Cisco Forum 2012 - wrażenia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#16

#16 Post autor: gangrena »

Dziękujemy za pozytywne oceny i obszerne komentarze. Są rzeczy do poprawienia, ale cieszymy się, że pod kątem merytorycznym impreza się podobała.
zawierta pisze:Aha - i na koniec (nie wiem czy Gaweł bywa na ccie.pl, jeszcze go nie namierzyłem).
Gaweł CCIE.pl odwiedza. Podpowiem, że ma nick na G. Tak samo zresztą jak Piotr J. ;)
jvb pisze:Sugestie:
wprowadzic jakis mini q&a 5 min po kazdej sesji
Taki czas na pytania powinien być uwzględniony przez prowadzącego w ramach sesji.
krisiasty pisze:Na koniec Piotr starał się omówić aspekty związane z dostępem do rozproszonych usług od strony Internetu, czyli była mowa o LISP-ie, choć z braku czasu temat został potraktowany trochę pobieżnie.
Z punktu widzenia prezentera powiem tylko, że w zamierzeniach były to tylko podstawy technologii + omówienie mobilności dla DC. Max. 15 min. Pełną sesję o LISP miał Bartek Anszperger w ramach techtorialu D2TC2. Jeżeli możecie ściągnąć sobie tego pdfa, to polecam. :)
krisiasty pisze:Q&A
Jak zwykle było bardzo ciekawie, rozdano dużo książek "na zachętę", pobito kolejny rekord - sesja skończyła się (została przerwana?) chyba grubo po 21:30 - w ostatniej chwili udało się coś jeszcze do jedzenia znaleźć. Podejrzewam że gdyby były dostępne kanapki to można by tak siedzieć do północy albo i dalej.
Kanapki lub generalnie jakiś posiłek dostępny na Q&A, to zdecydowanie właściwy kierunek, który w przyszłości musi być zaadresowany.
patrol pisze:Bardzo dobre wrazenie pozostawila na mnie sesja Q&A, czekam na jakie wnioski po niej wpadl Pan z ComputerWorld:)
Też jesteśmy ciekawi. Ale dobrze, że są różne pytania na Q&A, również trudne i z haczykiem. Lepiej je przedyskutować na kompetentnym forum, niż by krążyły w trzecim obiegu niewyjaśnione.

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

#17

#17 Post autor: hangie »

To ja też swoje 3 grosze dorzuce. Ogólnie dość zbieżne z opinia reszty.

- Obiad 1 dzień. Tam coś na serio było nie tak. Nieźlę się czymś strułem i pierwszy wieczór miałem pod znakiem WC a nie imprezy wieczornej :(

- Pomysł z pytaniami na blogu fajna sprawa, ale niestety poczułem się troche dyskryminowany jako nie mieszkaniec Kasprowego. Dokładnie chodzi o godziny pojawiania się pytań. Albo akurat w momencie jak bus do innego hotelu odjeżdzał, albo 19:20 jak komputer leżał już w innym hotelu a jak bym chciał odpowiedzieć to bym na impeze wieczorną musiał brać.

A tak pozatym czemu na takim plnogu przy 1/3 ceny jedzenie jest lepsze ? Do dziś pamietam te nożki chyba królicze w mazurkasie jakieś 2 lata temu. A tu przez 2 lata będe pamietac jak to się zatrułem niedopieczonym miesem :(
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#18

#18 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:Prezentacje wkrótce będą na ciscoforum.pl - otrzymacie tradycyjnie maila z prośbą o zalogowanie się via kod rejestracyjny.
A czy nie można by ich uczynić "bardziej" publicznymi ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#19

#19 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:
lbromirs pisze:Prezentacje wkrótce będą na ciscoforum.pl - otrzymacie tradycyjnie maila z prośbą o zalogowanie się via kod rejestracyjny.
A czy nie można by ich uczynić "bardziej" publicznymi ;)
Prezentacje są częścią materiałów, za które uczestnicy płacą pojawiając się na Forum. Udostępnialiśmy w trakcie Forum na specjalnym wewnętrznym serwerze materiały w wersji PDF i tak jak co roku PDFy dla uczestników pojawią się w ciągu tygodnia-dwóch po zakończeniu konferencji.

W przyszłym roku prawdopodobnie przygotujemy coś specjalnego w tym względzie. Stay tuned, w końcu to teraz już tylko 11 miesięcy z kawałkiem :P

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#20

#20 Post autor: eprom »

lbromirs pisze:
Prezentacje są częścią materiałów, za które uczestnicy płacą pojawiając się na Forum. Udostępnialiśmy w trakcie Forum na specjalnym wewnętrznym serwerze materiały w wersji PDF i tak jak co roku PDFy dla uczestników pojawią się w ciągu tygodnia-dwóch po zakończeniu konferencji.
Od pewnego czasu za posrednictwem portalu ciscolivevirtual.com dostepne sa sesje z ostatnich 3 lat CiscoLive (dawniej Networkers) wlacznie z prezentacjami z tego roku, a dla niektorych sesji jest nawet nagrane video. Udostepnienie slajdow z polskiego Forum wg mojej opinii moglo by wyjsc tylko na dobre konferencji oraz korporacji.
--

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

eprom pisze:Od pewnego czasu za posrednictwem portalu ciscolivevirtual.com dostepne sa sesje z ostatnich 3 lat CiscoLive (dawniej Networkers) wlacznie z prezentacjami z tego roku, a dla niektorych sesji jest nawet nagrane video. Udostepnienie slajdow z polskiego Forum wg mojej opinii moglo by wyjsc tylko na dobre konferencji oraz korporacji.
Oczywiście że są - jak zapłacisz za wejściówkę, lub wykupisz pakiet dostępu do materiałów.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#22

#22 Post autor: eprom »

lbromirs pisze: Oczywiście że są - jak zapłacisz za wejściówkę, lub wykupisz pakiet dostępu do materiałów.
Nie Łukasz, materialy sa dostepne bez zadnych oplat, bez wykupienia wejsciowki, wystarczy miec konto na portalu ciscolivevirtual.com ;-)
--

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#23

#23 Post autor: Seba »

eprom pisze:Nie Łukasz, materialy sa dostepne bez zadnych oplat, bez wykupienia wejsciowki, wystarczy miec konto na portalu ciscolivevirtual.com ;-)
Potwierdzam, dwa lata temu bylo platne 300-400USD, ale od zeszlego roku, wersja Virtual zostala zmieniona na free, po uprzedniej rejestracji.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#24

#24 Post autor: lbromirs »

eprom pisze:
lbromirs pisze: Oczywiście że są - jak zapłacisz za wejściówkę, lub wykupisz pakiet dostępu do materiałów.
Nie Łukasz, materialy sa dostepne bez zadnych oplat, bez wykupienia wejsciowki, wystarczy miec konto na portalu ciscolivevirtual.com ;-)
Ah, no to cieszymy się bardzo :) Tak jak mówiłem, od dłuższego czasu myślę nad tym, jak zorganizować całość inaczej. W przyszłym roku mam nadzieję, że się uda (w końcu).

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#25

#25 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:Prezentacje są częścią materiałów, za które uczestnicy płacą pojawiając się na Forum.
Przyznam że zaskoczyła mnie Twoja odpowiedź. Rozumiem że Forum i/lub Expo są płatne bo koszt ich organizacji niewątpliwie jest wysoki, aczkolwiek przykład konkurencji pokazuje i w tej dziedzinie zmiany - ot weźmy niedawno odbywające się spotkanie MUM (Microtik User Meeting) który to event nie tylko był bezpłatny ale co więcej każdy uczestnik otrzymał dwa urządzenia - 751G oraz Groove jako wyraz wdzięczności za poświęcenie czasu i poniesienie kosztów przyjazdu. Tym bardziej niezrozumiałe jest udostępnianie materiałów tylko uczestnikom. Cisco zawsze chwalone było z bogatej biblioteki wiedzy powszechnie udostępnianej na swoich stronach. Zakładam, że pracownicy Cisco swoje prezentacje prowadzili w ramach obowiązków służbowych a zatem ich prezentacje są własnością Cisco. A partnerzy zapewne nie tylko nie dostali kasy za swoje prelekcja ale co więcej za udział też płacili i pewnie byliby zainteresowani jak najszerszą dostępnością materiałów z ich logo. Więc nie widzę powodu by ograniczać dostęp do prezentacji. Tym bardziej, że udziału na żywo slajdy nie zastąpią. A przykład PLNOG'u pokazuje, że udostępnianie materiałów, nawet jeśli są to kompletne nagrania sesji, nie jest zagrożeniem dla samego wydarzenia jako takiego i zawsze jest komplet zainteresowanych udziałem. Więc może jeszcze ktoś przemyśli ten pomysł udostępnienia materiałów, nawet na zasadzie indywidualnej zgody każdego z prelegentów, w odniesieniu do tegorocznej edycji a nie tylko przyszłych.

mag
wannabe
wannabe
Posty: 119
Rejestracja: 23 sty 2006, 15:30

Re: Cisco Forum 2012 - wrażenia

#26

#26 Post autor: mag »

Wypowiem się jako uczestnik biorący udział po raz n-ty, nastawiony głównie na ścieżkę Collaboration. Poziom techniczny bardzo dobry, z naciskiem na integrację voice/video, ale kompletnie zabrakło mi rozwiązań call center (ccx, enterprise czy cvp).
Momentami sesje teoretyczne pokrywały się warsztatami i trzeba było przeskakiwać, plus za wyrozumiałość prowadzących.
Fajnie, że można było spróbować nowego Jabbera w praktyce, przynajmniej wiem jakie bugi mnie czekają ;) przy wdrożeniu chyba, że developerzy zdążą poprawić.
Na plus - książki za aktywność, minus - czemu ciągle takie same "Voice and Video Conferencing Fundamentals".
Jedzenie - pod psem, drugi rok z rzędu niestrawność to chyba nie przypadek. Dużo zwykle nie jadam, bez mięsa, bez alkoholu (może dlatego).
Hotel mi się osobiście nie podoba, ale 3 dni jestem w stanie wytrzymać.
Pomysł z konkursem na blogu - bez sensu, sieć wifi w moim pokoju była nie dostępna a na dole w lobby można założyć, że skorzystać się nie dało, jeśli to nie była 2 w nocy. 3G tez nie zachwycało dostępem.
Generalnie jeśli chodzi o poziom merytoryczny - poproszę o większa różnorodność w tematach voice/video/call center/collaboration.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#27

#27 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:
lbromirs pisze:Prezentacje są częścią materiałów, za które uczestnicy płacą pojawiając się na Forum.
Przyznam że zaskoczyła mnie Twoja odpowiedź. Rozumiem że Forum i/lub Expo są płatne bo koszt ich organizacji niewątpliwie jest wysoki, aczkolwiek przykład konkurencji pokazuje i w tej dziedzinie zmiany - ot weźmy niedawno odbywające się spotkanie MUM (Microtik User Meeting) który to event nie tylko był bezpłatny ale co więcej każdy uczestnik otrzymał dwa urządzenia - 751G oraz Groove jako wyraz wdzięczności za poświęcenie czasu i poniesienie kosztów przyjazdu. Tym bardziej niezrozumiałe jest udostępnianie materiałów tylko uczestnikom. Cisco zawsze chwalone było z bogatej biblioteki wiedzy powszechnie udostępnianej na swoich stronach. Zakładam, że pracownicy Cisco swoje prezentacje prowadzili w ramach obowiązków służbowych a zatem ich prezentacje są własnością Cisco. A partnerzy zapewne nie tylko nie dostali kasy za swoje prelekcja ale co więcej za udział też płacili i pewnie byliby zainteresowani jak najszerszą dostępnością materiałów z ich logo. Więc nie widzę powodu by ograniczać dostęp do prezentacji. Tym bardziej, że udziału na żywo slajdy nie zastąpią. A przykład PLNOG'u pokazuje, że udostępnianie materiałów, nawet jeśli są to kompletne nagrania sesji, nie jest zagrożeniem dla samego wydarzenia jako takiego i zawsze jest komplet zainteresowanych udziałem. Więc może jeszcze ktoś przemyśli ten pomysł udostępnienia materiałów, nawet na zasadzie indywidualnej zgody każdego z prelegentów, w odniesieniu do tegorocznej edycji a nie tylko przyszłych.
No to jeszcze może raz powtórzę. Proces udostępniania materiałów z konferencji komercyjnej takiej jak Cisco Forum nie jest tak prosty i otwarty jak na PLNOGu i chyba delikatnym nieporozumieniem jest uważanie, że to ja jestem przeciwko - w ogólności.

Obecnie materiały dostępne są tylko dla uczestników konferencji. Pracujemy od dawna żeby dało się wymyślić inne możliwe rozwiązania. Dziękuje.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#28

#28 Post autor: eprom »

lbromirs pisze: No to jeszcze może raz powtórzę. Proces udostępniania materiałów z konferencji komercyjnej takiej jak Cisco Forum nie jest tak prosty i otwarty jak na PLNOGu i chyba delikatnym nieporozumieniem jest uważanie, że to ja jestem przeciwko - w ogólności.

Obecnie materiały dostępne są tylko dla uczestników konferencji. Pracujemy od dawna żeby dało się wymyślić inne możliwe rozwiązania. Dziękuje.
Łatwe to napewno nie jest ale ważne ze jest pomysł, chęci i osoba która jest w stanie to załatwić - czyli Łukasz ;-)
--

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#29

#29 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:(...) i chyba delikatnym nieporozumieniem jest uważanie, że to ja jestem przeciwko - w ogólności.
Wiesz jak jest, na Ciebie można żale powylewać bo jesteś tutaj :) Podaj adres mailowy osoby odpowiedzialnej to wtedy przeprowadzi się zmasowaną akcję z wysyłaniem petycji o udostępnienie materiałów :mrgreen:

szre
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:25

Re: Cisco Forum 2012 - wrażenia

#30

#30 Post autor: szre »

mag pisze:Wypowiem się jako uczestnik biorący udział po raz n-ty, nastawiony głównie na ścieżkę Collaboration. Poziom techniczny bardzo dobry, z naciskiem na integrację voice/video, ale kompletnie zabrakło mi rozwiązań call center (ccx, enterprise czy cvp).
mag pisze: Generalnie jeśli chodzi o poziom merytoryczny - poproszę o większa różnorodność w tematach voice/video/call center/collaboration.
Jako 'ukladacz' tego tracku czuje sie przywolany do tablicy :)

Call center mialo byc w tracku partnerskim (przynajmniej jak robilismy agende w okolicach poczatku stycznia), ale z jakiegos powodu wypadlo. Nastepnym razem na 100% bedzie.

Co do roznorodnosci: w zasadzie oprócz CC wszystkie inne obszary w mniejszym lub wiekszym stopniu zostaly zaadresowane, ale jesli masz pomysly na konkretne sesje, ktore by Ci sie przydaly to napisz. Wpiszemy je na Expo albo nastepne Forum.

--
sz.

ODPOWIEDZ