Cisco Forum 2011

Wiadomość
Autor
pakarod
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:39

#91

#91 Post autor: pakarod »

Seba pisze:
pakarod pisze:...Seba to mnie malo nie odstrzelil za to, ze wszedlem w luke przy wymeldowaniu :P
O wypraszam sobie, bo nikogo nie probowalem odstrzeliwac ;)
A ze troche zamieszania bylo przy wymeldowaniu, to juz inna historia...
rozmawiamy, rozmawiamy nagle widze, ze jakis zasob wolny to szybko korzystam z okazji a Ty mnie pytasz jak ja to zrobilem, po czym widze, ze po 2min sam korzystasz z wolnych zasobow ;P Ale to pytanie brzmialo groznie ;PP

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#92

#92 Post autor: bigboss »

miboo pisze:Parę słów o sesjach, na których byłem + cała reszta ogólnie:
Sesje:
ASA/IOS by Piotr Matusiak - Świetne prowadzenie, ala bootcamp. Parę ciekawych technik, blokowanie Skype w wersji live. Miodzio.
(...)
Optymalizacja sieci by Bartek Anszperger - Kontrowersyjna sesja, słysząc po opiniach ludzi. Dla mnie perełka. Jak działa OSPF każdy wie, albo się dowie, jednak o tym jak pracuje AS i czego używa do pracy... jest ciężej. Genialne prowadzenie i tematyka.
EIGRP by Klaudiusz - Pokazane na przykładzie wdrożenia przez WWSP problemów i obejść związanych z EIGRP na styku PE/CE. O dziwo kilka rzeczy, o których nigdy nie słyszałem jak np. zachownie SoO przy redystrybucji z innego protokołu routingu. Miodzio
IP SLA by Mariusz Trojanowski - Chyba nikt nie ma takiej swobody prowadzenia jak Mariusz. Fajny temat, ciekawie opowiedziany. Sporo humoru.
Dziękuję za uznanie, w imieniu swoim i całego w/w teamu Advanced Services z Piekiełka. Może za rok znów nas Łukasz zaprosi, chociaż pewnie nie da już najlepszej sali...
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#93

#93 Post autor: krisiasty »

krótki komentarz do sesji w których miałem przyjemność uczestniczyć:

S5 - Zaawansowane techniki inspekcji pakietów na ASA i IOS - Piotr Matusiak
bardzo dobra i ciekawa sesja, sporo praktycznych i przydatnych informacji - zdecydowanie przydadzą się w codziennej pracy

S14 - Wirtualny firewall na bazie Nexus 1000V - Andrzej Kroczek
sesja dość ciekawa i dobrze prowadzona, choć omawiany produkt (VSG) jest jeszcze na dość wczesnym etapie rozwoju i brakuje mu trochę funkcjonalności (ipv6?!)

S25 - Rozwiązania FCoE w warstwach dostępowej, agregacyjnej i szkieletowej Data Center - Krzysztof Banel
tutaj niestety nie za dobrze. sam temat z pewnością bardzo ciekawy i szeroki, natomiast prezentacja poprowadzona dość chaotycznie i dość ciężko się tego słuchało mimo iż generalnie ogarniam dość dobrze ten temat.

S42 - Classification and marking (QoS) oraz IPv6 Transitional solutions (IPv6) - Łukasz Bromirski i Piotr Jabłoński
Mimo iż żałuję że nie było Narbika, to tak jak już wcześniej pisałem Łukasz i Piotr dali bardzo dobre i ciekawe prezentacje.

S82 - Architektura platform ISRG2 i ASR1k - Robert Łukomski
Również dobra i ciekawa prezentacja, choć Robert skupił się głównie na ASR-ach.

S92 - Q&A
Chyba najlepsza i najbardziej wartościowa sesja ze wszystkich. Bardzo ciekawa dyskusja na temat ipv6. Gaweł - mistrz ciętej riposty...

S102 - Ależ Wasza holistyczność?! - Gaweł Mikołajczyk
Gaweł to chyba jakąś nagrodę specjalną powinien dostać za najbardziej oryginalne tytuły sesji. Sama sesja bardzo dobra, choć był mały problem z timingiem i końcówka sesji była w trybie turbo bo zabrakło czasu. Żałuję również że Gaweł nie mógł jeszcze opowiedzieć o następcy ACS-a i NAC-a który spodziewany jest lada moment. Liczę że na Expo będzie można już o tym opowiedzieć.

S125 - Aktywne monitorowanie wydajności i dostępności sieci: IP SLA dla zaawansowanych - Mariusz Trojanowski
Sesja dość ciekawa, choć znowu podobnie jak w przypadku VSG prezentowana funkcjonalność Auto IP SLA to bardzo wczesna wersja w której brakuje obsługi uwierzytelniania(!) oraz jak zwykle ipv6(!!!).

Jak to jest że John Chambers na Google IPv6 Implementors Conference mówi o całkowitym zaangażowaniu Cisco we wsparcie ipv6 i obiecuje że wszystkie nowe produkty będą od razu wspierać ipv6, a wciąż pojawia się sporo produktów i funkcjonalności gdzie ipv6 albo wogóle nie ma, albo jest potraktowane po macoszemu i nie ma analogicznej funkcjonalności jak dla ipv4?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#94

#94 Post autor: Seba »

Bylo to moje pierwsze doswiadczenie z ta konferencja. Slyszalem duzo roznych opowiesci, zarowno o samych sesjach, jak i wieczornych eventach. Plan mialem prosty, pochodzic sobie na sesje, pouczyc sie, spotkac i pogadac z ludzmy z CiscoPL, forum, ogolnie pointegrowac sie. Wszystko to udalo sie zrealizowac wysmienicie :)

Na poczatek, jak to zwykle bywa, kilka godzin podrozy, w moim przypadku z Wa-wy, troche wykopkow i remontow po drodze, co znaczaco wplynelo na czas przejazdu. No coz, miejmy nadzieje, ze kiedys bedzie Nam dane przyjechac na CF jakas autostrada... No ale to jest cos, na co Cisco PL wplywu nie ma, ot takie ogolne spostrzezenie.

Rejestracja - troche kolejek bylo, ale to byly zjawiska raczej tymczasowe i zalezalo mocno od momentu przyjazdu. Slyszalem, ze byly chwilowe-przejsciowe problemy z brakiem badge'y, bo podobno sie pozniej dostarczyly. Ja nie mialem w tym kontekscie problemu, moze dlatego, ze jak sie okazalo na miejscu, bylem w grupie VIP ;). Fajny pomysl, z tym, ze razem z rejestracja na konferencje, bylo automatyczne zalogowanie do hotelu.

Aha, CCIE dostawali dodatkowa tasiemke z info, ze sa certyfikowani, przyklejana do badge'a. Niestety, pomysl z tasma klejaca jako "lacznikiem" miedzy tasiemka, a badgem nie sprawdzil sie do konca, i tasiemka sie odklejala, i w konsekwencji swoja zgubilem. Podobne rozwiazanie zastosowano na CiscoLive, ale tasiemki CCIE mialy dodatkowa powierzchnie z naniesiona warstewka kleju, i to trzymalo sie wysmienicie. Oczywiscie nie jest to jakis krytyczny problem i jak da sie to poprawic to dobrze, a jak nie, to spokojnie przezyjemy ;)

Wieczorne eventy - "mlody" Stuhr w srode, Hey w czwartek, sprawdzily sie niezle. Nie naleza do moich ulubionych wykonawcow, ale wydaje sie, ze dali rade. Drobne opoznienia nie popsulo wrazen. Ale najwazniejsze byly dlugie wieczorne konwersacje na tematy rozne przy dobrym jedzonku i piciu.

Wylogowanie z hotelu - co juz zostalo wspomniane, zabieralo troche czasu w kolejkach. O ile Ci co placili za parkingi lub uzycie baru, to i tak musieli zalatwic papierologie stosowana, to tacy co mieli wszystko oplacone i potrzebowali tylko sie wylogowac, tracili sporo czasu. Moze zalatwienie oddzielnego "okienka" dla takiej szybkiej akcji albo uzgodnienie z hotelem opcji express check-out pomoze nastepnym razem.

Gifty - niestety nie wylosowalem iPad'a :( a ze nie bylem aktywny w ankietach, grach, etc posrod partnerskich/sponsorskich stoisk, to i wrocilem bez nadbagazu. Oczywiscie dostalem wraz z pakietem powitalnym opakowanko na laptopa i tu troche wtopa, bo nie dane mi bylo dostac zamowionego 15" tylko 13". Na pozegnanie, po zrobieniu ankietki, odebralem kurtke, tym razem zgodnie z zamowionym rozmiarem ;) Bardzo solidny produkt, w moich ulubionych ciemnych barwach.

No i na sam koniec, troche na temat sesji w ktorym mialem przyjemnosc uczestniczyc.
Na poczatek jednak ponarzekam troche, bo niestety mialem podobny przypadek z otrzymaniem emaila, ze jeden z labow, na ktory bylem zapisany sie nie odbedzie, w zwiazku z tym zarezerwowalem cos w zamian, a pozniej okazalo sie, ze lab jednak sie odbyl, i jak slyszalem od kilku osob, podobno frekwencja na niektorych labach byla odlegla od oczekiwanej.
Druga rzecz do ponarzekania, to brak Narbika, z jednej strony, to z tego co slyszalem, bylo to poza kontrola CiscoPL, no ale jednak szkoda...

Teraz juz na pozytywna nute:
S05 - Zaawansowane techniki inspekcji pakietow na ASA i IOS - bardzo dobra sesja Piotra Matusiaka, prowadzona jak ktos juz wspomnial w stylu "bootcamp", prezentowana na "zywym" sprzecie i CLI w tle. Przyznam, ze poczatkowo pomyslalem, ze bedzie bardziej zaawansowana czytaj bazujaca na kruczkach, etc, ale z drugiej strony wydaje sie, ze to co zostalo zaprezentowane, bylo dokladnie tym, czego oczekiwala publicznosc.

S16/S27 - Zaawansowany troubleshooting za pomoca narzedzi diagnostycznych platformy CAT6500 - tu bezwzglednie bylo mocno zaawansowanie, czesc pierwsza slajdy, druga case study z prezentacja na zywym sprzecie. O ile czesc pierwsza byla w wiekszosci swego rodzaju odswiezeniem tego co kiedys przegladalem, ale nie uzywalem, wiec czesc druga byla dla mnie bardzo dobrym zaprezentowaniem mozliwosci tych narzedzi. Do tego bardzo dobre prowadzenie obu czesci przez Tomka Ziebe.

Sesja Plenarna - bylo calkiem fajnie, najciekawsza czesc o Smart Grid

S42 - Classification and marking (QoS) - mial byc Narbik, byl Lukasz Bromirski, i tradycyjnie bardzo dobry poziom.

S65/S85 - Optymalizacja sieci - what a hell is that? - niekonwecjonalna, ale rewelacyjna sesja, czesc osob sie chyba przestraszyla, bo wyszli w trakcie, albo nie wrocili na czesc 2 po przerwie. Chyba dlatego, ze okazalo sie, ze nia ma walk z CLI, info o mieszaniu z timerami, etc, tylko dosc biznesowe podejscie do tematu projektow sieciowych. Z Bartkiem mialem interesujaca konwersacje poprzedzajacego wieczora, i bardzo zachecal mnie na przyjscie, i przyznam, ze bylo warto. Do tego w przerwie sesji mielismy kolejna bardzo ciekawa konwersacje, i okazalo sie, ze mamy bardzo zblizona wizje w zakresie omawianej tematyki ;)

S92 Q/A - bylo bardzo, bardzo dobrze, koledzy z CiscoPL w dobrej formie, Gawel rzeczywiscie sie wyroznial, ale wszyscy bioracy udzial w odpowiadaniu dawali sobie rade wysmienicie. Jedna uwaga - mala aktywna publicznosc, bo majac do dyspozycji kilkunastu inzynierow z CiscoPL w jednym miejscu, postawionych pod sciana, moznaby strzelac pytaniami znacznie gesciej.

S101 - Obsluga IP multicast na CAT6500/4500/4900 i Nexus 5k/7k - Lukasz Bromirski w tradycyjnie wysokiej formie. I to chyba wystarczy za komentarz ;)

S121 - Blaski i cienie wdrazania IPv6 - tutaj Marek Moskal w wysokiej formie, i z bardzo ciekawa prezentacja. Okazuje sie, ze trzeba byc czujnym jak lasica przy wdrazaniu IPv6, ale ogolnie sie da... Publicznosc bala sie odpowiadac na zadawane przez Marka pytania ;) Niestety musialem wyjsc przedwczesnie, ale poziom zadowolonia z tej prezentacji bardzo wysoki.

Podsumowujac, event godny polecenia dla kazdego "bawiacego" sie Cisco; jesli bede mial mozliwosc, to pojawiam sie rowniez za rok :D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#95

#95 Post autor: lbromirs »

bigboss pisze:Dziękuję za uznanie, w imieniu swoim i całego w/w teamu Advanced Services z Piekiełka. Może za rok znów nas Łukasz zaprosi, chociaż pewnie nie da już najlepszej sali...
Trzymam Was za słowo, a z drugiej strony nie sądzę żeby ktoś dał mi organizować Forum po raz trzeci. Ale może... :P

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#96

#96 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:Przyłączam się do prośby by opublikować przynajmniej prezentacje.
Niestety nie jest to takie proste - konferencja jest komercyjna i płatna. To niestety na PLNOG - po części ma to zalety (dla nas jako uber-evil korporacji oczywiście), po części swoje wady. Zwróć uwagę że nikt na świecie nie udostępnia materiałów z konferencji takich jak MEF (bo w zasadzie nikt z pozostałych producentów nie robi tego typu co my dużych eventów dla klientów). Można natomiast te materiały po prostu kupić za część opłaty wejściowej... no i właśnie.

Jeśli chodzi o rozliczenie CF2010 - chcę do wszystkich uczestników webexów rozesłać płytkę z materiałami z tego + z obecnego CF2011 w ramach zadośćuczynienia. Myślę, że ma to sens.

Jeśli chodzi zaś o materiały z tego CF - planuję 'limited release' pewnego zestawu materiałów - zarówno PDF jak i wideo. Stay tuned, chcę żeby miało to sens z jednej strony, z drugiej strony było maksymalnie przydatne.

No i właśnie... co powiecie na regularne webexy dla członków tego forum? :P

torus
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 30 sty 2008, 11:47

#97

#97 Post autor: torus »

pakarod pisze: Problem raczej lezal w samych recepcjonistkach. Nie bylo zadnej z nimi rozmowy, podobnie jak na temat parkingow. Zmeczeni po kilku godzinach nie chcielismy stwarzac problemow. Poprostu uwaga na przyszlosc, ze jesli maja byc randomowo to chociaz w niedalekiej odleglosci od ludzi z tej samej firmy.
Nie w recepcjonistkach był problem. Były już różne pomysły na check-in-out i kolejki, a problemy dalej są. Nie mogłeś dostać innego pokoju, bo z tego co wiem wszystkie pokoje już były "zameldowane". Wymagałoby to przeniesienia innych osób. Z tego co mówiły dziewczyny w recepcji największy "bałagan" zrobiło im wydawanie kart hotelowych w stoisku VIP, ale było to już późno i słabo ogarniałem.

Może czas powrócić do dwóch pełnych dni czwartek/piątek zamiast pół środy na którą duża część się spóźnia i pół piątku, który spędzony jest ba bieganiu z walizkami. Komu przeszkadzała poprzednia formuła? Fakt, że jest jedna doba hotelowa więcej - o tyle koszty będą większe.

A skoro już jesteśmy przy kosztach. Hotel traktuje tą konferencję chyba jako zło konieczne. Jakość jedzenia jest coraz gorsza. Kilka rzeczy było całkiem niezjadliwych. Kto pamięta czasy, gdy na śniadanie były smażone na bieżąco naleśniki i jajecznica? Organizator płaci mniej czy hotel zszedł na psy? W przypadku śniadań to hotel zszedł na psy, bo w sobotę rano było tak samo. Sesje przestały być nagrywane - oszczędności? Wieczorne eventy - kiedyś były tego naprawdę dużo więcej. Skoro są oszczędności to dlaczego budżet imprezy rośnie? A to się przekłada na koszty dla uczestników.

.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#98

#98 Post autor: lbromirs »

torus pisze:Może czas powrócić do dwóch pełnych dni czwartek/piątek zamiast pół środy na którą duża część się spóźnia i pół piątku, który spędzony jest ba bieganiu z walizkami. Komu przeszkadzała poprzednia formuła? Fakt, że jest jedna doba hotelowa więcej - o tyle koszty będą większe.
Ten model został 'dopracowany' latami eksperymentów i w ocenie większości uczestników jest najlepszy. Check-in był rozwiązany w tym roku najlepiej jak można było, gdyby nie parking byłoby idealnie. Check-out poza sytuacjami z barem też powinien był zadziałać praktycznie automatycznie, niestety zdarzyło się parę 'wypadków' które wymagały wyjaśnienia. Niestety, hotel nie jest w stanie dostarczyć więcej osób na recepcję.
torus pisze:A skoro już jesteśmy przy kosztach. Hotel traktuje tą konferencję chyba jako zło konieczne. Jakość jedzenia jest coraz gorsza. Kilka rzeczy było całkiem niezjadliwych. Kto pamięta czasy, gdy na śniadanie były smażone na bieżąco naleśniki i jajecznica? Organizator płaci mniej czy hotel zszedł na psy? W przypadku śniadań to hotel zszedł na psy, bo w sobotę rano było tak samo.
Hotel przechodził przez ostatnie parę lat z rąk do rąk. W tym roku widać było pewne pozytywne efekty 'przemian', jak widać niestety odbiło się to na jakości jedzenia. Dzięki za uwagę.
torus pisze:Sesje przestały być nagrywane - oszczędności?
Hm, widzę że Cię nie było na tym Forum :D W tym roku po raz pierwszy wróciliśmy do nagrywania metodą Flip-na-statywie. Koszty profesjonalnego nagrania tak jak w 2003 roku i publikowania później tego na DVD-ze-slajdami są duże. Ale pracujemy nad czymś lepszym i osiągalnym.
torus pisze:Wieczorne eventy - kiedyś były tego naprawdę dużo więcej.
Nie. Była kolacja przed albo kolacja po i tam kabaret - to tyle.
torus pisze:Skoro są oszczędności to dlaczego budżet imprezy rośnie?
A rośnie? :D
torus pisze:A to się przekłada na koszty dla uczestników.
Pracujemy nad tym. Dzięki za uwagi.

torus
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 30 sty 2008, 11:47

#99

#99 Post autor: torus »

lbromirs pisze: Ten model został 'dopracowany' latami eksperymentów i w ocenie większości uczestników jest najlepszy.
Chyba imprezowiczów - oni i tak nie chodzą na sesje. Obłożenie sesji w piątek jest znikome, więc po co je robić? Z mojej prywatnej sondy wynika, że większość woli formułę cały czwartek/piątek i wyjazd w sobotę rano.
Hm, widzę że Cię nie było na tym Forum :D W tym roku po raz pierwszy wróciliśmy do nagrywania metodą Flip-na-statywie.
Byłem. Flip to nie jest kamera, która może nagrać w takich warunkach. Flip to zabawka. Nie ma sensu nagrywać na wideo sesji. Wystarczy nagrać głos i zrobić synchronizację do slajdów.
.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#100

#100 Post autor: lbromirs »

torus pisze:
lbromirs pisze: Ten model został 'dopracowany' latami eksperymentów i w ocenie większości uczestników jest najlepszy.
Chyba imprezowiczów - oni i tak nie chodzą na sesje. Obłożenie sesji w piątek jest znikome, więc po co je robić? Z mojej prywatnej sondy wynika, że większość woli formułę cały czwartek/piątek i wyjazd w sobotę rano.
Rozumiem, że wiesz lepiej. Ja patrzę na wyniki ankiet i komentarze blisko 2000 osób z trzech ostatnich Cisco Forum.
torus pisze:
Hm, widzę że Cię nie było na tym Forum :D W tym roku po raz pierwszy wróciliśmy do nagrywania metodą Flip-na-statywie.
Byłem. Flip to nie jest kamera, która może nagrać w takich warunkach. Flip to zabawka. Nie ma sensu nagrywać na wideo sesji. Wystarczy nagrać głos i zrobić synchronizację do slajdów.
.
Niestety nie. Ale dzięki za uwagę.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#101

#101 Post autor: lbromirs »

Prezentacje są już dostępne w postaci plików PDF - należy podać kod osobisty przyznany w trakcie procesu rejestracji:

http://www.event-in.com/main.aspx?cid=303244

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#102

#102 Post autor: mx_krzak »

torus pisze: Chyba imprezowiczów - oni i tak nie chodzą na sesje. Obłożenie sesji w piątek jest znikome, więc po co je robić? Z mojej prywatnej sondy wynika, że większość woli formułę cały czwartek/piątek i wyjazd w sobotę rano.
Nie zgadzam się. Chodzę na imprezy i chodzę na sesje choć część osób pewnie nie daje rady ;) Poranna sesja Gawła w piątek cieszyła sie dużą popularnością. Frekwencja zalezy od tematu.
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#103

#103 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:No i właśnie... co powiecie na regularne webexy dla członków tego forum? :P
Pewnie każdy jest za mam tylko obawy że to pytanie w tym wątku zginie. Trzeba by do tego osobnego wątku.

Kyniu

Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#104

#104 Post autor: krisiasty »

lbromirs pisze:No i właśnie... co powiecie na regularne webexy dla członków tego forum? :P
+1

drim09
wannabe
wannabe
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:38

#105

#105 Post autor: drim09 »

lbromirs pisze: No i właśnie... co powiecie na regularne webexy dla członków tego forum? :P
Ja również byłbym zainteresowany taką zorganizowaną akcją :)

ODPOWIEDZ