Cisco Forum 2011

Wiadomość
Autor
drim09
wannabe
wannabe
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:38

#76

#76 Post autor: drim09 »

Czytając wasze opinie, mam marzenie(coś jak: "I have a dream" :) ), że za rok uda mi się tam znaleźć :)
Jakieś materiały z konfernecji są udostępniane czy raczej nie ma takiej praktyki ? Dobrze by było chociaż przeczytać w postaci slajdów jakie zagadnienia są poruszane na tego typu konferencjach a już nie mówie o video relacjach tak jak w przypadku PLNOG-a, na pewno był by to miły prezent dla wielu turbo-Cisco-fanów którzy nie dali rady być na miejscu.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#77

#77 Post autor: Kyniu »

Przyłączam się do prośby by opublikować przynajmniej prezentacje.

Kyniu

szre
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:25

#78

#78 Post autor: szre »

miboo pisze: Rozwiązania FCoE by Krzysztof Banel - Temat fajny, ale zawiodłem się, gdyż na dole slajdów pojawił napis BRK. Brak czasu, na przygotowanie własnego materiału?
Zawiodles sie na sesji, bo Krzysiek uzyl slajdow z Networkersow?
Nie na wszystkie sesje jest sens przygotowywac swoje slajdy od zera, szczegolnie jesli sa juz przygotowane dobre wzorce ...

Szczegolnie jesli temat to przedstawienie technologii a nie prezentacja z cyklu "Moje doswiadczenia z..."

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#79

#79 Post autor: kktm »

Też ponarzekam,
za szybko sie skonczylo, moglbym tam siedziec z miesiac albo dłużej.
Do reszty nie mam zastrzeżeń, jedno z lepszych CF na których byłem.
"Trust no one"

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#80

#80 Post autor: drozdov »

Ja też jestem bardzo zadowolony - ogólnie niektóre prezentacje powodowały że zwoje w mózgu się się prostowały. Bardzo miło było poznać niektórych forumowiczów i wypić kilka browarków z nimi. IMHO jedynym mankamentem był system rejestracji (pozwalanie na zapisywanie się na połowę dwuslotowych sesji przez co był delikatnie rzecz ujmując bałagan)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, 13:53 przez drozdov, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#81

#81 Post autor: aron »

drozdov pisze:...IHMO jedynym mankamentem był system rejestracji (pozwalanie na zapisywanie się na połowę dwuslotowych sesji przez co był delikatnie rzecz ujmując bałagan)
Wydawalo mi się, że zabroniliśmy takiej możliwości na etapie planowania agendy. Chyba będę musiał z kimś pogadać na ten temat ;)

Cieszymy się, że Wam się podobało. Czekamy także na ewentualne głosy krytyczne żeby wiedzieć co poprawić w przyszłości:)

Awatar użytkownika
barts
wannabe
wannabe
Posty: 186
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:30

#82

#82 Post autor: barts »

Jak ja rezerwowałem pierwszego slota to automatycznie blokowało drugiego, więc chyba wszystko grało :)

Awatar użytkownika
solenter
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2010, 11:35
Lokalizacja: Warszawa

#83

#83 Post autor: solenter »

Ogólnie to w zasadzie bardzo fajnie było - na 5.

Drobne problemy były z uruchomieniem warsztatów. No i giftu nie mogłem odebrać na miejscu - jakieś problemy organizacyjne. Wartościowe sesje i te śnieżynki .. szkoda, że nie można być na każdej sesji.

Ktoś wie kiedy można liczyć na jakieś materiały z prezentacji?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#84

#84 Post autor: lbromirs »

solenter pisze:Ogólnie to w zasadzie bardzo fajnie było - na 5.

Drobne problemy były z uruchomieniem warsztatów. No i giftu nie mogłem odebrać na miejscu - jakieś problemy organizacyjne. Wartościowe sesje i te śnieżynki .. szkoda, że nie można być na każdej sesji.

Ktoś wie kiedy można liczyć na jakieś materiały z prezentacji?
PDFy ze slajdami były do ściągnięcia w trakcie konferencji z serwera konferencyjnego. Tylko część nagrań wideo nadaje się do publikacji - będą dostępne wraz z PDFami z systemu w którym się rejestrowaliście w ciągu paru-parunastu dni.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#85

#85 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:PDFy ze slajdami były do ściągnięcia w trakcie konferencji z serwera konferencyjnego. Tylko część nagrań wideo nadaje się do publikacji - będą dostępne wraz z PDFami z systemu w którym się rejestrowaliście w ciągu paru-parunastu dni.
A Ci co nie byli mają szanse na dostęp do prezentacji?

Kyniu

pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#86

#86 Post autor: pakarod »

Emocje opadly, pamiec jeszcze nie wymazana wiec mam kilka uwag:

logistyczne:
- nie rozumiem algorytmu przyznawania pokoju. Przyjechalismy jako jedni z pierwszych (4osoby) we wtorek i dostalismy jedne z gorszych pokoi a na dodatek rozrzuceni po hotelu.
Niestety nie bylo zadnej dyskusji z Paniami z recepcji hotelu. Skoro przyjezdzam wczesnie to powinienem miec chyba wplyw, ktory dostaje pokoj? A jesli nie to fajnie byloby gdybym mial blisko kolegow

- w srode z powodu przepchania sie laczy nie bylem w stanie sie przez godzine czasu zarejestrowac. Pani nie chciala wydac mi identyfikatora przez co musialem tlumaczyc sie przed sala wykladowa dlaczego sie nie moge odbic. Rozumiem, ze pasmo jest jakie jest ale bez przesady. Chyba przy tej ilosci sprzetu jakis lokalny serwer z odseparowana siecia przy recepcji konferencji nie powinien byc problemem.

sesje:
- S5 - super prowadzacy, super poprowadzone. Wada - wszystko bylo na zywo wiec nie spodziewam sie materialow a szkoda. Fajnie by bylo gdyby jednak te sesje byly nagrywane.

- S22 - warsztaty w sumie malo dynamiczne. Prowadzacy 'cos' tam opowiedzial na poczatku a pozniej przeklejanie konfiga z materialow. Zabraklo chyba wiekszej interakcji z prowadzacym, jakiekos dodatkowego samodzielnego case'a czy chociazby celowego buga w notatkach, zeby skupic sie i przemyslec jeszcze raz calosc.

- S67 Jakis totalny totalny kosmos. Dostalem maila 16 marca od Piotra Kwietniaka ze z powodow technicznych zostalem przepisany z tej sesji na sesje S61. A niesety jak z ciekawosci znalazlem sale gdzie sie zajecia niby mialy odbywac to sie odbywaly i na cala sale warsztatowa (nie wiem jakies 10miejsc) siedzialy 2osoby WTF?!

- S42 pierwsza czesc spoko ;) Druga mowiona troche nudno.

-S102 Jedna z najlepszych sesji ale makabrycznie malo czasu. Po ponad godzinie prelekcji okazalo sie, ze jestesmy w polowie i druga czesc zostala opowiedziana w 15min. Bardzo ciekawy temat ale przydalby sie w dwoch czesciach.

Do reszty prelekcji nie mam uwag.

Chcialbym tez mocno podziekowac za sesje Q&A naprawde wyborna. Tutaj moim idolem stal sie Gawel vel mistrz cieta riposta ;)) Naprawde miszcz ;)

Pierdolki:
- w zestawach przy rejestracji nie bylo notatnika ani dlugopisiku. Nie pamietam jak bylo w zeszlym roku ale pamietam, ze do dzis mam notatki na jakims bloku Solidexowym. Niby pierdola ale nie mialem na czym notowac pierwszego dnia.

- parking. Najpierw we wtorek dostalismy informacje na recepcji hotelowej ze parking nam sie nie nalezy (chociaz zaznaczylem opcje i wiecej zaplacilem w formularzu), wiec postawilem jakkolwiek auto aby to wyjasnic, a przy wymeldowaniu okazalo sie, ze parking strzezony to strzezony a nie strzezony to nie strzezony i mam zaplacic. Szczerze mowiac to troche zenada jest bo skoro mam wpisane w formularzu parking to parkuje jak najblizej. Nie pamietam po trzech czy czterech tygodniach ze zaplacilem za parking niestrzezony. Wystarczylo poinformowac przy meldunku dokladnie, ze mam zaparkowac gdzies indziej (a nie sciemniac ze sie wogole nie nalezy) lub poprostu dac wieksza informacje przy tych strzezonych

- rozmiary kurtek. To tez jest jakas pomylka. Wybieramy rozmiar w formularzu a wiadomo, ze kroj krojowi nie rowny. Kolega zaznaczyl L bo w wiekszosci wypadkow w takich ubraniach chodzi. Po przymierzeniu kurtki okazala sie za duza. Pani z recepcji nie chciala wymienic (bo przeciez na liscie jest L) ale po mojej dluzszej obserwacji sytuacji okazalo sie, ze tylko dwie Panie z prawej nie wymieniaja kurtek, za to te z lewej tak.
Kombinacja i tyle. Rozumiem, ze dla was wazne jest aby jakies ilosci byly wskazane ale nie oczekujcie, ze w ciemno podamy swoje rozmiary. Chyba ze w innych wartosciach jak S, M, L, XL

- wymeldowanie. Przy tak duzej ilosci bezsensowne jest na sile wstrzymywanie wymeldowania do godziny 11 (mam na mysli odebranie gadzetu). Przez to robia sie koszmarne kolejki i do recepcji konferencji i do hotelowej. Seba to mnie malo nie odstrzelil za to, ze wszedlem w luke przy wymeldowaniu :P

- sesje powinny byc nagrywane. Tak jak pisalem wyzej - czesc z nich jest prowadzona bez zadnych slajdow. Po za tym czesto zdarza sie, ze dwie ciekawe sesje sa w jednym czasie. To ogromna strata.

Tak jak pisalem gdzies tam wyzej, jestem bardzo zadowolony chociaz majac jakies doswiadczenia z zeszlego roku chcialem wesprzec ewentualnie przyszle CF ;))

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#87

#87 Post autor: lbromirs »

pakarod pisze:Emocje opadly, pamiec jeszcze nie wymazana wiec mam kilka uwag:
Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi - w szczególności te krytyczne.
pakarod pisze:- nie rozumiem algorytmu przyznawania pokoju. Przyjechalismy jako jedni z pierwszych (4osoby) we wtorek i dostalismy jedne z gorszych pokoi a na dodatek rozrzuceni po hotelu. Niestety nie bylo zadnej dyskusji z Paniami z recepcji hotelu. Skoro przyjezdzam wczesnie to powinienem miec chyba wplyw, ktory dostaje pokoj? A jesli nie to fajnie byloby gdybym mial blisko kolegow
Niby tak. Szczerze mówiąc też nie rozumiem czemu przydział był sztywny - szkoda że nie szukaliście mnie na miejscu.
pakarod pisze:- w srode z powodu przepchania sie laczy nie bylem w stanie sie przez godzine czasu zarejestrowac. Pani nie chciala wydac mi identyfikatora przez co musialem tlumaczyc sie przed sala wykladowa dlaczego sie nie moge odbic. Rozumiem, ze pasmo jest jakie jest ale bez przesady. Chyba przy tej ilosci sprzetu jakis lokalny serwer z odseparowana siecia przy recepcji konferencji nie powinien byc problemem.
Serwer był lokalnie, wyraźnie problem nie był w łączach. Pewnie ktoś coś źle zrozumiał a potem powtarzał.
pakarod pisze:- S67 Jakis totalny totalny kosmos. Dostalem maila 16 marca od Piotra Kwietniaka ze z powodow technicznych zostalem przepisany z tej sesji na sesje S61. A niesety jak z ciekawosci znalazlem sale gdzie sie zajecia niby mialy odbywac to sie odbywaly i na cala sale warsztatowa (nie wiem jakies 10miejsc) siedzialy 2osoby WTF?!
To trzeba było wejść. Niestety jest tak, że najpierw na warsztaty ludzie się zapisują, a potem nie przychodzą. W tym roku zrobiliśmy już listę osób które w ten sposób się zachowały i w przyszłym roku na pewno nie będą miały opcji zarejestrować się na warsztaty. Niestety.
pakarod pisze:- w zestawach przy rejestracji nie bylo notatnika ani dlugopisiku. Nie pamietam jak bylo w zeszlym roku ale pamietam, ze do dzis mam notatki na jakims bloku Solidexowym. Niby pierdola ale nie mialem na czym notowac pierwszego dnia.
Racja.
pakarod pisze:- parking. Najpierw we wtorek dostalismy informacje na recepcji hotelowej ze parking nam sie nie nalezy (chociaz zaznaczylem opcje i wiecej zaplacilem w formularzu), wiec postawilem jakkolwiek auto aby to wyjasnic, a przy wymeldowaniu okazalo sie, ze parking strzezony to strzezony a nie strzezony to nie strzezony i mam zaplacic. Szczerze mowiac to troche zenada jest bo skoro mam wpisane w formularzu parking to parkuje jak najblizej. Nie pamietam po trzech czy czterech tygodniach ze zaplacilem za parking niestrzezony. Wystarczylo poinformowac przy meldunku dokladnie, ze mam zaparkowac gdzies indziej (a nie sciemniac ze sie wogole nie nalezy) lub poprostu dac wieksza informacje przy tych strzezonych
Parking "wywalił" nam się w poniedziałek i okazało się że lokalnie nie ma nikogo władnego żeby temat z nami podjąć. Wszystko co mogę zrobić to przeprosić. W przyszłym roku temat dogramy dokładnie od A do Z.
pakarod pisze:- rozmiary kurtek. To tez jest jakas pomylka. Wybieramy rozmiar w formularzu a wiadomo, ze kroj krojowi nie rowny. Kolega zaznaczyl L bo w wiekszosci wypadkow w takich ubraniach chodzi. Po przymierzeniu kurtki okazala sie za duza. Pani z recepcji nie chciala wymienic (bo przeciez na liscie jest L) ale po mojej dluzszej obserwacji sytuacji okazalo sie, ze tylko dwie Panie z prawej nie wymieniaja kurtek, za to te z lewej tak.
Kombinacja i tyle. Rozumiem, ze dla was wazne jest aby jakies ilosci byly wskazane ale nie oczekujcie, ze w ciemno podamy swoje rozmiary. Chyba ze w innych wartosciach jak S, M, L, XL
Też przepraszam - miały nie wymieniać aż będzie jasno że coś zostanie, z drugiej strony widać wyraźnie że różnie z przestrzeganiem było. Poprawimy.
pakarod pisze:- wymeldowanie. Przy tak duzej ilosci bezsensowne jest na sile wstrzymywanie wymeldowania do godziny 11 (mam na mysli odebranie gadzetu). Przez to robia sie koszmarne kolejki i do recepcji konferencji i do hotelowej. Seba to mnie malo nie odstrzelil za to, ze wszedlem w luke przy wymeldowaniu :P
No, ale być odstrzelonym przez Sebę :P
pakarod pisze:- sesje powinny byc nagrywane. Tak jak pisalem wyzej - czesc z nich jest prowadzona bez zadnych slajdow. Po za tym czesto zdarza sie, ze dwie ciekawe sesje sa w jednym czasie. To ogromna strata.
Były nagrywane, niestety z niewielu materiał się nadaje. Musimy poprawić technikę.

pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#88

#88 Post autor: pakarod »

lbromirs pisze: Niby tak. Szczerze mówiąc też nie rozumiem czemu przydział był sztywny - szkoda że nie szukaliście mnie na miejscu.
Problem raczej lezal w samych recepcjonistkach. Nie bylo zadnej z nimi rozmowy, podobnie jak na temat parkingow. Zmeczeni po kilku godzinach nie chcielismy stwarzac problemow. Poprostu uwaga na przyszlosc, ze jesli maja byc randomowo to chociaz w niedalekiej odleglosci od ludzi z tej samej firmy.


lbromirsk pisze: To trzeba było wejść. Niestety jest tak, że najpierw na warsztaty ludzie się zapisują, a potem nie przychodzą. W tym roku zrobiliśmy już listę osób które w ten sposób się zachowały i w przyszłym roku na pewno nie będą miały opcji zarejestrować się na warsztaty. Niestety.

Tylko ja zorientowalem sie w polowie sesji jesli nie dluzej. Wszedlem zobaczylem, ze cos konfiguruja, zapytalem czy to warsztaty z ASRa, prowadzacy kiwna glowa z mina raczej - ale juz konczymy. Poprostu nie rozumiem tego maila.
Co do czarnej listy - uwazam, ze uczciwe bedzie jesli powstanie po przyszlym CF z zastrzezeniem przy rejestracji. Z warsztatow ASR zostalem wyrzucony administracyjnie natomiast na piatkowe nie przyszedlem, poniewaz walczylem z tematem parkingu.


lbromirsk pisze:Też przepraszam - miały nie wymieniać aż będzie jasno że coś zostanie, z drugiej strony widać wyraźnie że różnie z przestrzeganiem było. Poprawimy.
Raczej uwaga nie jest to, ze czesc wymieniala a czesc nie tylko problem okreslenia rozmiaru. Moze warto chociaz na przyszly rok jest beda kurtki/spodnie/bluzy podac wymiar rekawka/nogawki i ewentualnie ogolnej dlugosci/szerokosci. To wiecej mowi niz zwykle L/M.
Aha i chcialbym zaprotestowac, ze na kurtce jest tylko takie male logo Cisco :PP
Wiem, wiem to jest tylko gadget i nie powinien miec znaczenia ale za pare lat to nie bede juz pewnie pamietal, jak Gawel irytujaco spokojnym tonem odpowiadal na pytania tylko wlasnie ta kurtke. Notabene znam kogos kto do dzis (w sensie w zimie) chodzi w szaliku cisco, ktory dostal na CF.

lbromirsk pisze:
Były nagrywane, niestety z niewielu materiał się nadaje. Musimy poprawić technikę.
zaskakujaco duzo sie ze mna zgadzasz. Zaczynam sie bac ;PP

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#89

#89 Post autor: lbromirs »

pakarod pisze:
lbromirs pisze:Były nagrywane, niestety z niewielu materiał się nadaje. Musimy poprawić technikę.
zaskakujaco duzo sie ze mna zgadzasz. Zaczynam sie bac ;PP
Mam gorszy dzień :P

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#90

#90 Post autor: Seba »

pakarod pisze:...Seba to mnie malo nie odstrzelil za to, ze wszedlem w luke przy wymeldowaniu :P
O wypraszam sobie, bo nikogo nie probowalem odstrzeliwac ;)
A ze troche zamieszania bylo przy wymeldowaniu, to juz inna historia...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ