zapanować nad ciekawością takiego dużego zgromadzenia dla wszystkich którzy dotrą. Tak, piwo oczywiście będzie.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#19

#19 Post autor: peper »

lbromirs pisze:
peper pisze:Ojej, to w duże skoroszyty na notowanie pytań, na które brakło jakoś odpowiedzi zostaniecie wyposażeni :P
Np. dlaczego z 1841 "zniknęła" obsługa CUCME? Wiesz, odpowiedzieć mogę już teraz, po co marnować drzewa ;P
Ale nie masz żadnej wizyty u dentysty zaplanowanej w czesie forum? :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Cisco Forum 2010

#20

#20 Post autor: peper »

lbromirs pisze:
mikrobi pisze:
lbromirs pisze:Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy przygotowania do Cisco Forum 2010.
To jeszcze przypomnę się z tym co zawsze przy piwie przypominam: oznaczanie sesji gwiazdkami. Jedna - każdy posłucha bez znudzenia (czyli wszystkie Twoje sesje 8-), dwie - sesja wymagająca pewnego backgroundu lub przynajmniej skupienia, no i trzy - coś na czym ja bym się nie nudził 8-)
Jedna-trzy gwiazdki dla stopniujących poziom startowy przekazu oraz trupia czaszka - sesje na których zamiast slajdu z agendą jest pierwszy zrzut z CLI który leci przez kolejne 5 slajdów. Tak może być? Bo tak roboczo już jest.
Znaczy się nie ograniczasz Gawłowi liczby slajdów do max 200 per sesja?
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

peper pisze:
lbromirs pisze:
peper pisze:Ojej, to w duże skoroszyty na notowanie pytań, na które brakło jakoś odpowiedzi zostaniecie wyposażeni :P
Np. dlaczego z 1841 "zniknęła" obsługa CUCME? Wiesz, odpowiedzieć mogę już teraz, po co marnować drzewa ;P
Ale nie masz żadnej wizyty u dentysty zaplanowanej w czesie forum? :P
Na razie odwlekam w czasie drugą ósemkę jak mogę. Ale i tak będę musiał się z nią zmierzyć. Później postanawiam do dentysty już nie chodzić, bo co pójdę, jest gorzej :P

(pamiętliwi sadyści! :P)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Forum 2010

#22

#22 Post autor: lbromirs »

peper pisze:Znaczy się nie ograniczasz Gawłowi liczby slajdów do max 200 per sesja?
Będą sesje krótsze i dłuższe, choć walczymy jak zaplanować to czasowo, byście mogli uczestniczyć we wszystkich interesujących. Na pewno zaletą będzie przywiezienie czegoś co obsługuje IPv6 ze sobą na Forum, ale jak to dokładnie będzie wyglądało zobaczymy dopiero wkrótce.

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Cisco Forum 2010

#23

#23 Post autor: mikrobi »

Jeszcze pomarudzę:
- Nagrywanie sesji (audio + zsynchronizowane slajdy), często jest 10 slajdów a gość przez godzinę gada tak ciekawie, że można by jeszcze raz posłuchać do poduszki.
- System oceniania sesji - w zasadzie jeszcze nigdy nie było z tym dobrze (ze skrajnymi przypadkami typu "pan nie wypełnił jednej ankiety" przy odbiorze gadgetów). Do możliwości wystawiania złośliwych komentarzy na bieżąco (komórka z WLANem) chyba na tej imprezie nie dojdziemy...

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Forum 2010

#24

#24 Post autor: lbromirs »

mikrobi pisze:- System oceniania sesji - w zasadzie jeszcze nigdy nie było z tym dobrze (ze skrajnymi przypadkami typu "pan nie wypełnił jednej ankiety" przy odbiorze gadgetów). Do możliwości wystawiania złośliwych komentarzy na bieżąco (komórka z WLANem) chyba na tej imprezie nie dojdziemy...
Miło Was zaskoczymy :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#25

#25 Post autor: Kyniu »

Kurcze, koledzy mają wymagania. 2921 albo 1140. Mnie by tam wystarczyło bezpłatne zaproszenie bo niestety krótkowzroczna polityka zarządu oznacza że nigdy za mnie nie zapłacą a z własnych zaskórniaków to jednak jest za drogo.

Kyniu

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#26

#26 Post autor: Slomek. »

Kyniu nie jesteś sam :D
Trecom.pl

Awatar użytkownika
tomekp
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:11
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#27

#27 Post autor: tomekp »

Kyniu pisze:Kurcze, koledzy mają wymagania. 2921 albo 1140. Mnie by tam wystarczyło bezpłatne zaproszenie bo niestety krótkowzroczna polityka zarządu oznacza że nigdy za mnie nie zapłacą a z własnych zaskórniaków to jednak jest za drogo.

Kyniu
No tak to jest w wielu firmach, a samemu wydac ze swoich z 3k zl (wjazd, hotel, paliwo, piwo itd.) to mi sie tez niezbyt widzi...

Mogly by byc jakies upusty dla tych co nie chca faktury VAT bo jada za swoja kase :)

Awatar użytkownika
brth
wannabe
wannabe
Posty: 171
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:42

#28

#28 Post autor: brth »

Więcej sesji transmitowanych za pomocą webex (webeksu, webexa? Jak to się odmienia?) za 20% ceny standardowego pobytu w Kasprowym i bez żadnych gadżetów ;) To pozwoli osobom których nie stać lub które z różnych przyczyn nie mogą zawitać do Zakopanego na zapoznanie się z sesjami.

Dodatkowo proponuję kolegom z Cisco aby nie ograniczali się do tłumaczenia slajdów z Networkersów ;)

mag
wannabe
wannabe
Posty: 119
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:30

Re: Cisco Forum 2010

#29

#29 Post autor: mag »

Dla mnie:
- więcej unified communications i telefonii (nie tylko w tych najprostszych wersjach)
- integracja z innymi systemami - np. Tandberg ;p - akurat mam to na topie więc tym bardziej posłucham bo materiałów nie jest zbyt wiele,
- więcej sesji z MPLS z pokazem na "żywo"
....chyba że sobie coś jeszcze przypomnę.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Forum 2010

#30

#30 Post autor: lbromirs »

mag pisze:Dla mnie:
- więcej unified communications i telefonii (nie tylko w tych najprostszych wersjach)
- integracja z innymi systemami - np. Tandberg ;p - akurat mam to na topie więc tym bardziej posłucham bo materiałów nie jest zbyt wiele,
- więcej sesji z MPLS z pokazem na "żywo"
....chyba że sobie coś jeszcze przypomnę.
Ciekawe rzeczy piszecie. Sugeruje zatem zabookmarkować sobie:

http://ciscoforum2010.blogspot.com

...będzie się działo :)

ODPOWIEDZ