Cisco Expo 2010

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gonte
CCIE
CCIE
Posty: 590
Rejestracja: 24 sty 2004, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

#16

#16 Post autor: gonte »

gaph pisze:Czekamy na Wasze opinie po Expo.

Co było dobrze / źle / lepiej / gorzej / wyśmienicie / do niczego.
Ja niestety nie byłem ale od kolegów z zespołu usłyszałem opinie ze twoja sesja była najlepsza na expo. Pytanie czy można liczyć na jakiś zapis wideo ? I pytanie skąd pomysł na tablice ? Narbik ?

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#17

#17 Post autor: drozdov »

Jeżeli o mnie chodzi to najfajniejsze było Q&A.
Dzięki za słuchawki :)
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#18

#18 Post autor: krisiasty »

drozdov pisze:Jeżeli o mnie chodzi to najfajniejsze było Q&A.
Dzięki za słuchawki :)
potwierdzam, q&a najlepszą (w sensie najbardziej wartościową) dla mnie sesją na expo, a słuchawki też są ok.

a teraz trochę pomarudzę (jak zwykle...) - nie podobało mi się:
- brak nieco dłuższej przerwy na wymeldowanie się z hotelu
- catering pierwszego dnia słaby, a drugiego zaś praktycznie nie istniał (resztki z poprzedniego dnia zniknęły po pierwszej sesji)
- na dodatek drugiego dnia nie było obiadku... :/
- część prezenterów miała poważny problem żeby zmieścić się z prezentacją w czasie
- przeciągające się konkursy na stoiskach sponsorów / wystawców powodowały że ludzie spóźniali się na sesje... (-> zbyt krótkie przerwy?)
- część prezentacji była zbyt podobna do siebie - czasami odnosiłem wrażenie że połowę slajdów widziałem chwilę wcześniej...
- jako bonus na flipie dostałem robaka Win32/SillyFDC w plikach svchovst.exe i autorun.inf

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#19

#19 Post autor: garfield »

krisiasty pisze:
drozdov pisze:Jeżeli o mnie chodzi to najfajniejsze było Q&A.
Dzięki za słuchawki :)
potwierdzam, q&a najlepszą (w sensie najbardziej wartościową) dla mnie sesją na expo, a słuchawki też są ok.

a teraz trochę pomarudzę (jak zwykle...) - nie podobało mi się:
- brak nieco dłuższej przerwy na wymeldowanie się z hotelu
- catering pierwszego dnia słaby, a drugiego zaś praktycznie nie istniał (resztki z poprzedniego dnia zniknęły po pierwszej sesji)
- na dodatek drugiego dnia nie było obiadku... :/
- część prezenterów miała poważny problem żeby zmieścić się z prezentacją w czasie
- przeciągające się konkursy na stoiskach sponsorów / wystawców powodowały że ludzie spóźniali się na sesje... (-> zbyt krótkie przerwy?)
- część prezentacji była zbyt podobna do siebie - czasami odnosiłem wrażenie że połowę slajdów widziałem chwilę wcześniej...
- jako bonus na flipie dostałem robaka Win32/SillyFDC w plikach svchovst.exe i autorun.inf
a to Ty siedziałeś przede mną :)

co do uwag to podobnie:
- catering (to że obiadu zabrakło trudno ale żeby kawę wystawiać tylko na przerwach?? koniec przerwy to panowie zabierali baniaczki nawet jak były pełne!! po co ??)
- sesje: Q&A najlepsza, ale porządne technicznie były też Piotrka J. Piotrka M. - czyli osób które gwarantują dobrą jakość własną osobą (na Gawła się niestety nie wyrobiłem - długa podróż zmusiła, ale wiem że było jak u wcześniej wymienionych)
- bardzo fajny koncert i bardzo dobra kolacja
- największy minus to za dużo marketingu (powinno być przynajmniej 60:40 a było jakieś 85:15)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#20

#20 Post autor: krisiasty »

garfield pisze:a to Ty siedziałeś przede mną :)
całkiem możliwe, bo siedziałem w pierwszym rzędzie... :)

w ramach uzupełnienia listy uwag:

- brak sesji prowadzonych przez Łukasza (na q&a kilka razy korciło go żeby jakąś prezentacje zrobić, haha) - mam nadzieję że chociaż na następnym cisco forum coś ciekawego pokaże... brakowało mi przede wszystkim mocno technicznych sesji dot. nowych produktów - np. supa 7E do 4500 czy 2T do 6500, nowych ASA itd - na szczęście kilka informacji o nich padło w trakcie sesji q&a

- na żadnej z sesji w których uczestniczyłem gdzie poruszana była tematyka 'cloud computing' (a termin ten był wręcz nadużywany) nikt się nie zająknął nawet na temat takich rzeczy jak choćby bezpieczeństwo danych (ochrona przed nieautoryzowanym dostępem czy utratą danych). być może na sesji Piotra Ignaczaka (T18) było coś na ten temat (akurat tej nie widziałem), ale nawet jeśli tak, to było to zdecydowanie za mało.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

krisiasty pisze:- brak sesji prowadzonych przez Łukasza (na q&a kilka razy korciło go żeby jakąś prezentacje zrobić, haha)
Ciesze się, że Q&A Wam się jednak podoba - musieliśmy tego bronić przed poprzednim Forum, teraz widać że nawet na Expo "jest dla kogo to robić".

Co do moich sesji - zwróćcie uwagę ilu inżynierów jest w Cisco i jak szeroką mają wiedzę dotyczącą poszczególnych produktów - aż żal nie pozwolić im się rozpędzić :) Ja zawsze chętnie się pojawie pod warunkiem, że nie zablokuje komuś slotu na prezentację. Bo ja bardzo chętnie :)

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#22

#22 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:Ciesze się, że Q&A Wam się jednak podoba - musieliśmy tego bronić przed poprzednim Forum, teraz widać że nawet na Expo "jest dla kogo to robić".
noo... miłośników darmowego piwa nie brakuje chyba... a tak na poważnie, to mam wrażenie że z każdą edycją jest coraz lepiej i coraz więcej ludzi bierze w tym udział. jakby się jeszcze udało na Forum tak to zgrać czasowo żeby q&a nie kolidowało z CisCup to byłaby pełnia szczęścia...
lbromirs pisze:Co do moich sesji - zwróćcie uwagę ilu inżynierów jest w Cisco i jak szeroką mają wiedzę dotyczącą poszczególnych produktów - aż żal nie pozwolić im się rozpędzić :)
Ja rozumiem że chcesz dać innym szansę, ale żeby tak żadnej nawet malutkiej prezentacji nie zrobić... :(
Swoją drogą byłem dość zaskoczony ilością inżynierów na tegorocznym Expo... ludzie na mieście gadają że kryzys jest, a tu proszę bardzo - cała armia inżynierów gotowych na wszystko :)
lbromirs pisze: Ja zawsze chętnie się pojawie pod warunkiem, że nie zablokuje komuś slotu na prezentację. Bo ja bardzo chętnie :)
Jest na to sposób - powinien być osobny dzień tylko dla ciebie, hehe

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

#23

#23 Post autor: gaph »

gonte pisze: Ja niestety nie byłem ale od kolegów z zespołu usłyszałem opinie ze twoja sesja była najlepsza na expo. Pytanie czy można liczyć na jakiś zapis wideo ? I pytanie skąd pomysł na tablice ? Narbik ?
Dziękuję za ciepłe słowa. Nie jestem godzien. Sesja nie była nagrywana na video. Jedyne co zostało dla potomych, to arkusz z flipcharta. Pomysł narodził się w momencie zdania sobie sprawy, że slajdy będą mnie zbyt ograniczać. Oczywiście Narbik jest wielki. Niedługo będzie znowu gościł w Polsce, co mnie niezwykle cieszy.
Obrazek
pozdrawiam
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#24

#24 Post autor: bigboss »

gaph pisze:Pomysł narodził się w momencie zdania sobie sprawy, że slajdy będą mnie zbyt ograniczać.
Bo to w ogóle wynaturzony mem jest, że prezentacja = powerpoint+rzutnik
Jeśli ktoś chce naprawdę coś nam przekazać i zna się na tym, co mówi - nie potrzebuje tego typu protez i zapychaczy czasu (ew. kilka slajdów na godzinę dla podkreślenia podstawowych idei).
Niestety, nie miałem okazji posłuchać tej prezentacji, ale spodziewałem się podobnego sukcesu. Kolega gaph to gwarancja dobrego show.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#25

#25 Post autor: gangrena »

bigboss pisze:
gaph pisze:Pomysł narodził się w momencie zdania sobie sprawy, że slajdy będą mnie zbyt ograniczać.
Bo to w ogóle wynaturzony mem jest, że prezentacja = powerpoint+rzutnik
Jeśli ktoś chce naprawdę coś nam przekazać i zna się na tym, co mówi - nie potrzebuje tego typu protez i zapychaczy czasu (ew. kilka slajdów na godzinę dla podkreślenia podstawowych idei).
Niestety, nie miałem okazji posłuchać tej prezentacji, ale spodziewałem się podobnego sukcesu. Kolega gaph to gwarancja dobrego show.
Sesja bez slajdów świetnie się sprawdza w takim temacie architektonicznym, jaki prowadził Gaweł lub tips&tricks, jak u Narbika.

Natomiast broniłbym prezentacji typu powerpoint+rzutnik jeżeli jest do przekazania masa informacji. Mieliśmy kiedyś dwudniowy update TME od ASR9k i gdyby mieli to wszystko rysować, co pokazywali, to update zająłby 2 tygodnie. Poza tym do slajdów zawsze można wrócić i odświeżyć potrzebne informacje. Można powiedzieć, że duża ilość slajdów nuży, ale z drugiej strony zależy to od tematu i prowadzącego. Na wspomnianej prezentacji z ASR9k nie dało się zasnąć. ;)

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#26

#26 Post autor: saturnv »

Dla mnie ekstra była sesja Q&A, oprócz ciekawych pytań i odpowiedzi, piwo gratis;)
Bardzo lubie chodzic na wykłady Piotra Jabłońskiego i tym razem również się nie zawiodłem odnosnie podstaw MPLS;) Trafiłem też na ciekawą prezentację Krzysztofa Mazepy o liczeniu i dążeniu do 99.9999....;) Warsztaty passusa z NTM rowniez fajne. Jeszcze fajniejsze piekne hostessy;) Niektore wykłady były dośc.. nudne - biznes przeplatany z markeingiem, ale bezszelestnie je opuszczalem:) Super koncert Dzemu, 2h swietnej zabawy pod scena. Co do minusow to ...brak soku o godz 00:00.. piwo dość wcześnie stało się drooooogie. Jedzenie według mnie bardzo dobre, niestety szkoda ze nie bylo piatkowego obiadu:( Kamerka fajna.... ale lekka wtopa z porysowaną obudową w moim wypadku, przeklejonym numerem seryjnym i napisem "Refurbished"-tak jakby Cisco czyscilo magazyny;)

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

#27

#27 Post autor: borekbp »

bałem się, że już nie trafię na wykład, na którym co 40sek nie padnie słowo 'nexus', jednak na sesji gaph'a chyba więcej się dowiedziałem niż z wszystkich pozostałych - pozdrawiam

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#28

#28 Post autor: mx_krzak »

cóż, pozostaje jedynie żałować, że nie ma nagranego materiału. Cisco powinno z góry zakładać nagrywanie sesji niektórych inżynierów :)
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#29

#29 Post autor: lbromirs »

mx_krzak pisze:cóż, pozostaje jedynie żałować, że nie ma nagranego materiału. Cisco powinno z góry zakładać nagrywanie sesji niektórych inżynierów :)
Zaczynamy wykonywać ruchy robaczkowe pod następne Forum - zobaczymy kto, gdzie i jak, ale jeśli chodzi o video jest pewna nadzieja.

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

#30

#30 Post autor: borekbp »

mx_krzak pisze:cóż, pozostaje jedynie żałować, że nie ma nagranego materiału. Cisco powinno z góry zakładać nagrywanie sesji niektórych inżynierów :)
powinni nam dać te kamerki przed wykładami :)

ODPOWIEDZ